Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2024 > 16:32 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2024, ora 16:32

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Retragere de la votul final PL 291/2024
PL 291/2024 pentru modificarea Legii nr.49/2022 privind desființarea Secției pentru investigarea infracțiunilor din justiție, precum și pentru modificarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:217 85 48 26 19 10 10 19
- voturi pentru (DA):155 82 47 - - 9 10 7
- voturi împotrivă (NU):32 2 - 26 - - - 4
- abțineri:29 1 1 - 19 1 - 7
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL Abținere
13. Badea Mihai-Alexandru USR NU
14. Badiu Georgel AUR Abținere
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Berescu Monica-Elena USR NU
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Borta Raluca-Maria - Abținere
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budacă Vasile PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR NU
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR NU
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR Abținere
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chira Claudiu-Martin - Abținere
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciornei Radu Tudor USR NU
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR NU
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dămureanu Ringo AUR Abținere
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Enachi Raisa - NU
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Fălcoi Nicu USR NU
76. Feodor Silviu Minoritati DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Flucuș Dumitru AUR Abținere
79. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Anamaria - Abținere
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Giurgiu Adrian USR NU
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
88. Gliga Dumitrița PSD DA
89. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
90. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
91. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
92. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel - -
94. Gudu Michael PNL DA
95. Hajdu Gábor UDMR DA
96. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
97. Havârneanu Filip USR NU
98. Hărătău Elena PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
101. Huțu Alexandra PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ichim Cristian-Paul - DA
105. Ilie Victor USR NU
106. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
107. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
108. Kiss János PNL DA
109. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
110. Könczei Csaba UDMR DA
111. Lasca Mihai Ioan - DA
112. Lazăr Ion-Marian USR NU
113. Lazăr Teodor USR NU
114. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
115. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
118. Mang Ioan PSD DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Manta Claudiu PSD DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
123. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Meclea Alina PNL DA
126. Miftode Marius-Andrei USR NU
127. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
128. Miklós Zoltán UDMR DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
131. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
132. Moisin Radu-Marin PNL DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Molnar Ervin PNL DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
136. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
137. Munteanu Remus PSD DA
138. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
139. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
140. Nacov Gheorghe Minoritati DA
141. Nagy Szabolcs UDMR DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Năcuță Sorin PNL DA
144. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
145. Neagu Denisa-Elena USR NU
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nechita Aurel PSD DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Orban Ludovic - Abținere
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pavelescu Nicolae PSD DA
154. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Piper-Savu Florin PSD DA
157. Polak Tudor PNL DA
158. Pop Rareș Tudor USR NU
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Dan-Cristian PSD DA
161. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
162. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
163. Popica Eduard-Andrei PSD DA
164. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prunean Alin-Costel - NU
167. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
168. Rizea Cristina Camelia PSD DA
169. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
170. Roman Florin-Claudiu PNL DA
171. Roman Nicolae - Abținere
172. Salan Viorel PSD DA
173. Sandu Viorica PSD DA
174. Sas Lóránt-Zoltan - NU
175. Scripnic Lilian AUR Abținere
176. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
177. Solomon Adrian PSD DA
178. Stativă Irinel Ioan PSD DA
179. Stănescu Vetuța PNL DA
180. Stoica Elena PSD DA
181. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
182. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
183. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
184. Szabó Ödön UDMR Abținere
185. Șandru Cosmin PNL DA
186. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
187. Șerban Gianina AUR Abținere
188. Șimon Gheorghe PSD DA
189. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
190. Șoptică Costel PNL DA
191. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
192. Tătaru Nelu PNL DA
193. Thellmann Christine PNL DA
194. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
195. Toda Daniel-Liviu - DA
196. Todosiu Beniamin PSD DA
197. Toma Ilie PSD DA
198. Toma Vasilică PSD DA
199. Trăilă Cristina PNL DA
200. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
201. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
202. Turcan Raluca PNL DA
203. Tușa Adriana Diana PSD DA
204. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
205. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
206. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
207. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
208. Vexler Silviu Minoritati DA
209. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
210. Vîlceanu Dan - DA
211. Volosatîi Boris AUR Abținere
212. Vulpescu Ioan PSD DA
213. Weber Mihai PSD DA
214. Wiener Adrian USR NU
215. Zakarias Zoltán UDMR DA
216. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 16:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro