Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2024 > 11:34 Versiunea pentru printare
Marți, 18 iunie 2024, ora 11:34

Subiect vot: PL-x 354/2023 - Vot final adoptare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:259 93 57 26 23 19 12 29
- voturi pentru (DA):216 93 56 21 1 19 12 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:40 - 1 5 22 - - 12
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR Abținere
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR Abținere
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Borta Raluca-Maria - Abținere
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budacă Vasile PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
42. Buzoianu Diana-Anda USR DA
43. Cambera Oana-Alexandra - DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chelaru Mircia AUR Abținere
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chira Claudiu-Martin - Abținere
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - Abținere
53. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - Abținere
65. Dămureanu Ringo AUR Abținere
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Enachi Raisa - Abținere
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
75. Fechet Mircea PNL DA
76. Feodor Silviu Minoritati DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Flucuș Dumitru AUR Abținere
80. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
81. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Gavrilă Anamaria - NU
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Giurgiu Adrian USR Abținere
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
94. Gliga Dumitrița PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - -
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Havârneanu Filip USR Abținere
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
103. Huțu Alexandra PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ichim Cristian-Paul - DA
107. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
108. Ilie Victor USR DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu George - Abținere
111. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
112. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
113. Kelemen Attila UDMR DA
114. Kiss János PNL DA
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
116. Könczei Csaba UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lasca Mihai Ioan - DA
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
126. Lupu Andrei-Răzvan - DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Miftode Marius-Andrei USR DA
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Miklós Zoltán UDMR DA
141. Mina Marian PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
144. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Molnar Ervin PNL DA
148. Molnar Radu-Iulian USR DA
149. Morar Olivia-Diana PNL DA
150. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Murariu Oana USR DA
153. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
154. Nacov Gheorghe Minoritati DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Orban Ludovic - -
164. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Panait Radu USR DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pavelescu Nicolae PSD DA
172. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
173. Pecingină Gheorghe - DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Plăiașu Gabriel - Abținere
178. Polak Tudor PNL DA
179. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
180. Pop Darius AUR Abținere
181. Pop Rareș Tudor USR DA
182. Popa Radu Mihai PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Dan-Cristian PSD DA
185. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
186. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
187. Popica Eduard-Andrei PSD DA
188. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR DA
192. Prunean Alin-Costel - DA
193. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
194. Rafila Alexandru PSD DA
195. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
196. Rizea Cristina Camelia PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Nicolae - Abținere
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
205. Scripnic Lilian AUR Abținere
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Simion George-Nicolae AUR Abținere
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Stancu Ionel Minoritati DA
211. Stancu Paul PSD DA
212. Stănescu Vetuța PNL DA
213. Stoian Maria - DA
214. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
215. Stoica Diana USR Abținere
216. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
217. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șandru Cosmin PNL DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
225. Șoldan Gheorghe PSD DA
226. Șoptică Costel PNL DA
227. Șovăială Constantin - Abținere
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Tanasă Dan AUR Abținere
230. Tănase Antonel - Abținere
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Tătaru Nelu PNL DA
233. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
234. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
235. Terente Eugen USR DA
236. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
237. Toda Daniel-Liviu - Abținere
238. Todosiu Beniamin PSD DA
239. Toma Ilie PSD DA
240. Toma Vasilică PSD DA
241. Trăilă Cristina PNL DA
242. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
243. Tudorache Daniel PSD DA
244. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
245. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
246. Turcan Raluca PNL DA
247. Tușa Adriana Diana PSD DA
248. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
249. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
250. Varga Glad-Aurel PNL DA
251. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
252. Vîlceanu Dan - DA
253. Volosatîi Boris AUR Abținere
254. Vulpescu Ioan PSD DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Wiener Adrian USR DA
257. Zakarias Zoltán UDMR DA
258. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 22:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro