Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.05.2024 > 11:56 Versiunea pentru printare
Marți, 28 mai 2024, ora 11:56

Subiect vot: Vot final - Pl-x 225/2024 - Vot final respingere
Respingere PL 225/2024 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul administrativ și pentru completarea Legii nr.115/2015 pentru alegerea autorităților administrației publice locale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:266 98 61 30 18 14 16 29
- voturi pentru (DA):191 98 61 - - 14 16 2
- voturi împotrivă (NU):74 - - 30 18 - - 26
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR NU
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - NU
32. Berescu Monica-Elena USR NU
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - NU
36. Borta Raluca-Maria - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budacă Vasile PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR NU
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra - NU
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chelaru Mircia AUR NU
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula - NU
55. Chira Claudiu-Martin - NU
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciornei Radu Tudor USR NU
59. Ciubuc Ciprian - NU
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru - NU
62. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR NU
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dancă Ionel - NU
73. Dămureanu Ringo AUR NU
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR NU
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa - NU
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Flucuș Dumitru AUR NU
88. Focșa Dumitru-Viorel - NU
89. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Anamaria - NU
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Giurgiu Adrian USR NU
102. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
103. Gliga Dumitrița PSD DA
104. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
105. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
106. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel - -
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
112. Havârneanu Filip USR NU
113. Hărătău Elena PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
116. Huțu Alexandra PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ichim Cristian-Paul - NU
120. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
121. Ilie Victor USR NU
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu George - NU
124. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
125. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
126. Kelemen Attila UDMR DA
127. Kiss János PNL DA
128. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
129. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
130. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
131. Lasca Mihai Ioan - NU
132. Lazăr Ion-Marian USR NU
133. Lazăr Teodor USR NU
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
137. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
141. Mang Ioan PSD DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Manta Claudiu PSD DA
144. Mareș Mara PNL DA
145. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
146. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
147. Mărculescu Dumitru PNL DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Meclea Alina PNL DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Miftode Marius-Andrei USR NU
152. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
153. Miklós Zoltán UDMR DA
154. Mina Marian PSD DA
155. Mircea Florin PSD DA
156. Miruță Radu-Dinel USR NU
157. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
158. Moisin Radu-Marin PNL DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
160. Molnar Ervin PNL DA
161. Molnar Radu-Iulian USR NU
162. Munteanu Remus PSD DA
163. Murariu Oana USR NU
164. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nacov Gheorghe Minoritati DA
167. Nagy Szabolcs UDMR DA
168. Năcuță Sorin PNL DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
170. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
171. Neagu Denisa-Elena USR NU
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Özmen Oana-Marciana PNL DA
177. Paladi George-Adrian PNL DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pavelescu Nicolae PSD DA
181. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
182. Pecingină Gheorghe - NU
183. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
184. Piper-Savu Florin PSD DA
185. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
186. Plăiașu Gabriel - NU
187. Polak Tudor PNL DA
188. Pop Rareș Tudor USR NU
189. Popa Radu Mihai PSD DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Dan-Cristian PSD DA
192. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
193. Popica Eduard-Andrei PSD DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
196. Prunean Alin-Costel - NU
197. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
198. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
199. Rizea Cristina Camelia PSD DA
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
201. Roman Florin-Claudiu PNL DA
202. Roman Nicolae - NU
203. Salan Viorel PSD DA
204. Sandu Viorica PSD DA
205. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
206. Scripnic Lilian AUR NU
207. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Stancu Ionel Minoritati DA
212. Stancu Paul PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Vetuța PNL DA
215. Stângă George-Cătălin PNL DA
216. Stoian Maria - DA
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
219. Stoica Diana USR NU
220. Stoica Elena PSD DA
221. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șandru Cosmin PNL DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șerban Gianina AUR NU
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
231. Șoptică Costel PNL DA
232. Șovăială Constantin - NU
233. Tănase Antonel - NU
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
235. Tătaru Nelu PNL DA
236. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
237. Terente Eugen USR NU
238. Thellmann Christine PNL DA
239. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
240. Toda Daniel-Liviu - NU
241. Todosiu Beniamin PSD DA
242. Toma Ilie PSD DA
243. Toma Vasilică PSD DA
244. Trăilă Cristina PNL DA
245. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
246. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
247. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Tușa Adriana Diana PSD DA
250. Tuță George-Cristian PNL DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
253. Țoiu Oana-Silvia USR NU
254. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
256. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
257. Vexler Silviu Minoritati DA
258. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
259. Vîlceanu Dan - NU
260. Volosatîi Boris AUR NU
261. Vulpescu Ioan PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Wiener Adrian USR NU
264. Zakarias Zoltán UDMR DA
265. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 iulie 2024, 15:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro