Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:25

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-40
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 411/2008 privind Statutul personalului aeronautic tehnic din aviația civilă din România
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 59 41 13 44 11 13 12 2
- voturi pentru (DA):187 53 41 13 44 9 13 12 2
- voturi împotrivă (NU):3 3 - - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - 2 - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Burnei Ion PSD DA
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
36. Călian Petru PD-L DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Renică PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD NU
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Ehling Elena PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PNL DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Fuia Stelian PD-L DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD DA
80. Hellvig Eduard Raul PNL DA
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel PC DA
83. Hoinaru Marian PD-L DA
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ilie Cristian PD-L DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
93. Kerekes Károly UDMR Abținere
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
96. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
97. Lificiu Petru PD-L DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Manolescu Oana Minoritati DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marian Dan Mihai PNL DA
103. Martin Eduard-Stelian PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Máté András-Levente UDMR DA
106. Mazăre Alexandru PSD DA
107. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
108. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
109. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
110. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
111. Mătușa Tudor PRM DA
112. Merce Ilie PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Micle Ioan Radu PNL DA
115. Micula Cătălin PNL DA
116. Mihalache Sorin Dan PSD DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PC DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L DA
121. Mitrea Miron Tudor PSD DA
122. Mînzînă Ion PC DA
123. Mocanu Alexandru PD-L DA
124. Momanu Corneliu PD-L DA
125. Munteanu Ioan PSD DA
126. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
127. Nassar Rodica PSD DA
128. Năstase Adrian PSD DA
129. Nechita Aurel PSD DA
130. Nica Dan PSD DA
131. Nicolae Alexandri PNL DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Oltean Ioan PD-L DA
136. Oprea Gabriel PSD DA
137. Ovidenie Costel - DA
138. Pascu Bogdan PC DA
139. Păun Nicolae Minoritati DA
140. Petrea Constantin PD-L DA
141. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
142. Plăiașu Gabriel PNL DA
143. Podgorean Radu PSD DA
144. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
145. Popa Cornel PNL DA
146. Popa Daniela PC DA
147. Popescu Corneliu PD-L DA
148. Pupeză Viorel PC DA
149. Pușcă Mircea Valer PNL DA
150. Rădulescu Cristian PD-L DA
151. Rogin Marius PD-L DA
152. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
153. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
154. Rusu Valentin PD-L DA
155. Sandu Gabriel PD-L DA
156. Sasu Ion PRM DA
157. Săpunaru Nini PNL DA
158. Sârb Gheorghe PD-L DA
159. Sârbu Marian PSD DA
160. Scutaru Adrian George PNL DA
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Sóki Béla UDMR DA
163. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
164. Stănescu Cristian PRM DA
165. Stoica Ion PD-L DA
166. Străchinaru Petre PD-L DA
167. Strungă Emil PNL DA
168. Szekely Levente Csaba UDMR DA
169. Știrbeț Cornel PD-L DA
170. Tămagă Constantin PSD DA
171. Tănăsescu Tudor PSD DA
172. Tărniceru Petru PSD DA
173. Teodorescu George Alin PSD DA
174. Timiș Ioan PNL DA
175. Toma Horia-Victor PNL DA
176. Tudose Mihai PSD DA
177. Turc Ioan PNL DA
178. Turcan Raluca PD-L DA
179. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
180. Ujeniuc Dragoș PNL DA
181. Ungureanu Petre PD-L DA
182. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
183. Ursărescu Dorinel PNL DA
184. Vainer Aurel Minoritati DA
185. Varga Attila UDMR DA
186. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
187. Vasile Aurelia PSD DA
188. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
189. Vladu Iulian PD-L DA
190. Vlădoiu Aurel PSD DA
191. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
192. Voinea Florea PSD -
193. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
194. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 4:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro