Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2024 > 16:33 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2024, ora 16:33

Subiect vot: PHCD 40/2024 - Vot final adoptare
PHC 40/2024 privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de directivă a Parlamentului European și a Consiliului privind combaterea abuzului sexual asupra copiilor, a exploatării sexuale a copiilor și a materialelor care conțin abuzuri sexuale asupra copiilor și de înlocuire a Deciziei-cadru 2004/68/JAI a Consiliului (reformare) COM(2024) 60
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:235 89 52 28 20 13 11 22
- voturi pentru (DA):233 89 52 27 20 13 11 21
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Borta Raluca-Maria - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budacă Vasile PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra - DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chira Claudiu-Martin - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coarnă Dumitru - DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cozma Adrian-Felician PNL DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD DA
64. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
65. Cristian Brian USR DA
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dancă Ionel - DA
71. Dămureanu Ringo AUR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa - DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Fălcoi Nicu USR DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR DA
86. Focșa Dumitru-Viorel - DA
87. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Giurgiu Adrian USR DA
98. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
99. Gliga Dumitrița PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - -
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
108. Havârneanu Filip USR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ichim Cristian-Paul - DA
116. Ilie Victor USR DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Könczei Csaba UDMR DA
123. Lazăr Ion-Marian USR DA
124. Lazăr Teodor USR DA
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Lupu Andrei-Răzvan - DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meclea Alina PNL DA
138. Miftode Marius-Andrei USR DA
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Miklós Zoltán UDMR DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Mitrea Dumitrina AUR DA
143. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
144. Moisin Radu-Marin PNL DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Molnar Ervin PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
149. Munteanu Remus PSD DA
150. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năcuță Sorin PNL DA
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neagu Denisa-Elena USR DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Orban Ludovic - DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Paladi George-Adrian PNL DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pavelescu Nicolae PSD DA
167. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
169. Piper-Savu Florin PSD DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
171. Polak Tudor PNL DA
172. Pop Rareș Tudor USR DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Dan-Cristian PSD DA
175. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
176. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
177. Popica Eduard-Andrei PSD DA
178. Predescu Ana-Loredana AUR DA
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prunean Alin-Costel - DA
181. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
182. Rizea Cristina Camelia PSD DA
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
184. Roman Florin-Claudiu PNL DA
185. Roman Nicolae - DA
186. Salan Viorel PSD DA
187. Sandu Viorica PSD DA
188. Sas Lóránt-Zoltan - DA
189. Scripnic Lilian AUR DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Simonis Alfred - Robert PSD DA
192. Solomon Adrian PSD DA
193. Stancu Ionel Minoritati DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stoica Elena PSD DA
196. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
197. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
198. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
199. Szabó Ödön UDMR DA
200. Șandru Cosmin PNL DA
201. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
202. Șerban Gianina AUR DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
205. Șoptică Costel PNL DA
206. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
207. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
208. Tătaru Nelu PNL DA
209. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
210. Terente Eugen USR DA
211. Thellmann Christine PNL DA
212. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
213. Toda Daniel-Liviu - DA
214. Todosiu Beniamin PSD DA
215. Toma Ilie PSD DA
216. Toma Vasilică PSD DA
217. Trăilă Cristina PNL DA
218. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
219. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Tușa Adriana Diana PSD DA
222. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
223. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
224. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
225. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
226. Vexler Silviu Minoritati DA
227. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
228. Vîlceanu Dan - DA
229. Volosatîi Boris AUR DA
230. Vulpescu Ioan PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Wiener Adrian USR DA
233. Zakarias Zoltán UDMR DA
234. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 16:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro