Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 16:50 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 16:50

Subiect vot: Vot final - PL-x 268/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 268/2024 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:224 91 53 28 15 8 14 15
- voturi pentru (DA):221 91 53 28 15 8 14 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Berescu Monica-Elena USR DA
25. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budacă Vasile PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Cambera Oana-Alexandra - DA
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chira Claudiu-Martin - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciornei Radu Tudor USR DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Drancă Andrei-Iulian USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
71. Fălcoi Nicu USR DA
72. Feodor Silviu Minoritati DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Flucuș Dumitru AUR DA
77. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
83. Gheorghiu Bogdan PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Giugea Nicolae PNL DA
86. Gliga Dumitrița PSD DA
87. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
88. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
89. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
90. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - -
92. Hajdu Gábor UDMR DA
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
94. Havârneanu Filip USR DA
95. Hărătău Elena PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
98. Huțu Alexandra PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ichim Cristian-Paul - DA
102. Ilie Victor USR DA
103. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
104. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
105. Kelemen Attila UDMR DA
106. Kiss János PNL DA
107. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
108. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
109. Lasca Mihai Ioan - NU
110. Lazăr Ion-Marian USR DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
114. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
115. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
116. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
117. Mang Ioan PSD DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Manta Claudiu PSD DA
120. Mareș Mara PNL DA
121. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
122. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meclea Alina PNL DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Miftode Marius-Andrei USR DA
127. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
128. Miklós Zoltán UDMR DA
129. Mina Marian PSD DA
130. Mircea Florin PSD DA
131. Mitrea Dumitrina AUR DA
132. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
133. Moisin Radu-Marin PNL DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
135. Molnar Ervin PNL DA
136. Molnar Radu-Iulian USR DA
137. Munteanu Remus PSD DA
138. Murariu Oana USR DA
139. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Nacov Gheorghe Minoritati DA
142. Nagy Szabolcs UDMR DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
145. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
146. Neagu Denisa-Elena USR DA
147. Neață Eugen PSD DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Oteșanu Daniela PSD DA
150. Özmen Oana-Marciana PNL DA
151. Paladi George-Adrian PNL DA
152. Pambuccian Varujan Minoritati DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pavelescu Nicolae PSD DA
155. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
156. Pecingină Gheorghe - DA
157. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
158. Piper-Savu Florin PSD DA
159. Pop Rareș Tudor USR DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Dan-Cristian PSD DA
162. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
163. Popica Eduard-Andrei PSD DA
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
166. Prunean Alin-Costel - DA
167. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
168. Rizea Cristina Camelia PSD DA
169. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
170. Roman Florin-Claudiu PNL DA
171. Roman Nicolae - DA
172. Salan Viorel PSD DA
173. Sandu Viorica PSD DA
174. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
175. Scripnic Lilian AUR DA
176. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Solomon Adrian PSD DA
179. Stancu Ionel Minoritati DA
180. Stancu Paul PSD DA
181. Stativă Irinel Ioan PSD DA
182. Stănescu Vetuța PNL DA
183. Stângă George-Cătălin PNL DA
184. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
185. Stoica Elena PSD DA
186. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
187. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Șandru Cosmin PNL DA
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
191. Șerban Gianina AUR DA
192. Șimon Gheorghe PSD DA
193. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
194. Șovăială Constantin - DA
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
196. Tătaru Nelu PNL DA
197. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
198. Terente Eugen USR DA
199. Thellmann Christine PNL DA
200. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
201. Toda Daniel-Liviu - DA
202. Todosiu Beniamin PSD DA
203. Toma Ilie PSD DA
204. Toma Vasilică PSD DA
205. Trăilă Cristina PNL DA
206. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
207. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
208. Turcan Raluca PNL DA
209. Tușa Adriana Diana PSD DA
210. Tuță George-Cristian PNL DA
211. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
212. Țoiu Oana-Silvia USR DA
213. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
214. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
215. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
216. Vexler Silviu Minoritati DA
217. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
218. Vîlceanu Dan - DA
219. Volosatîi Boris AUR DA
220. Vulpescu Ioan PSD DA
221. Weber Mihai PSD DA
222. Wiener Adrian USR DA
223. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 iulie 2024, 5:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro