Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 16:46 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 16:46

Subiect vot: Vot final - PL-x 295/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 295/2024 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:233 93 54 29 15 9 14 19
- voturi pentru (DA):170 93 54 - - 9 14 -
- voturi împotrivă (NU):60 - - 29 15 - - 16
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Băltărețu Viorel USR NU
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR NU
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - NU
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budacă Vasile PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR NU
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra - NU
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR NU
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - NU
51. Chira Claudiu-Martin - NU
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciornei Radu Tudor USR NU
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - NU
58. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR NU
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa - NU
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Fălcoi Nicu USR NU
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR NU
83. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - -
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
100. Havârneanu Filip USR NU
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ichim Cristian-Paul - NU
108. Ilie Victor USR NU
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
112. Kelemen Attila UDMR DA
113. Kiss János PNL DA
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lasca Mihai Ioan - Abținere
117. Lazăr Ion-Marian USR NU
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
122. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
123. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
124. Mang Ioan PSD DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
129. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Meclea Alina PNL DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Miftode Marius-Andrei USR NU
134. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
135. Miklós Zoltán UDMR DA
136. Mina Marian PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Mitrea Dumitrina AUR NU
139. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
140. Moisin Radu-Marin PNL DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Molnar Ervin PNL DA
143. Molnar Radu-Iulian USR NU
144. Munteanu Remus PSD DA
145. Murariu Oana USR NU
146. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nacov Gheorghe Minoritati DA
149. Nagy Szabolcs UDMR DA
150. Nagy Vasile - NU
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
153. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
154. Neagu Denisa-Elena USR NU
155. Neață Eugen PSD DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Özmen Oana-Marciana PNL DA
159. Paladi George-Adrian PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pavelescu Nicolae PSD DA
163. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
164. Pecingină Gheorghe - NU
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Piper-Savu Florin PSD DA
167. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
168. Pop Rareș Tudor USR NU
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Dan-Cristian PSD DA
171. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
172. Popica Eduard-Andrei PSD DA
173. Presură Alexandra PSD DA
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
175. Prunean Alin-Costel - NU
176. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
177. Rizea Cristina Camelia PSD DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
179. Roman Florin-Claudiu PNL DA
180. Roman Nicolae - NU
181. Salan Viorel PSD DA
182. Sandu Viorica PSD DA
183. Scripnic Lilian AUR NU
184. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Solomon Adrian PSD DA
187. Stancu Ionel Minoritati DA
188. Stancu Paul PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Vetuța PNL DA
191. Stângă George-Cătălin PNL DA
192. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
193. Stoica Elena PSD DA
194. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
195. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Șandru Cosmin PNL DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
199. Șerban Gianina AUR NU
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
202. Șovăială Constantin - NU
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
204. Tătaru Nelu PNL DA
205. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
206. Terente Eugen USR NU
207. Thellmann Christine PNL DA
208. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
209. Toda Daniel-Liviu - NU
210. Todosiu Beniamin PSD DA
211. Toma Ilie PSD DA
212. Toma Vasilică PSD DA
213. Trăilă Cristina PNL DA
214. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
215. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
216. Turcan Raluca PNL DA
217. Tușa Adriana Diana PSD DA
218. Tuță George-Cristian PNL DA
219. Țachianu Marian PSD DA
220. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
221. Țoiu Oana-Silvia USR NU
222. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
224. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
225. Vexler Silviu Minoritati DA
226. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
227. Vîlceanu Dan - NU
228. Volosatîi Boris AUR NU
229. Vulpescu Ioan PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Wiener Adrian USR NU
232. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 21:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro