Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2024 > 12:10 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2024, ora 12:10

Subiect vot: Vot final - Pl-x 251/2024 - Vot final respingere
Respingere PL 251/2024 pentru modificarea art.17 din Ordonanța de urgență nr.24/2008 privind accesul la propriul dosar și deconspirarea Securității
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:268 95 57 32 22 20 11 31
- voturi pentru (DA):185 94 57 - 1 20 10 3
- voturi împotrivă (NU):32 1 - 1 21 - 1 8
- abțineri:50 - - 31 - - - 19
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Aelenei Dănuț AUR NU
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
13. Badiu Georgel AUR NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barna Ilie Dan USR Abținere
19. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR Abținere
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad - Abținere
27. Berescu Monica-Elena USR Abținere
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Borta Raluca-Maria - NU
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
46. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR NU
52. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
53. Chira Claudiu-Martin - Abținere
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
56. Ciubuc Ciprian - NU
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coarnă Dumitru - NU
59. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR Abținere
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dancă Ionel - Abținere
71. Dămureanu Ringo AUR NU
72. Dehelean Silviu USR Abținere
73. Drancă Andrei-Iulian USR NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - Abținere
78. Farago Petru UDMR DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Fechet Mircea PNL DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR NU
85. Focșa Dumitru-Viorel - NU
86. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Gál Károly UDMR DA
89. Gavrilă Anamaria - NU
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Giurgiu Adrian USR Abținere
98. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
99. Gliga Dumitrița PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - NU
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Havârneanu Filip USR Abținere
108. Hărătău Elena PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
111. Huțu Alexandra PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati NU
115. Ichim Cristian-Paul - Abținere
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR Abținere
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
120. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
121. Kelemen Attila UDMR DA
122. Kelemen Hunor UDMR DA
123. Kiss János PNL DA
124. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
125. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
126. Könczei Csaba UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
129. Lasca Mihai Ioan - NU
130. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
131. Lazăr Teodor USR Abținere
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
140. Mang Ioan PSD DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Manta Claudiu PSD DA
143. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
144. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
145. Mărculescu Dumitru PNL DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
148. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
149. Miklós Zoltán UDMR DA
150. Mina Marian PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
153. Mitrea Dumitrina AUR NU
154. Moisin Radu-Marin PNL DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
157. Morar Olivia-Diana PNL DA
158. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
159. Munteanu Remus PSD DA
160. Murariu Oana USR Abținere
161. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
162. Nacov Gheorghe Minoritati DA
163. Nagy Szabolcs UDMR DA
164. Nagy Vasile - Abținere
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Năcuță Sorin PNL DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
168. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
169. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechita Aurel PSD DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Orban Ludovic - -
174. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Özmen Oana-Marciana PNL DA
177. Paladi George-Adrian PNL DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Panait Radu USR Abținere
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pavelescu Nicolae PSD DA
182. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
183. Pecingină Gheorghe - Abținere
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Piper-Savu Florin PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Polak Tudor PNL DA
188. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
189. Pop Darius AUR NU
190. Pop Rareș Tudor USR Abținere
191. Popa Radu Mihai PSD DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Dan-Cristian PSD DA
194. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
195. Popica Eduard-Andrei PSD DA
196. Predescu Ana-Loredana AUR NU
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
199. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
200. Prunean Alin-Costel - DA
201. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
202. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
203. Rizea Cristina Camelia PSD DA
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
205. Roman Nicolae - NU
206. Roșca Mircea PNL DA
207. Rujan Dumitru PNL DA
208. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
209. Salan Viorel PSD DA
210. Sandu Viorica PSD DA
211. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
212. Scripnic Lilian AUR NU
213. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Simion George-Nicolae AUR NU
216. Simonis Alfred - Robert PSD DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Stancu Ionel Minoritati DA
219. Stancu Paul PSD DA
220. Stănescu Vetuța PNL DA
221. Stoian Maria - DA
222. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
223. Stoica Diana USR Abținere
224. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
225. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șandru Cosmin PNL DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șișcu George PNL DA
232. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
233. Șoldan Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL DA
235. Șovăială Constantin - Abținere
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
237. Tanasă Dan AUR NU
238. Tănase Antonel - Abținere
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Tătaru Nelu PNL DA
241. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
242. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
243. Terente Eugen USR Abținere
244. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
245. Toda Daniel-Liviu - Abținere
246. Toma Ilie PSD DA
247. Trăilă Cristina PNL DA
248. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
249. Tudorache Daniel PSD DA
250. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
251. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Tușa Adriana Diana PSD DA
254. Țachianu Marian PSD DA
255. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
256. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
257. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
259. Varga Glad-Aurel PNL DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
262. Vîlceanu Dan - Abținere
263. Volosatîi Boris AUR NU
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zakarias Zoltán UDMR DA
267. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 20:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro