Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2024 > 11:35 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2024, ora 11:35

Subiect vot: Vot final - PL-x 252/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 252/2024 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.31/2024 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:268 97 60 26 23 19 11 32
- voturi pentru (DA):246 97 59 25 23 19 11 12
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 2
- abțineri:18 - - 1 - - - 17
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Borta Raluca-Maria - Abținere
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budacă Vasile PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chichirău Cosette-Paula - DA
51. Chira Claudiu-Martin - Abținere
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciubuc Ciprian - Abținere
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Coarnă Dumitru - Abținere
56. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
57. Cozma Adrian-Felician PNL DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dancă Ionel - Abținere
68. Dămureanu Ringo AUR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa - Abținere
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Fechet Mircea PNL DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR DA
84. Focșa Dumitru-Viorel - DA
85. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Gavrilă Anamaria - Abținere
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR DA
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Gliga Dumitrița PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
100. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
101. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel - -
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Havârneanu Filip USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ichim Cristian-Paul - DA
113. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
114. Ilie Victor USR Abținere
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu George - Abținere
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kelemen Hunor UDMR DA
121. Kiss János PNL DA
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
126. Lasca Mihai Ioan - Abținere
127. Lazăr Ion-Marian USR DA
128. Lazăr Teodor USR DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
132. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
133. Lupu Andrei-Răzvan - DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
137. Mang Ioan PSD DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Manta Claudiu PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
142. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
143. Mărculescu Dumitru PNL DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Miftode Marius-Andrei USR DA
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Miklós Zoltán UDMR DA
149. Mina Marian PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Miruță Radu-Dinel USR DA
152. Mitrea Dumitrina AUR DA
153. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
154. Moisin Radu-Marin PNL DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Molnar Ervin PNL DA
157. Molnar Radu-Iulian USR DA
158. Morar Olivia-Diana PNL DA
159. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
160. Munteanu Remus PSD DA
161. Murariu Oana USR DA
162. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
163. Nacov Gheorghe Minoritati DA
164. Nagy Szabolcs UDMR DA
165. Nagy Vasile - Abținere
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Năcuță Sorin PNL DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
169. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechita Aurel PSD DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Orban Ludovic - NU
174. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Özmen Oana-Marciana PNL DA
177. Paladi George-Adrian PNL DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Panait Radu USR DA
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pavelescu Nicolae PSD DA
182. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
183. Pecingină Gheorghe - DA
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Piper-Savu Florin PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Plăiașu Gabriel - Abținere
188. Polak Tudor PNL DA
189. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
190. Pop Darius AUR DA
191. Pop Rareș Tudor USR DA
192. Popa Radu Mihai PSD DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Dan-Cristian PSD DA
195. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
196. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
197. Popica Eduard-Andrei PSD DA
198. Predescu Ana-Loredana AUR DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR DA
202. Prunean Alin-Costel - DA
203. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
204. Rafila Alexandru PSD DA
205. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
206. Rizea Cristina Camelia PSD DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Nicolae - Abținere
209. Roșca Mircea PNL DA
210. Rujan Dumitru PNL DA
211. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
212. Salan Viorel PSD DA
213. Sandu Viorica PSD DA
214. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
215. Scripnic Lilian AUR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Simion George-Nicolae AUR DA
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stancu Ionel Minoritati DA
221. Stancu Paul PSD DA
222. Stănescu Vetuța PNL DA
223. Stoian Maria - DA
224. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
225. Stoica Diana USR DA
226. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Șandru Cosmin PNL DA
230. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șișcu George PNL DA
233. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
234. Șoldan Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șovăială Constantin - Abținere
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tanasă Dan AUR DA
239. Tănase Antonel - Abținere
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Tătaru Nelu PNL DA
242. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
243. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
244. Terente Eugen USR DA
245. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
246. Toda Daniel-Liviu - DA
247. Todosiu Beniamin PSD DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Toma Vasilică PSD DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
254. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
258. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
259. Varga Glad-Aurel PNL DA
260. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
261. Vîlceanu Dan - DA
262. Volosatîi Boris AUR DA
263. Vulpescu Ioan PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Wiener Adrian USR DA
266. Zakarias Zoltán UDMR DA
267. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 22:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro