Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.02.2008 > 12:28 Versiunea pentru printare
Marți, 26 februarie 2008, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 26/2008 pentru liniștea românilor și a României
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:259 81 44 18 61 18 10 15 12
- voturi pentru (DA):231 74 43 1 61 18 9 15 10
- voturi împotrivă (NU):24 5 - 16 - - 1 - 2
- abțineri:3 2 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andronescu Ecaterina PSD Abținere
8. Antal István UDMR DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bălu Marius PD-L DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Becșenescu Dumitru - DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM NU
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Diana Maria PD-L DA
38. Buzatu Dan Horațiu - DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PD-L DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciontu Corneliu PC DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PD-L DA
54. Constantinescu Anca PD-L DA
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Ioan PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Diaconescu Marin - DA
60. Diaconescu Renică PNL DA
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
64. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
65. Dumitrescu Liana Minoritati DA
66. Dumitrescu Zamfir - DA
67. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
68. Dumitriu Mihai PSD DA
69. Dumitru Ion PSD NU
70. Dușa Mircea PSD NU
71. Duțu Stelian PD-L DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Eserghep Gelil PRM NU
74. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
75. Fenechiu Relu PNL DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Damian PC DA
78. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM NU
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
84. Găleteanu Monalisa PSD DA
85. Georgescu Filip PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic PNL DA
87. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
88. Ghișe Ioan PNL DA
89. Giurgiu Mircia - NU
90. Godja Petru PSD DA
91. Grigore Dan PD-L DA
92. Grosaru Mircea Minoritati DA
93. Gubandru Aurel PSD DA
94. Gușă Cozmin Horea - DA
95. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
96. Hellvig Eduard Raul PC DA
97. Hoban Ioan PNL DA
98. Hogea Vlad Gabriel PC DA
99. Hoinaru Marian PD-L DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Igaș Traian Constantin PD-L DA
103. Ilie Cristian PD-L DA
104. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
105. Ionescu Daniel PD-L DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
108. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
109. Kelemen Hunor UDMR DA
110. Kerekes Károly UDMR DA
111. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
112. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
113. Kovacs Attila UDMR DA
114. Lakatos Petru UDMR DA
115. Lambrino Radu PD-L DA
116. Lari-Iorga Leonida - DA
117. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
118. Lificiu Petru PD-L DA
119. Liga Dănuț PD-L DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Luchian Ion PNL DA
122. Macaleți Costică PSD DA
123. Magheru Paul PRM NU
124. Man Mircea PD-L DA
125. Manda Iulian Claudiu PSD DA
126. Manta Pantelimon PNL DA
127. Marian Dan Mihai PNL DA
128. Marin Constantin PSD DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mazăre Alexandru PSD DA
134. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
135. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
136. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
137. Mătușa Tudor PRM NU
138. Meir Nati - DA
139. Merce Ilie PRM NU
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Micula Cătălin PNL DA
142. Mihalache Sorin Dan PSD DA
143. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
144. Mircea Costache PRM NU
145. Mircovici Niculae Minoritati DA
146. Mironescu Laurențiu PD-L DA
147. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
149. Mocanu Alexandru PD-L DA
150. Mocanu Vasile PSD DA
151. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohora Tudor PSD DA
154. Moisoiu Adrian PRM NU
155. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
156. Momanu Corneliu PD-L DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Movilă Petru PD-L DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năstase Adrian PSD DA
163. Nechita Aurel PSD DA
164. Nedelcu Gabriela PSD DA
165. Nica Dan PSD DA
166. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
167. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
168. Nistoran Dorin-Liviu - DA
169. Niță Constantin PSD DA
170. Nițulescu Teodor PC NU
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Oancea Viorel PD-L DA
173. Olarean Aurel PD-L DA
174. Oltean Ioan PD-L DA
175. Olteanu Bogdan PNL DA
176. Oprea Gabriel PSD DA
177. Ovidenie Costel - DA
178. Palăr Ionel PNL DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Pardău Dumitru PD-L DA
181. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
182. Păun Nicolae Minoritati DA
183. Petrea Constantin PD-L DA
184. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
185. Plăiașu Gabriel PNL DA
186. Ponta Victor-Viorel PSD NU
187. Pop Claudiu Adrian PSD DA
188. Popa Cornel PNL DA
189. Popa Daniela PC DA
190. Popa Nicolae PNL DA
191. Popeangă Petre PRM NU
192. Popescu Corneliu PD-L DA
193. Popescu Florin Aurelian PD-L DA
194. Popescu Ionica Constanța PC DA
195. Preda Cezar-Florin PD-L DA
196. Pruteanu Vasile PD-L DA
197. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
198. Pupeză Viorel PSD DA
199. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
200. Pușcaș Vasile PSD DA
201. Pușcă Mircea Valer PNL DA
202. Radan Mihai Minoritati DA
203. Rădulescu Cristian PD-L DA
204. Rogin Marius PD-L DA
205. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
206. Rus Ioan Aurel PRM NU
207. Rusu Liviu Alin PSD DA
208. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
209. Sanda Victor PSD DA
210. Sandu Gabriel PD-L DA
211. Sasu Ion PSD DA
212. Săniuță Marian-Florian PSD DA
213. Sârb Gheorghe PD-L DA
214. Sârbu Marian PSD DA
215. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
216. Scutaru Adrian George PNL DA
217. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Sirețeanu Mihail PSD DA
220. Sóki Béla UDMR DA
221. Soporan Vasile Filip PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stan Ion PSD NU
224. Stanciu Anghel PSD DA
225. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
226. Stănescu Cristian PRM Abținere
227. Stoica Ion PD-L DA
228. Străchinaru Petre PD-L DA
229. Strungă Emil PNL DA
230. Știrbeț Cornel PD-L DA
231. Știreanu Octavian PSD DA
232. Știucă Alecsandru PSD DA
233. Tămagă Constantin PSD DA
234. Tănăsescu Tudor PSD DA
235. Tărniceru Petru PSD DA
236. Teodorescu George Alin PSD DA
237. Timar Liviu PSD DA
238. Timiș Ioan PNL -
239. Todoran Pavel PSD DA
240. Toma Florentina Marilena PSD DA
241. Toma Horia-Victor PNL DA
242. Toró Tiberiu UDMR DA
243. Tudor Constantin PD-L DA
244. Tudor Marcu PRM NU
245. Turcan Raluca PD-L DA
246. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
247. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
248. Ursărescu Dorinel PNL DA
249. Varga Attila UDMR DA
250. Vasile Aurelia PSD DA
251. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
252. Văsioiu Horia PD-L DA
253. Vlădoiu Aurel PSD DA
254. Voicu Cătălin PSD DA
255. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
256. Voinea Florea PSD DA
257. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
258. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
259. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 3 februarie 2023, 16:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro