Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2024 > 15:21 Versiunea pentru printare
Luni, 17 iunie 2024, ora 15:21

Subiect vot: PL-x 252/2024 - Timpi dezbatere
PL 252/2024 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.31/2024 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:167 62 31 24 17 13 5 15
- voturi pentru (DA):159 62 31 23 16 13 5 9
- voturi împotrivă (NU):4 - - 1 1 - - 2
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Aelenei Dănuț AUR DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușceac Antonio AUR DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Badea Mihai-Alexandru USR DA
10. Badiu Georgel AUR DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PNL DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băltărețu Viorel USR DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Berescu Monica-Elena USR DA
20. Blaga Daniel-Codruț USR DA
21. Bola Bogdan-Alexandru - DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budacă Vasile PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
29. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
30. Chelaru Mircia AUR DA
31. Chirilă Virgil Alin PSD DA
32. Ciubuc Ciprian - DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Coarnă Dumitru - DA
35. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
36. Cozma Adrian-Felician PNL DA
37. Cristea Andi-Lucian PSD DA
38. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
39. Cristian Brian USR NU
40. Crîstici Ognean Minoritati DA
41. Crușoveanu Marian PNL DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Dămureanu Ringo AUR DA
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Drancă Andrei-Iulian USR DA
48. Dumitru Florian-Emil PNL DA
49. Dunava Costel Neculai PSD DA
50. Enachi Raisa - DA
51. Farago Petru UDMR DA
52. Fădor Angelica PNL DA
53. Florea Oana-Consuela PSD DA
54. Furtună Mirela PSD DA
55. Gál Károly UDMR DA
56. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
58. Giugea Nicolae PNL DA
59. Gliga Dumitrița PSD DA
60. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
61. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
62. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
63. Gudu Michael PNL DA
64. Hărătău Elena PNL DA
65. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
66. Huțu Alexandra PSD DA
67. Iancu Marius-Ionel PSD DA
68. Ichim Cristian-Paul - DA
69. Ilie Victor USR DA
70. Intotero Natalia-Elena PSD DA
71. Kiss János PNL DA
72. Könczei Csaba UDMR DA
73. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
74. Lazăr Ion-Marian USR DA
75. Lazăr Teodor USR DA
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
77. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
78. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
79. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
80. Macovei Silviu Nicu PSD DA
81. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
82. Mang Ioan PSD DA
83. Manole Petre-Florin PSD DA
84. Manta Claudiu PSD DA
85. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
86. Mărculescu Dumitru PNL DA
87. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
88. Meclea Alina PNL DA
89. Miftode Marius-Andrei USR DA
90. Miklós Zoltán UDMR DA
91. Mina Marian PSD DA
92. Mircea Florin PSD DA
93. Miruță Radu-Dinel USR DA
94. Mitrea Dumitrina AUR DA
95. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
96. Molnar Radu-Iulian USR DA
97. Morar Olivia-Diana PNL DA
98. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
99. Munteanu Remus PSD DA
100. Mușoiu Ștefan PSD DA
101. Nacov Gheorghe Minoritati DA
102. Nagy Szabolcs UDMR DA
103. Nagy Vasile - NU
104. Năcuță Sorin PNL DA
105. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
106. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
107. Neagu Denisa-Elena USR DA
108. Neață Eugen PSD DA
109. Niță Nicu PSD DA
110. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
111. Oteșanu Daniela PSD DA
112. Özmen Oana-Marciana PNL DA
113. Panait Radu USR DA
114. Pavelescu Nicolae PSD DA
115. Pecingină Gheorghe - DA
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
117. Piper-Savu Florin PSD DA
118. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
119. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
120. Popescu Dan-Cristian PSD DA
121. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
122. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
123. Presură Alexandra PSD DA
124. Prună Cristina-Mădălina USR DA
125. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
126. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
127. Roman Nicolae - NU
128. Rujan Dumitru PNL DA
129. Salan Viorel PSD DA
130. Sandu Viorica PSD DA
131. Scripnic Lilian AUR DA
132. Seres Dénes UDMR DA
133. Stancu Ionel Minoritati DA
134. Stancu Paul PSD DA
135. Stănescu Vetuța PNL DA
136. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
137. Stoica Elena PSD DA
138. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
139. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
140. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
141. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
142. Șerban Gianina AUR DA
143. Șișcu George PNL DA
144. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
145. Șoldan Gheorghe PSD DA
146. Șovăială Constantin - DA
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
148. Tănase Antonel - Abținere
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
150. Tătaru Nelu PNL DA
151. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
152. Terente Eugen USR DA
153. Toda Daniel-Liviu - DA
154. Todosiu Beniamin PSD DA
155. Toma Ilie PSD DA
156. Toma Vasilică PSD DA
157. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
158. Tușa Adriana Diana PSD DA
159. Țachianu Marian PSD DA
160. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
161. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
162. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
163. Volosatîi Boris AUR DA
164. Weber Mihai PSD DA
165. Wiener Adrian USR DA
166. Zakarias Zoltán UDMR DA
167. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 21:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro