Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 16:39 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 16:39

Subiect vot: Verificare prezenta
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:220 87 50 28 16 9 14 16
- voturi pentru (DA):165 71 49 17 9 6 7 6
- voturi împotrivă (NU):4 1 - 3 - - - -
- abțineri:3 - - 1 - - - 2
- nu au votat:48 15 1 7 7 3 7 8

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR -
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - -
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR -
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD -
23. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Berescu Monica-Elena USR DA
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL -
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Borta Raluca-Maria - -
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR -
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR -
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
42. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chelaru Mircia AUR -
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula - -
47. Chira Claudiu-Martin - -
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coleșa Ilie-Alin AUR -
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD -
54. Cristescu Radu-Mihai PSD -
55. Cristian Brian USR NU
56. Crîstici Ognean Minoritati -
57. Crușoveanu Marian PNL DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR -
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Damian Romulus-Marius PSD -
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Drancă Andrei-Iulian USR DA
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
64. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD -
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Fălcoi Nicu USR -
68. Feodor Silviu Minoritati DA
69. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
70. Florea Oana-Consuela PSD -
71. Floroiu Ionel PSD -
72. Flucuș Dumitru AUR DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gheba Daniel-Sorin AUR -
78. Gheorghiu Bogdan PNL DA
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
80. Giugea Nicolae PNL DA
81. Gliga Dumitrița PSD DA
82. Goleac Nicoleta-Matilda PSD -
83. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
84. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
85. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel - -
87. Hajdu Gábor UDMR -
88. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
89. Havârneanu Filip USR DA
90. Hărătău Elena PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huțu Alexandra PSD DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati -
95. Ichim Cristian-Paul - DA
96. Ilie Victor USR DA
97. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
98. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
99. Kelemen Attila UDMR DA
100. Kiss János PNL DA
101. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
102. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
103. Lazăr Ion-Marian USR DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
107. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
108. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
109. Macovei Silviu Nicu PSD DA
110. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati -
111. Mang Ioan PSD DA
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Manta Claudiu PSD DA
114. Mareș Mara PNL DA
115. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
116. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Meclea Alina PNL DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Miftode Marius-Andrei USR DA
121. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
122. Miklós Zoltán UDMR -
123. Mina Marian PSD -
124. Mircea Florin PSD -
125. Mitrea Dumitrina AUR DA
126. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
127. Moisin Radu-Marin PNL DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
129. Molnar Ervin PNL DA
130. Molnar Radu-Iulian USR NU
131. Munteanu Remus PSD DA
132. Murariu Oana USR DA
133. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nacov Gheorghe Minoritati DA
136. Nagy Szabolcs UDMR DA
137. Nagy Vasile - Abținere
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Năcuță Sorin PNL DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neaga Florian-Claudiu PSD -
142. Neagu Denisa-Elena USR -
143. Neață Eugen PSD DA
144. Niță Nicu PSD DA
145. Oteșanu Daniela PSD -
146. Özmen Oana-Marciana PNL DA
147. Paladi George-Adrian PNL DA
148. Pambuccian Varujan Minoritati -
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pavelescu Nicolae PSD DA
151. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
152. Pecingină Gheorghe - DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Piper-Savu Florin PSD -
155. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
156. Pop Rareș Tudor USR -
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Dan-Cristian PSD DA
159. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
160. Popica Eduard-Andrei PSD DA
161. Predescu Ana-Loredana AUR DA
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
164. Prună Cristina-Mădălina USR DA
165. Prunean Alin-Costel - -
166. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
167. Rizea Cristina Camelia PSD DA
168. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
169. Roman Florin-Claudiu PNL DA
170. Roman Nicolae - -
171. Salan Viorel PSD DA
172. Sandu Viorica PSD DA
173. Scripnic Lilian AUR -
174. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
175. Simonis Alfred - Robert PSD DA
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Stancu Ionel Minoritati DA
178. Stancu Paul PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD -
180. Stănescu Vetuța PNL DA
181. Stângă George-Cătălin PNL DA
182. Stoica Ciprian-Titi AUR -
183. Stoica Diana USR DA
184. Stoica Elena PSD DA
185. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
186. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
187. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
188. Șandru Cosmin PNL DA
189. Șerban Gianina AUR -
190. Șimon Gheorghe PSD DA
191. Șovăială Constantin - Abținere
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
193. Tătaru Nelu PNL DA
194. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
195. Terente Eugen USR -
196. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
197. Toda Daniel-Liviu - -
198. Todosiu Beniamin PSD DA
199. Toma Ilie PSD DA
200. Toma Vasilică PSD DA
201. Trăilă Cristina PNL DA
202. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
203. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
204. Turcan Raluca PNL DA
205. Tușa Adriana Diana PSD DA
206. Tuță George-Cristian PNL DA
207. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
208. Țoiu Oana-Silvia USR DA
209. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
210. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
211. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
212. Vexler Silviu Minoritati -
213. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD -
214. Vîlceanu Dan - DA
215. Volosatîi Boris AUR DA
216. Vulpescu Ioan PSD DA
217. Weber Mihai PSD DA
218. Wiener Adrian USR DA
219. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 iulie 2024, 19:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro