Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:26

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-42
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 321/2008 privind instituirea unei zile libere pentru părinți
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 57 41 11 45 11 13 12 3
- voturi pentru (DA):178 52 40 10 44 9 12 9 2
- voturi împotrivă (NU):8 4 1 1 - - - 2 -
- abțineri:5 - - - 1 1 1 1 1
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PD-L DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Renică PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Ehling Elena PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PNL DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati NU
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Fuia Stelian PD-L DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Georgescu Filip PSD NU
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Godja Petru PSD DA
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Gubandru Aurel PSD DA
79. Hellvig Eduard Raul PNL DA
80. Hoban Ioan PNL DA
81. Hogea Vlad Gabriel PC DA
82. Hoinaru Marian PD-L DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati NU
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Ignat Miron Minoritati Abținere
87. Ilie Cristian PD-L DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
90. Iriza Marius PRM NU
91. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
95. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
96. Lificiu Petru PD-L DA
97. Luchian Ion PNL DA
98. Macaleți Costică PSD DA
99. Manolescu Oana Minoritati DA
100. Manta Pantelimon PNL DA
101. Marian Dan Mihai PNL DA
102. Martin Eduard-Stelian PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Mazăre Alexandru PSD DA
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
108. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
109. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Micle Ioan Radu PNL DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihalache Sorin Dan PSD DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PC DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Mitrea Miron Tudor PSD DA
119. Mînzînă Ion PC DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Momanu Corneliu PD-L DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
124. Nassar Rodica PSD DA
125. Năstase Adrian PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Nica Dan PSD DA
128. Nicolae Alexandri PNL DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Oltean Ioan PD-L DA
133. Ovidenie Costel - Abținere
134. Pascu Bogdan PC Abținere
135. Paveliu Marian Sorin PD-L Abținere
136. Păun Nicolae Minoritati DA
137. Petrea Constantin PD-L DA
138. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
139. Plăiașu Gabriel PNL DA
140. Podgorean Radu PSD DA
141. Ponta Victor-Viorel PSD DA
142. Popa Cornel PNL DA
143. Popa Daniela PC DA
144. Popescu Corneliu PD-L DA
145. Pupeză Viorel PC DA
146. Pușcă Mircea Valer PNL DA
147. Rădulescu Cristian PD-L DA
148. Rogin Marius PD-L DA
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
150. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
151. Rusu Valentin PD-L DA
152. Sandu Gabriel PD-L DA
153. Sasu Ion PRM DA
154. Săpunaru Nini PNL DA
155. Sârb Gheorghe PD-L DA
156. Sârbu Marian PSD -
157. Scutaru Adrian George PNL DA
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Sóki Béla UDMR DA
160. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
161. Stănescu Cristian PRM DA
162. Stoica Ion PD-L DA
163. Străchinaru Petre PD-L DA
164. Strungă Emil PNL DA
165. Szekely Levente Csaba UDMR DA
166. Șandru Marcela Lavinia - DA
167. Știrbeț Cornel PD-L DA
168. Tămagă Constantin PSD DA
169. Tănăsescu Tudor PSD DA
170. Tărniceru Petru PSD DA
171. Teodorescu George Alin PSD DA
172. Timiș Ioan PNL DA
173. Toma Horia-Victor PNL DA
174. Tudor Constantin PD-L DA
175. Turc Ioan PNL DA
176. Turcan Raluca PD-L DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
178. Ujeniuc Dragoș PNL DA
179. Ungureanu Petre PD-L DA
180. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
181. Ursărescu Dorinel PNL DA
182. Vainer Aurel Minoritati DA
183. Varga Attila UDMR -
184. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
185. Vasile Aurelia PSD DA
186. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
187. Vladu Iulian PD-L DA
188. Vlase Petru Gabriel PSD DA
189. Vlădoiu Aurel PSD DA
190. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
191. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
192. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 4:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro