Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2024 > 16:37 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2024, ora 16:37

Subiect vot: Vot final - PL-x 518/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 518/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.113/2022 privind unele măsuri necesare în vederea implementării Fondului de ajutor european destinat celor mai defavorizate persoane, decontarea unor cheltuieli privind sprijinirea refugiaților din Ucraina, precum și acordarea de granturi din fonduri externe nerambursabile pentru investiții destinate retehnologizării IMM-urilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:248 90 57 28 22 13 13 25
- voturi pentru (DA):237 89 57 28 21 13 13 16
- voturi împotrivă (NU):4 1 - - - - - 3
- abțineri:4 - - - 1 - - 3
- nu au votat:3 - - - - - - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Borta Raluca-Maria - -
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budacă Vasile PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Buzoianu Diana-Anda USR DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chira Claudiu-Martin - DA
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciornei Radu Tudor USR DA
55. Ciubuc Ciprian - NU
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - Abținere
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD NU
69. Dancă Ionel - DA
70. Dămureanu Ringo AUR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - -
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Fălcoi Nicu USR DA
81. Fechet Mircea PNL DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Daniel AUR DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Flucuș Dumitru AUR DA
88. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
89. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Anamaria - Abținere
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
104. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel - -
107. Gudu Michael PNL DA
108. Hajdu Gábor UDMR DA
109. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
110. Havârneanu Filip USR DA
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
114. Huțu Alexandra PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ichim Cristian-Paul - DA
118. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
119. Ilie Victor USR DA
120. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
121. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
122. Kelemen Attila UDMR DA
123. Kiss János PNL DA
124. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
125. Könczei Csaba UDMR DA
126. Lasca Mihai Ioan - NU
127. Lazăr Ion-Marian USR DA
128. Lazăr Teodor USR DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
132. Lupu Andrei-Răzvan - DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
136. Mang Ioan PSD DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Manta Claudiu PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
141. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meclea Alina PNL DA
144. Miftode Marius-Andrei USR DA
145. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
146. Miklós Zoltán UDMR DA
147. Mircea Florin PSD DA
148. Mitrea Dumitrina AUR DA
149. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
150. Moisin Radu-Marin PNL DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Molnar Ervin PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
155. Munteanu Remus PSD DA
156. Murariu Oana USR DA
157. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nacov Gheorghe Minoritati DA
160. Nagy Szabolcs UDMR DA
161. Nagy Vasile - DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Năcuță Sorin PNL DA
164. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
165. Neagu Denisa-Elena USR DA
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechita Aurel PSD DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Orban Ludovic - DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Paladi George-Adrian PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pavelescu Nicolae PSD DA
175. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Piper-Savu Florin PSD DA
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
179. Polak Tudor PNL DA
180. Pop Rareș Tudor USR DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Dan-Cristian PSD DA
183. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
184. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
185. Popica Eduard-Andrei PSD DA
186. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prunean Alin-Costel - DA
189. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
190. Rizea Cristina Camelia PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Nicolae - NU
194. Rujan Dumitru PNL DA
195. Salan Viorel PSD DA
196. Sandu Viorica PSD DA
197. Sas Lóránt-Zoltan - DA
198. Scripnic Lilian AUR DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Simion George-Nicolae AUR DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stancu Ionel Minoritati DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Vetuța PNL DA
206. Stoica Elena PSD DA
207. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șandru Cosmin PNL DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șerban Gianina AUR DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șișcu George PNL DA
216. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
217. Șoptică Costel PNL DA
218. Șovăială Constantin - DA
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Tătaru Nelu PNL DA
222. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
223. Terente Eugen USR DA
224. Thellmann Christine PNL DA
225. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
226. Toda Daniel-Liviu - DA
227. Todosiu Beniamin PSD DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Toma Vasilică PSD DA
230. Trăilă Cristina PNL DA
231. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
232. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
233. Turcan Raluca PNL DA
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
236. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
237. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
238. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
241. Vîlceanu Dan - DA
242. Volosatîi Boris AUR DA
243. Vulpescu Ioan PSD DA
244. Weber Mihai PSD DA
245. Wiener Adrian USR DA
246. Zakarias Zoltán UDMR DA
247. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 16:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro