Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 16:49 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 16:49

Subiect vot: Vot final - PL-x 736/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 736/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.88/2023 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:229 92 54 29 15 9 13 17
- voturi pentru (DA):168 92 54 - - 9 13 -
- voturi împotrivă (NU):31 - - 29 - - - 2
- abțineri:29 - - - 15 - - 14
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR Abținere
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Băltărețu Viorel USR NU
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR NU
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budacă Vasile PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR NU
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra - NU
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR Abținere
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chira Claudiu-Martin - Abținere
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciornei Radu Tudor USR NU
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru - Abținere
57. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Andi-Lucian PSD DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR NU
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa - Abținere
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Fălcoi Nicu USR NU
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR Abținere
83. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - -
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
100. Havârneanu Filip USR NU
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huțu Alexandra PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ichim Cristian-Paul - Abținere
107. Ilie Victor USR NU
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kiss János PNL DA
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
114. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
115. Lazăr Ion-Marian USR NU
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
119. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
120. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
123. Mang Ioan PSD DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Manta Claudiu PSD DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meclea Alina PNL DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Miftode Marius-Andrei USR NU
133. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
134. Miklós Zoltán UDMR DA
135. Mina Marian PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Ervin PNL DA
142. Molnar Radu-Iulian USR NU
143. Munteanu Remus PSD DA
144. Murariu Oana USR NU
145. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nagy Szabolcs UDMR DA
148. Nagy Vasile - Abținere
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
151. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
152. Neagu Denisa-Elena USR NU
153. Neață Eugen PSD DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Özmen Oana-Marciana PNL DA
157. Paladi George-Adrian PNL DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pavelescu Nicolae PSD DA
161. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
162. Pecingină Gheorghe - Abținere
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Piper-Savu Florin PSD DA
165. Pop Rareș Tudor USR NU
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Dan-Cristian PSD DA
168. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
169. Popica Eduard-Andrei PSD DA
170. Presură Alexandra PSD DA
171. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
172. Prunean Alin-Costel - Abținere
173. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
174. Rizea Cristina Camelia PSD DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Roman Nicolae - Abținere
178. Salan Viorel PSD DA
179. Sandu Viorica PSD DA
180. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
181. Scripnic Lilian AUR Abținere
182. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
183. Simonis Alfred - Robert PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Stancu Ionel Minoritati DA
186. Stancu Paul PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stângă George-Cătălin PNL DA
189. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
190. Stoica Elena PSD DA
191. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
192. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
193. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
194. Șandru Cosmin PNL DA
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
196. Șerban Gianina AUR Abținere
197. Șimon Gheorghe PSD DA
198. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
199. Șovăială Constantin - Abținere
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
201. Tătaru Nelu PNL DA
202. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
203. Terente Eugen USR NU
204. Thellmann Christine PNL DA
205. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
206. Toda Daniel-Liviu - Abținere
207. Todosiu Beniamin PSD DA
208. Toma Ilie PSD DA
209. Toma Vasilică PSD DA
210. Trăilă Cristina PNL DA
211. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
212. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Tușa Adriana Diana PSD DA
215. Tuță George-Cristian PNL DA
216. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
217. Țoiu Oana-Silvia USR NU
218. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
219. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
220. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
221. Vexler Silviu Minoritati DA
222. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
223. Vîlceanu Dan - Abținere
224. Volosatîi Boris AUR Abținere
225. Vulpescu Ioan PSD DA
226. Weber Mihai PSD DA
227. Wiener Adrian USR NU
228. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 21:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro