Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.06.2024 > 15:54 Versiunea pentru printare
Marți, 11 iunie 2024, ora 15:54

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: PL 518/2022 - timp dezbatere
PL 518/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.113/2022 privind unele măsuri necesare în vederea implementării Fondului de ajutor european destinat celor mai defavorizate persoane, decontarea unor cheltuieli privind sprijinirea refugiaților din Ucraina, precum și acordarea de granturi din fonduri externe nerambursabile pentru investiții destinate retehnologizării IMM-urilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:167 64 36 18 17 8 6 18
- voturi pentru (DA):139 63 35 14 4 8 6 9
- voturi împotrivă (NU):18 1 - 1 13 - - 3
- abțineri:10 - 1 3 - - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
25. Borta Raluca-Maria - Abținere
26. Bota Călin-Ioan PNL DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR Abținere
31. Buzoianu Diana-Anda USR DA
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
34. Chelaru Mircia AUR DA
35. Chira Claudiu-Martin - Abținere
36. Chirilă Virgil Alin PSD DA
37. Ciubuc Ciprian - DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Coarnă Dumitru - NU
40. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
41. Constantin Daniel PNL DA
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
43. Cristea Andi-Lucian PSD DA
44. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
45. Cristian Brian USR NU
46. Crîstici Ognean Minoritati DA
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Damian Romulus-Marius PSD NU
49. Dămureanu Ringo AUR NU
50. Dehelean Silviu USR DA
51. Dinu Cristina-Elena PSD DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Enachi Raisa - DA
54. Farago Petru UDMR DA
55. Fădor Angelica PNL DA
56. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
57. Florea Oana-Consuela PSD DA
58. Flucuș Dumitru AUR NU
59. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
60. Furtună Mirela PSD DA
61. Gál Károly UDMR DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
67. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
68. Giurgiu Adrian USR DA
69. Gliga Dumitrița PSD DA
70. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
71. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
72. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
73. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
74. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
75. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
76. Havârneanu Filip USR DA
77. Hărătău Elena PNL DA
78. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ichim Cristian-Paul - DA
81. Ilie Victor USR DA
82. Ionescu George - DA
83. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
84. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
85. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
86. Lazăr Teodor USR DA
87. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
88. Macovei Silviu Nicu PSD DA
89. Mang Ioan PSD DA
90. Manole Petre-Florin PSD DA
91. Manta Claudiu PSD DA
92. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
93. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
94. Meclea Alina PNL DA
95. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
96. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
97. Miklós Zoltán UDMR DA
98. Mircea Florin PSD DA
99. Mitrea Dumitrina AUR NU
100. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
101. Molnar Ervin PNL DA
102. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
103. Munteanu Remus PSD DA
104. Mușoiu Ștefan PSD DA
105. Nagy Szabolcs UDMR DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Năcuță Sorin PNL DA
108. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
109. Neagu Denisa-Elena USR DA
110. Neață Eugen PSD DA
111. Niță Nicu PSD DA
112. Orban Ludovic - NU
113. Oteșanu Daniela PSD DA
114. Paladi George-Adrian PNL DA
115. Panait Radu USR DA
116. Paraschiv Rodica PSD DA
117. Pavelescu Nicolae PSD DA
118. Pecingină Gheorghe - DA
119. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
120. Piper-Savu Florin PSD DA
121. Pop Rareș Tudor USR DA
122. Popescu Dan-Cristian PSD DA
123. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
124. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
125. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
126. Roman Nicolae - NU
127. Salan Viorel PSD DA
128. Sandu Viorica PSD DA
129. Simonis Alfred - Robert PSD DA
130. Stativă Irinel Ioan PSD DA
131. Stănescu Vetuța PNL DA
132. Stoica Elena PSD DA
133. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
134. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
135. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
136. Șerban Gianina AUR NU
137. Șimon Gheorghe PSD DA
138. Șișcu George PNL DA
139. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
140. Șoptică Costel PNL DA
141. Șovăială Constantin - DA
142. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
143. Tănase Antonel - Abținere
144. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
145. Tătaru Nelu PNL DA
146. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
147. Terente Eugen USR DA
148. Thellmann Christine PNL DA
149. Toda Daniel-Liviu - DA
150. Todosiu Beniamin PSD DA
151. Trăilă Cristina PNL DA
152. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
153. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
154. Turcan Raluca PNL DA
155. Tușa Adriana Diana PSD DA
156. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
157. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
158. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
159. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
160. Vexler Silviu Minoritati DA
161. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
162. Vîlceanu Dan - DA
163. Volosatîi Boris AUR NU
164. Vulpescu Ioan PSD DA
165. Weber Mihai PSD DA
166. Zakarias Zoltán UDMR DA
167. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 16:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro