Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2024 > 11:41 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2024, ora 11:41

Subiect vot: Vot final - PL-x 164/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 164/2022 modificarea Legii nr.189/2003 privind asistența judiciară internațională în materie civilă și comercială
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:277 96 59 35 23 19 13 32
- voturi pentru (DA):276 96 59 35 23 19 13 31
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Borta Raluca-Maria - DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budacă Vasile PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chichirău Cosette-Paula - DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciornei Radu Tudor USR DA
55. Ciubuc Ciprian - DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Cozma Adrian-Felician PNL DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dancă Ionel - DA
71. Dămureanu Ringo AUR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa - DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Flucuș Dumitru AUR DA
88. Focșa Dumitru-Viorel - DA
89. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Gavrilă Anamaria - DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR DA
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
104. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel - -
107. Gudu Michael PNL DA
108. Hajdu Gábor UDMR DA
109. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
110. Havârneanu Filip USR DA
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
114. Huțu Alexandra PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ichim Cristian-Paul - DA
119. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
120. Ilie Victor USR DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu George - DA
123. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
124. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
125. Kelemen Attila UDMR DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Kiss János PNL DA
128. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
129. Könczei Csaba UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
132. Lasca Mihai Ioan - DA
133. Lazăr Ion-Marian USR DA
134. Lazăr Teodor USR DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
138. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
139. Lupu Andrei-Răzvan - DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
143. Mang Ioan PSD DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Manta Claudiu PSD DA
146. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
147. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
148. Mărculescu Dumitru PNL DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Miftode Marius-Andrei USR DA
152. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
153. Miklós Zoltán UDMR DA
154. Mina Marian PSD DA
155. Mircea Florin PSD DA
156. Miruță Radu-Dinel USR DA
157. Mitrea Dumitrina AUR DA
158. Moisin Radu-Marin PNL DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
160. Molnar Ervin PNL DA
161. Molnar Radu-Iulian USR DA
162. Morar Olivia-Diana PNL DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
164. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
165. Munteanu Remus PSD DA
166. Murariu Oana USR DA
167. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
168. Nacov Gheorghe Minoritati DA
169. Nagy Szabolcs UDMR DA
170. Nagy Vasile - DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Năcuță Sorin PNL DA
173. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
174. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
175. Neagu Denisa-Elena USR DA
176. Neață Eugen PSD DA
177. Nechita Aurel PSD DA
178. Niță Nicu PSD DA
179. Orban Ludovic - DA
180. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
181. Oteșanu Daniela PSD DA
182. Özmen Oana-Marciana PNL DA
183. Paladi George-Adrian PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Panait Radu USR DA
186. Paraschiv Rodica PSD DA
187. Pavelescu Nicolae PSD DA
188. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
189. Pecingină Gheorghe - DA
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Piper-Savu Florin PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
193. Plăiașu Gabriel - DA
194. Polak Tudor PNL DA
195. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
196. Pop Darius AUR DA
197. Pop Rareș Tudor USR DA
198. Popa Radu Mihai PSD DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PSD DA
201. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
202. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
203. Popica Eduard-Andrei PSD DA
204. Predescu Ana-Loredana AUR DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR DA
208. Prunean Alin-Costel - DA
209. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
210. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
211. Rizea Cristina Camelia PSD DA
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
213. Roman Nicolae - DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rujan Dumitru PNL DA
216. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
217. Salan Viorel PSD DA
218. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
219. Scripnic Lilian AUR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Simion George-Nicolae AUR DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stancu Paul PSD DA
226. Stănescu Vetuța PNL DA
227. Stoian Maria - DA
228. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
229. Stoica Diana USR DA
230. Stoica Elena PSD DA
231. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șandru Cosmin PNL DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
239. Șoldan Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Șovăială Constantin - DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tanasă Dan AUR DA
244. Tănase Antonel - DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Tătaru Nelu PNL DA
247. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
248. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
249. Terente Eugen USR DA
250. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
251. Toda Daniel-Liviu - DA
252. Todosiu Beniamin PSD DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Toma Vasilică PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
259. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tușa Adriana Diana PSD DA
262. Țachianu Marian PSD DA
263. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
264. Țoiu Oana-Silvia USR DA
265. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
267. Varga Glad-Aurel PNL DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
270. Vîlceanu Dan - DA
271. Volosatîi Boris AUR DA
272. Vulpescu Ioan PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Wiener Adrian USR DA
275. Zakarias Zoltán UDMR DA
276. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 18:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro