Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2023 > 16:10 Versiunea pentru printare
Luni, 6 noiembrie 2023, ora 16:10

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 436/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.42/2023 pentru modificarea și completarea Legii nr.367/2022 privind dialogul social și a Legii nr.53/2003 - Codul muncii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:143 59 21 22 23 3 6 9
- voturi pentru (DA):136 59 21 16 23 3 6 8
- voturi împotrivă (NU):3 - - 3 - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:3 - - 2 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușceac Antonio AUR DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Axinia Adrian-George AUR DA
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
14. Barbu Costel PNL DA
15. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
16. Bălășoiu Aurel PSD DA
17. Băltărețu Viorel USR DA
18. Bîrcă Constantin PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Bulai Iulian USR NU
22. Bulai Oana-Gianina PSD DA
23. Calista Mara-Daniela PNL DA
24. Calotă Florică Ică PNL DA
25. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
26. Chirilă Virgil Alin PSD DA
27. Coarnă Dumitru AUR DA
28. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
29. Constantin Daniel PNL DA
30. Cristea Andi-Lucian PSD DA
31. Cristian Brian USR Abținere
32. Damian Romulus-Marius PSD DA
33. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
34. Dunava Costel Neculai PSD DA
35. Enachi Raisa AUR DA
36. Fălcoi Nicu USR NU
37. Florea Daniel - DA
38. Florea Oana-Consuela PSD DA
39. Floroiu Ionel PSD DA
40. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
41. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
42. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
43. Georgescu Nicolae PSD DA
44. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
45. Gheorghiu Bogdan PNL DA
46. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
47. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
48. Giugea Nicolae PNL DA
49. Giurgiu Adrian USR DA
50. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
51. Gliga Dumitrița PSD DA
52. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
53. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
54. Grosaru Andi-Gabriel - -
55. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
56. Havârneanu Filip USR DA
57. Hărătău Elena PNL DA
58. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
59. Huțu Alexandra PSD DA
60. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
61. Iancu Marius-Ionel PSD DA
62. Ichim Cristian-Paul - DA
63. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
64. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
65. Kiss János PNL DA
66. Lazăr Teodor USR -
67. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
68. Lupu Andrei-Răzvan - DA
69. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
70. Mang Ioan PSD DA
71. Manta Claudiu PSD DA
72. Mărculescu Dumitru PNL DA
73. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
74. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
75. Miftode Marius-Andrei USR DA
76. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
77. Mircea Florin PSD DA
78. Miruță Radu-Dinel USR DA
79. Mitrea Dumitrina AUR DA
80. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
81. Molnar Radu-Iulian USR DA
82. Morar Olivia-Diana PNL DA
83. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
84. Munteanu Remus PSD DA
85. Murariu Oana USR DA
86. Mușoiu Ștefan PSD DA
87. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
88. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
89. Neagu Denisa-Elena USR DA
90. Neață Eugen PSD DA
91. Niță Nicu PSD DA
92. Oteșanu Daniela PSD DA
93. Özmen Oana-Marciana PNL DA
94. Paraschiv Rodica PSD DA
95. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
96. Pecingină Gheorghe - DA
97. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
98. Piper-Savu Florin PSD DA
99. Pop Darius AUR DA
100. Pop Rareș Tudor USR -
101. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
102. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
103. Predescu Ana-Loredana PSD DA
104. Presură Alexandra PSD DA
105. Prună Cristina-Mădălina USR DA
106. Prunean Alin-Costel - DA
107. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
108. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
109. Rizea Cristina Camelia - DA
110. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
111. Roman Florin-Claudiu PNL DA
112. Salan Viorel PSD DA
113. Sandu Viorica PSD DA
114. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
115. Scripnic Lilian AUR DA
116. Stancu Ionel Minoritati DA
117. Stancu Paul PSD DA
118. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
119. Stoica Elena PSD DA
120. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
121. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
122. Szabó Ödön UDMR DA
123. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
124. Șișcu George PNL DA
125. Șoldan Gheorghe PSD DA
126. Tanasă Dan AUR DA
127. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
128. Tătaru Nelu PNL DA
129. Terente Eugen USR DA
130. Thellmann Christine PNL DA
131. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
132. Toma Ilie PSD DA
133. Tudorache Daniel PSD DA
134. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
135. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
136. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
137. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
138. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
139. Vîlceanu Dan - DA
140. Volosatîi Boris AUR DA
141. Vulpescu Ioan PSD DA
142. Zakarias Zoltán UDMR DA
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 16 iunie 2024, 22:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro