Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2024 > 12:01 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2024, ora 12:01

Subiect vot: Vot final - PL-x 701/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 701/2023 Lege privind utilizarea semnăturii electronice, a mărcii temporale și prestarea serviciilor de încredere bazate pe acestea
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:271 97 58 32 23 20 12 29
- voturi pentru (DA):265 97 57 31 22 20 11 27
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:4 - 1 - 1 - 1 1
- nu au votat:2 - - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Borta Raluca-Maria - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chira Claudiu-Martin - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciornei Radu Tudor USR DA
56. Ciubuc Ciprian - DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coarnă Dumitru - DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cupșa Ioan PNL Abținere
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dancă Ionel - DA
72. Dămureanu Ringo AUR Abținere
73. Dehelean Silviu USR -
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa - Abținere
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Fechet Mircea PNL DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Focșa Dumitru-Viorel - DA
88. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Gavrilă Anamaria - DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Giurgiu Adrian USR DA
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Gliga Dumitrița PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
103. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel - -
106. Gudu Michael PNL DA
107. Hajdu Gábor UDMR DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
109. Havârneanu Filip USR DA
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ichim Cristian-Paul - DA
118. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
119. Ilie Victor USR DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu George - DA
122. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
123. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
124. Kelemen Attila UDMR DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
128. Könczei Csaba UDMR DA
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
131. Lazăr Ion-Marian USR DA
132. Lazăr Teodor USR DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
136. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
137. Lupu Andrei-Răzvan - DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
141. Mang Ioan PSD DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Manta Claudiu PSD DA
144. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
145. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
146. Mărculescu Dumitru PNL DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Miftode Marius-Andrei USR DA
150. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
151. Miklós Zoltán UDMR DA
152. Mina Marian PSD DA
153. Mircea Florin PSD DA
154. Miruță Radu-Dinel USR DA
155. Mitrea Dumitrina AUR DA
156. Moisin Radu-Marin PNL DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Molnar Radu-Iulian USR DA
159. Morar Olivia-Diana PNL DA
160. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
161. Munteanu Remus PSD DA
162. Murariu Oana USR DA
163. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
164. Nacov Gheorghe Minoritati DA
165. Nagy Szabolcs UDMR DA
166. Nagy Vasile - DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Năcuță Sorin PNL DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
171. Neagu Denisa-Elena USR DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Orban Ludovic - DA
176. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Özmen Oana-Marciana PNL DA
179. Paladi George-Adrian PNL DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pavelescu Nicolae PSD DA
183. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
184. Pecingină Gheorghe - DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Piper-Savu Florin PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
188. Polak Tudor PNL DA
189. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
190. Pop Darius AUR DA
191. Pop Rareș Tudor USR DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Dan-Cristian PSD DA
194. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
195. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
196. Popica Eduard-Andrei PSD DA
197. Predescu Ana-Loredana AUR DA
198. Presură Alexandra PSD DA
199. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Prunean Alin-Costel - DA
202. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
203. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
204. Rizea Cristina Camelia PSD DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Nicolae - DA
207. Roșca Mircea PNL DA
208. Rujan Dumitru PNL DA
209. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
210. Salan Viorel PSD DA
211. Sandu Viorica PSD DA
212. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
213. Scripnic Lilian AUR DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Simion George-Nicolae AUR DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stancu Ionel Minoritati DA
220. Stancu Paul PSD DA
221. Stănescu Vetuța PNL DA
222. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
223. Stoica Diana USR DA
224. Stoica Elena PSD DA
225. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șandru Cosmin PNL DA
230. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șișcu George PNL DA
233. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
234. Șoldan Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șovăială Constantin - DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tanasă Dan AUR DA
239. Tănase Antonel - DA
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Tătaru Nelu PNL DA
242. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
243. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
244. Terente Eugen USR DA
245. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
246. Toda Daniel-Liviu - DA
247. Todosiu Beniamin PSD DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Toma Vasilică PSD DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
254. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Țachianu Marian PSD DA
258. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
259. Țoiu Oana-Silvia USR DA
260. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
261. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
264. Vîlceanu Dan - DA
265. Volosatîi Boris AUR DA
266. Vulpescu Ioan PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Wiener Adrian USR DA
269. Zakarias Zoltán UDMR DA
270. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 19:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro