Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2024 > 11:57 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2024, ora 11:57

Subiect vot: Vot final - PL-x 37/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 37/2024 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.122/2023 pentru modificarea art.13 alin.(3) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.97/2005 privind evidența, domiciliul, reședința și actele de identitate ale cetățenilor români
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:276 97 60 34 23 19 13 30
- voturi pentru (DA):275 97 60 34 23 19 13 29
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Borta Raluca-Maria - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chichirău Cosette-Paula - DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciornei Radu Tudor USR DA
55. Ciubuc Ciprian - DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Cozma Adrian-Felician PNL DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dancă Ionel - DA
71. Dămureanu Ringo AUR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fechet Mircea PNL DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Focșa Dumitru-Viorel - DA
88. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Gavrilă Anamaria - DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR DA
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
104. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel - -
107. Gudu Michael PNL DA
108. Hajdu Gábor UDMR DA
109. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
110. Havârneanu Filip USR DA
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
114. Huțu Alexandra PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ichim Cristian-Paul - DA
119. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
120. Ilie Victor USR DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu George - DA
123. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
124. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
125. Kelemen Attila UDMR DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Kiss János PNL DA
128. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
129. Könczei Csaba UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
132. Lasca Mihai Ioan - DA
133. Lazăr Ion-Marian USR DA
134. Lazăr Teodor USR DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
138. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
139. Lupu Andrei-Răzvan - DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
143. Mang Ioan PSD DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Manta Claudiu PSD DA
146. Mareș Mara PNL DA
147. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
148. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
149. Mărculescu Dumitru PNL DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Miftode Marius-Andrei USR DA
153. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
154. Miklós Zoltán UDMR DA
155. Mina Marian PSD DA
156. Mircea Florin PSD DA
157. Miruță Radu-Dinel USR DA
158. Mitrea Dumitrina AUR DA
159. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
160. Moisin Radu-Marin PNL DA
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Molnar Radu-Iulian USR DA
163. Morar Olivia-Diana PNL DA
164. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
165. Munteanu Remus PSD DA
166. Murariu Oana USR DA
167. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
168. Nacov Gheorghe Minoritati DA
169. Nagy Szabolcs UDMR DA
170. Nagy Vasile - DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Năcuță Sorin PNL DA
173. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
174. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
175. Neagu Denisa-Elena USR DA
176. Neață Eugen PSD DA
177. Nechita Aurel PSD DA
178. Niță Nicu PSD DA
179. Orban Ludovic - DA
180. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
181. Oteșanu Daniela PSD DA
182. Özmen Oana-Marciana PNL DA
183. Paladi George-Adrian PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Panait Radu USR DA
186. Paraschiv Rodica PSD DA
187. Pavelescu Nicolae PSD DA
188. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
189. Pecingină Gheorghe - DA
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Piper-Savu Florin PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
193. Polak Tudor PNL DA
194. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
195. Pop Darius AUR DA
196. Pop Rareș Tudor USR DA
197. Popa Radu Mihai PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Dan-Cristian PSD DA
200. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
201. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
202. Popica Eduard-Andrei PSD DA
203. Predescu Ana-Loredana AUR DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR DA
207. Prunean Alin-Costel - DA
208. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
209. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
210. Rizea Cristina Camelia PSD DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
212. Roman Nicolae - DA
213. Roșca Mircea PNL DA
214. Rujan Dumitru PNL DA
215. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
216. Salan Viorel PSD DA
217. Sandu Viorica PSD DA
218. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
219. Scripnic Lilian AUR DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Simion George-Nicolae AUR DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stancu Paul PSD DA
227. Stănescu Vetuța PNL DA
228. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
229. Stoica Diana USR DA
230. Stoica Elena PSD DA
231. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Șandru Cosmin PNL DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șoldan Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Șovăială Constantin - DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tanasă Dan AUR DA
243. Tănase Antonel - DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Tătaru Nelu PNL DA
246. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
247. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
248. Terente Eugen USR DA
249. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
250. Toda Daniel-Liviu - DA
251. Todosiu Beniamin PSD DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Toma Vasilică PSD DA
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
258. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Țachianu Marian PSD DA
262. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
263. Țoiu Oana-Silvia USR DA
264. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
266. Varga Glad-Aurel PNL DA
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
269. Vîlceanu Dan - DA
270. Volosatîi Boris AUR DA
271. Vulpescu Ioan PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Wiener Adrian USR DA
274. Zakarias Zoltán UDMR DA
275. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 20:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro