Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 15:46 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 15:46

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: PL-x 295/2024 - Amendament respins 2
PL 295/2024 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:175 76 31 24 14 6 8 16
- voturi pentru (DA):59 2 1 24 14 6 - 12
- voturi împotrivă (NU):111 74 30 - - - 7 -
- abțineri:3 - - - - - 1 2
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Albișteanu Mihail AUR DA
3. Alda Adrian PSD NU
4. Alexandru Victoria-Violeta - DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
9. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
10. Badea Mihai-Alexandru USR DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
13. Băltărețu Viorel USR DA
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benchescu-Pecingină Claudia PNL NU
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Berescu Monica-Elena USR DA
19. Blaga Daniel-Codruț USR DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
22. Borta Raluca-Maria - -
23. Bota Călin-Ioan PNL NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
26. Budăi Marius-Constantin PSD NU
27. Buican Cristian PNL NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Burciu Cristina PNL NU
30. Cambera Oana-Alexandra - DA
31. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
32. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
33. Chelaru Mircia AUR DA
34. Chira Claudiu-Martin - DA
35. Chirilă Virgil Alin PSD NU
36. Ciofu Cătălina PNL NU
37. Coarnă Dumitru - DA
38. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
39. Cristea Andi-Lucian PSD NU
40. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
41. Cristian Brian USR DA
42. Crîstici Ognean Minoritati NU
43. Crușoveanu Marian PNL NU
44. Cupșa Ioan PNL NU
45. Dinu Cristina-Elena PSD NU
46. Drancă Andrei-Iulian USR DA
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
48. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
49. Dunava Costel Neculai PSD NU
50. Fădor Angelica PNL NU
51. Fălcoi Nicu USR DA
52. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
53. Floroiu Ionel PSD NU
54. Flucuș Dumitru AUR DA
55. Furtună Mirela PSD NU
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
57. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD NU
59. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
60. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
61. Giugea Nicolae PNL NU
62. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
63. Gliga Dumitrița PSD NU
64. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
65. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
66. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
67. Grosaru Andi-Gabriel - -
68. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
69. Hărătău Elena PNL NU
70. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
71. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ichim Cristian-Paul - DA
74. Ilie Victor USR DA
75. Intotero Natalia-Elena PSD NU
76. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
77. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
78. Kiss János PNL NU
79. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
80. Lazăr Ion-Marian USR DA
81. Longher Ghervazen Minoritati NU
82. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
83. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
84. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
85. Mang Ioan PSD NU
86. Manole Petre-Florin PSD NU
87. Manta Claudiu PSD NU
88. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
89. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
91. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
92. Miftode Marius-Andrei USR DA
93. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
94. Miklós Zoltán UDMR DA
95. Mina Marian PSD NU
96. Mircea Florin PSD NU
97. Mitrea Dumitrina AUR DA
98. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
99. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
100. Molnar Ervin PNL DA
101. Molnar Radu-Iulian USR DA
102. Munteanu Remus PSD NU
103. Murariu Oana USR DA
104. Mușoiu Ștefan PSD NU
105. Nagy Szabolcs UDMR DA
106. Nassar Rodica PSD NU
107. Năcuță Sorin PNL NU
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
109. Neagu Denisa-Elena USR DA
110. Neață Eugen PSD NU
111. Niță Nicu PSD NU
112. Oteșanu Daniela PSD NU
113. Özmen Oana-Marciana PNL NU
114. Paladi George-Adrian PNL NU
115. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
116. Paraschiv Rodica PSD NU
117. Pavelescu Nicolae PSD NU
118. Pecingină Gheorghe - DA
119. Piper-Savu Florin PSD NU
120. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
121. Popescu Dan-Cristian PSD NU
122. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
123. Popica Eduard-Andrei PSD NU
124. Predescu Ana-Loredana AUR DA
125. Presură Alexandra PSD NU
126. Prună Cristina-Mădălina USR DA
127. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
128. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
129. Roman Nicolae - DA
130. Salan Viorel PSD NU
131. Scripnic Lilian AUR DA
132. Simonis Alfred - Robert PSD NU
133. Solomon Adrian PSD NU
134. Stancu Ionel Minoritati NU
135. Stancu Paul PSD NU
136. Stativă Irinel Ioan PSD NU
137. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
138. Stoica Diana USR DA
139. Stoica Elena PSD NU
140. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
141. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
142. Șandru Cosmin PNL NU
143. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
144. Șerban Gianina AUR DA
145. Șimon Gheorghe PSD NU
146. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
147. Șoptică Costel PNL NU
148. Șovăială Constantin - Abținere
149. Tănase Antonel - DA
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
151. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
152. Terente Eugen USR DA
153. Thellmann Christine PNL NU
154. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
155. Toda Daniel-Liviu - DA
156. Toma Ilie PSD NU
157. Toma Vasilică PSD NU
158. Trăilă Cristina PNL NU
159. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
160. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
161. Tușa Adriana Diana PSD NU
162. Țachianu Marian PSD NU
163. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
164. Țoiu Oana-Silvia USR DA
165. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
166. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
167. Vexler Silviu Minoritati NU
168. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
169. Vîlceanu Dan - DA
170. Volosatîi Boris AUR DA
171. Vulpescu Ioan PSD NU
172. Weber Mihai PSD NU
173. Wiener Adrian USR DA
174. Zakarias Zoltán UDMR DA
175. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 15:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro