Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2024 > 15:05 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2024, ora 15:05

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: PL-x 736/2023 - Retrimitere la comisie
PL 736/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.88/2023 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:126 60 26 14 3 4 7 12
- voturi pentru (DA):33 2 3 14 2 3 1 8
- voturi împotrivă (NU):66 58 3 - - 1 4 -
- abțineri:25 - 20 - - - 2 3
- nu au votat:2 - - - 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR -
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Alda Adrian PSD NU
4. Alexandru Victoria-Violeta - DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati NU
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
10. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
11. Badea Mihai-Alexandru USR DA
12. Banias Mircea Marius PNL Abținere
13. Barcari Rodica-Luminița PNL Abținere
14. Băcanu Cristian-Tudor PNL Abținere
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Benchescu-Pecingină Claudia PNL Abținere
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad - DA
19. Berescu Monica-Elena USR DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buican Cristian PNL Abținere
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
27. Căuș Vasile-Aurel PNL Abținere
28. Ciofu Cătălina PNL Abținere
29. Ciornei Radu Tudor USR DA
30. Coarnă Dumitru - Abținere
31. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
32. Crușoveanu Marian PNL Abținere
33. Csép Éva-Andrea UDMR DA
34. Cupșa Ioan PNL Abținere
35. Damian Romulus-Marius PSD NU
36. Dinu Cristina-Elena PSD NU
37. Drancă Andrei-Iulian USR DA
38. Enachi Raisa - Abținere
39. Fădor Angelica PNL NU
40. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
41. Florea Oana-Consuela PSD NU
42. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
43. Georgescu Nicolae PSD DA
44. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
45. Giugea Nicolae PNL DA
46. Gliga Dumitrița PSD NU
47. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
48. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
49. Grosaru Andi-Gabriel - -
50. Hărătău Elena PNL DA
51. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
52. Huțu Alexandra PSD NU
53. Ichim Cristian-Paul - DA
54. Ilie Victor USR DA
55. Intotero Natalia-Elena PSD NU
56. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
57. Kiss János PNL Abținere
58. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
59. Longher Ghervazen Minoritati DA
60. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
61. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
62. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
63. Mang Ioan PSD NU
64. Manole Petre-Florin PSD NU
65. Mareș Mara PNL Abținere
66. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
67. Meclea Alina PNL Abținere
68. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
69. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
70. Mina Marian PSD NU
71. Mircea Florin PSD NU
72. Mitrea Dumitrina AUR DA
73. Molnar Radu-Iulian USR DA
74. Mușoiu Ștefan PSD NU
75. Nassar Rodica PSD NU
76. Neagu Denisa-Elena USR DA
77. Neață Eugen PSD NU
78. Oteșanu Daniela PSD NU
79. Özmen Oana-Marciana PNL Abținere
80. Paraschiv Rodica PSD NU
81. Pavelescu Nicolae PSD NU
82. Pecingină Gheorghe - DA
83. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
84. Piper-Savu Florin PSD NU
85. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
86. Popescu Dan-Cristian PSD NU
87. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
88. Popica Eduard-Andrei PSD NU
89. Presură Alexandra PSD NU
90. Prună Cristina-Mădălina USR DA
91. Prunean Alin-Costel - DA
92. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
93. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
94. Roman Nicolae - Abținere
95. Salan Viorel PSD NU
96. Sandu Viorica PSD NU
97. Simonis Alfred - Robert PSD NU
98. Solomon Adrian PSD NU
99. Stancu Ionel Minoritati NU
100. Stancu Paul PSD NU
101. Stativă Irinel Ioan PSD NU
102. Stănescu Vetuța PNL Abținere
103. Stoica Diana USR DA
104. Stoica Ștefan-Bucur PNL Abținere
105. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
106. Șimon Gheorghe PSD NU
107. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
108. Tănase Antonel - DA
109. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
110. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
111. Terente Eugen USR DA
112. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
113. Toda Daniel-Liviu - DA
114. Toma Ilie PSD NU
115. Toma Vasilică PSD NU
116. Trăilă Cristina PNL NU
117. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
118. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
119. Turcan Raluca PNL DA
120. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
121. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
122. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
123. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
124. Vulpescu Ioan PSD NU
125. Zakarias Zoltán UDMR NU
126. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 16:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro