Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 15:49 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 15:49

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: PL-x 295/2024 - Amendament respins 3
PL 295/2024 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:182 79 32 23 15 6 11 16
- voturi pentru (DA):60 1 - 23 15 6 2 13
- voturi împotrivă (NU):119 78 32 - - - 9 -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
11. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
12. Badea Mihai-Alexandru USR DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Banias Mircea Marius PNL NU
15. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
16. Băltărețu Viorel USR DA
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Benchescu-Pecingină Claudia PNL NU
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Berescu Monica-Elena USR DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
24. Bota Călin-Ioan PNL NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budăi Marius-Constantin PSD NU
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Burciu Cristina PNL NU
31. Cambera Oana-Alexandra - DA
32. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
33. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
34. Chelaru Mircia AUR DA
35. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
36. Chira Claudiu-Martin - DA
37. Chirilă Virgil Alin PSD NU
38. Ciofu Cătălina PNL NU
39. Coarnă Dumitru - DA
40. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
41. Cristea Andi-Lucian PSD NU
42. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
43. Cristian Brian USR DA
44. Crîstici Ognean Minoritati NU
45. Crușoveanu Marian PNL NU
46. Csép Éva-Andrea UDMR DA
47. Cupșa Ioan PNL NU
48. Damian Romulus-Marius PSD NU
49. Dinu Cristina-Elena PSD NU
50. Drancă Andrei-Iulian USR DA
51. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
52. Dunava Costel Neculai PSD NU
53. Enachi Raisa - DA
54. Fălcoi Nicu USR DA
55. Feodor Silviu Minoritati NU
56. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
57. Florea Oana-Consuela PSD NU
58. Floroiu Ionel PSD NU
59. Flucuș Dumitru AUR DA
60. Furtună Mirela PSD NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
63. Georgescu Nicolae PSD NU
64. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
66. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
67. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
68. Gliga Dumitrița PSD NU
69. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
70. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
71. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
72. Grosaru Andi-Gabriel - -
73. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
74. Hărătău Elena PNL NU
75. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
76. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
77. Iancu Marius-Ionel PSD DA
78. Ichim Cristian-Paul - DA
79. Ilie Victor USR DA
80. Intotero Natalia-Elena PSD NU
81. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
82. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
83. Kiss János PNL NU
84. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
85. Lazăr Ion-Marian USR DA
86. Longher Ghervazen Minoritati NU
87. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
88. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
89. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
90. Mang Ioan PSD NU
91. Manole Petre-Florin PSD NU
92. Manta Claudiu PSD NU
93. Mareș Mara PNL NU
94. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
97. Miftode Marius-Andrei USR DA
98. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
99. Miklós Zoltán UDMR DA
100. Mina Marian PSD NU
101. Mircea Florin PSD NU
102. Mitrea Dumitrina AUR DA
103. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
104. Moisin Radu-Marin PNL NU
105. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
106. Molnar Ervin PNL NU
107. Molnar Radu-Iulian USR DA
108. Munteanu Remus PSD NU
109. Mușoiu Ștefan PSD NU
110. Nacov Gheorghe Minoritati NU
111. Nagy Szabolcs UDMR DA
112. Nassar Rodica PSD NU
113. Năcuță Sorin PNL NU
114. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
115. Neagu Denisa-Elena USR DA
116. Neață Eugen PSD NU
117. Niță Nicu PSD NU
118. Oteșanu Daniela PSD NU
119. Özmen Oana-Marciana PNL NU
120. Paladi George-Adrian PNL NU
121. Pambuccian Varujan Minoritati DA
122. Paraschiv Rodica PSD NU
123. Pavelescu Nicolae PSD NU
124. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
125. Pecingină Gheorghe - DA
126. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
127. Piper-Savu Florin PSD NU
128. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
129. Popescu Dan-Cristian PSD NU
130. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
131. Popica Eduard-Andrei PSD NU
132. Presură Alexandra PSD NU
133. Prună Cristina-Mădălina USR DA
134. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
135. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
136. Roman Florin-Claudiu PNL NU
137. Roman Nicolae - DA
138. Salan Viorel PSD NU
139. Sandu Viorica PSD NU
140. Scripnic Lilian AUR DA
141. Simonis Alfred - Robert PSD NU
142. Solomon Adrian PSD NU
143. Stancu Ionel Minoritati NU
144. Stancu Paul PSD NU
145. Stativă Irinel Ioan PSD NU
146. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
147. Stoica Diana USR DA
148. Stoica Elena PSD NU
149. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
150. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
151. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
152. Șerban Gianina AUR DA
153. Șimon Gheorghe PSD NU
154. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
155. Șoptică Costel PNL NU
156. Șovăială Constantin - Abținere
157. Tănase Antonel - DA
158. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
159. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
160. Terente Eugen USR DA
161. Thellmann Christine PNL NU
162. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
163. Toda Daniel-Liviu - DA
164. Toma Ilie PSD NU
165. Toma Vasilică PSD NU
166. Trăilă Cristina PNL NU
167. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
168. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
169. Tușa Adriana Diana PSD NU
170. Țachianu Marian PSD NU
171. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
172. Țoiu Oana-Silvia USR DA
173. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
174. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
175. Vexler Silviu Minoritati NU
176. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
177. Vîlceanu Dan - DA
178. Volosatîi Boris AUR DA
179. Vulpescu Ioan PSD NU
180. Weber Mihai PSD NU
181. Wiener Adrian USR DA
182. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 iulie 2024, 18:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro