Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2023 > 16:05 Versiunea pentru printare
Luni, 6 noiembrie 2023, ora 16:05

Subiect vot: Prelungirea termenului constitutional pentru dezbatere si vot final, de la 45 la 60 de zile, pentru PL-x 432/2023.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:137 58 19 20 24 1 6 9
- voturi pentru (DA):108 58 18 20 1 1 6 4
- voturi împotrivă (NU):23 - 1 - 22 - - -
- abțineri:5 - - - 1 - - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Alda Adrian PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
10. Axinia Adrian-George AUR NU
11. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR DA
13. Badiu Georgel AUR NU
14. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
15. Barbu Costel PNL DA
16. Bălășoiu Aurel PSD DA
17. Băltărețu Viorel USR DA
18. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
19. Bîrcă Constantin PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bulai Oana-Gianina PSD DA
24. Calista Mara-Daniela PNL DA
25. Calotă Florică Ică PNL NU
26. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
27. Chirilă Virgil Alin PSD DA
28. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
29. Constantin Daniel PNL DA
30. Cristea Andi-Lucian PSD DA
31. Cristian Brian USR DA
32. Damian Romulus-Marius PSD DA
33. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
34. Dunava Costel Neculai PSD DA
35. Enachi Raisa AUR NU
36. Fălcoi Nicu USR DA
37. Florea Oana-Consuela PSD DA
38. Floroiu Ionel PSD DA
39. Flucuș Dumitru AUR NU
40. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
41. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
42. Georgescu Nicolae PSD DA
43. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
44. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
45. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
46. Giurgiu Adrian USR DA
47. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
48. Gliga Dumitrița PSD DA
49. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
50. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
51. Grosaru Andi-Gabriel - -
52. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
53. Havârneanu Filip USR DA
54. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
55. Huțu Alexandra PSD DA
56. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
57. Iancu Marius-Ionel PSD DA
58. Ichim Cristian-Paul - Abținere
59. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
60. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
61. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
62. Kiss János PNL DA
63. Lasca Mihai Ioan - Abținere
64. Lazăr Ion-Marian USR DA
65. Lazăr Teodor USR DA
66. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
67. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
68. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
69. Mang Ioan PSD DA
70. Manta Claudiu PSD DA
71. Mărculescu Dumitru PNL DA
72. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
73. Miftode Marius-Andrei USR DA
74. Mircea Florin PSD DA
75. Miruță Radu-Dinel USR DA
76. Mitrea Dumitrina AUR NU
77. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
78. Molnar Radu-Iulian USR DA
79. Morar Olivia-Diana PNL DA
80. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
81. Munteanu Remus PSD DA
82. Murariu Oana USR DA
83. Nassar Rodica PSD DA
84. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
85. Neagu Denisa-Elena USR DA
86. Neață Eugen PSD DA
87. Niță Nicu PSD DA
88. Oteșanu Daniela PSD DA
89. Özmen Oana-Marciana PNL DA
90. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
91. Pecingină Gheorghe - DA
92. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
93. Piper-Savu Florin PSD DA
94. Pop Darius AUR NU
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
96. Popescu Dan-Cristian PSD DA
97. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
98. Presură Alexandra PSD DA
99. Prună Cristina-Mădălina USR DA
100. Prunean Alin-Costel - DA
101. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
102. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
103. Rizea Cristina Camelia - DA
104. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
105. Roman Florin-Claudiu PNL DA
106. Salan Viorel PSD DA
107. Sandu Viorica PSD DA
108. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
109. Scripnic Lilian AUR NU
110. Simion George-Nicolae AUR NU
111. Stancu Ionel Minoritati DA
112. Stancu Paul PSD DA
113. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
114. Stoica Elena PSD DA
115. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
116. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
117. Szabó Ödön UDMR DA
118. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
119. Șerban Gianina AUR NU
120. Șișcu George PNL DA
121. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
122. Șoldan Gheorghe PSD DA
123. Tanasă Dan AUR NU
124. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
125. Tătaru Nelu PNL DA
126. Terente Eugen USR DA
127. Thellmann Christine PNL DA
128. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
129. Toma Ilie PSD DA
130. Tudorache Daniel PSD DA
131. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
132. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
133. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
134. Vîlceanu Dan - DA
135. Volosatîi Boris AUR NU
136. Vulpescu Ioan PSD DA
137. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 iunie 2024, 11:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro