Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.05.2024 > 11:52 Versiunea pentru printare
Marți, 28 mai 2024, ora 11:52

Subiect vot: Vot final - PL-x 422/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 422/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.74/2022 privind acordarea unui ajutor financiar pensionarilor sistemului public de pensii, ai sistemului pensiilor militare de stat, precum și beneficiarilor de drepturi prevăzute de legi cu caracter special, în luna iulie 2022
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:264 98 60 29 19 13 15 30
- voturi pentru (DA):251 97 60 29 19 13 15 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:10 - - - - - - 10
- nu au votat:3 1 - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - -
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Borta Raluca-Maria - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula - DA
54. Chira Claudiu-Martin - DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciornei Radu Tudor USR DA
58. Ciubuc Ciprian - Abținere
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coarnă Dumitru - DA
61. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR DA
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dancă Ionel - DA
72. Dămureanu Ringo AUR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Daniel AUR DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Flucuș Dumitru AUR DA
88. Focșa Dumitru-Viorel - DA
89. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Anamaria - DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Giurgiu Adrian USR DA
102. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
103. Gliga Dumitrița PSD DA
104. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
105. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
106. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel - -
109. Gudu Michael PNL DA
110. Havârneanu Filip USR DA
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
114. Huțu Alexandra PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ichim Cristian-Paul - DA
119. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
120. Ilie Victor USR DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu George - Abținere
123. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
124. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
125. Kelemen Attila UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
128. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
129. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
130. Lasca Mihai Ioan - Abținere
131. Lazăr Ion-Marian USR DA
132. Lazăr Teodor USR DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
139. Mang Ioan PSD DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
144. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meclea Alina PNL DA
147. Miftode Marius-Andrei USR DA
148. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
149. Miklós Zoltán UDMR DA
150. Mina Marian PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Miruță Radu-Dinel USR DA
153. Mitrea Dumitrina AUR DA
154. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
155. Moisin Radu-Marin PNL DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Molnar Ervin PNL DA
158. Molnar Radu-Iulian USR DA
159. Munteanu Remus PSD DA
160. Murariu Oana USR DA
161. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nacov Gheorghe Minoritati DA
164. Nagy Szabolcs UDMR DA
165. Năcuță Sorin PNL DA
166. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
167. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
168. Neagu Denisa-Elena USR DA
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechita Aurel PSD DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Özmen Oana-Marciana PNL DA
174. Paladi George-Adrian PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pavelescu Nicolae PSD DA
178. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
179. Pecingină Gheorghe - DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Piper-Savu Florin PSD DA
182. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
183. Plăiașu Gabriel - Abținere
184. Polak Tudor PNL DA
185. Pop Rareș Tudor USR DA
186. Popa Radu Mihai PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Dan-Cristian PSD DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei PSD DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prunean Alin-Costel - DA
194. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
195. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
196. Rizea Cristina Camelia PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Nicolae - DA
200. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
201. Salan Viorel PSD DA
202. Sandu Viorica PSD DA
203. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
204. Scripnic Lilian AUR DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stancu Paul PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Vetuța PNL DA
213. Stângă George-Cătălin PNL DA
214. Stoian Maria - DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
217. Stoica Diana USR DA
218. Stoica Elena PSD DA
219. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șandru Cosmin PNL DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șerban Gianina AUR DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șișcu George PNL DA
228. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
229. Șoptică Costel PNL DA
230. Șovăială Constantin - Abținere
231. Tănase Antonel - Abținere
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Tătaru Nelu PNL DA
234. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
235. Terente Eugen USR DA
236. Thellmann Christine PNL DA
237. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
238. Toda Daniel-Liviu - DA
239. Todosiu Beniamin PSD DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Toma Vasilică PSD DA
242. Trăilă Cristina PNL DA
243. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
244. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
245. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
246. Turcan Raluca PNL DA
247. Tușa Adriana Diana PSD DA
248. Tuță George-Cristian PNL DA
249. Țachianu Marian PSD DA
250. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
251. Țoiu Oana-Silvia USR DA
252. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
253. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
254. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
257. Vîlceanu Dan - DA
258. Volosatîi Boris AUR DA
259. Vulpescu Ioan PSD DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Wiener Adrian USR DA
262. Zakarias Zoltán UDMR DA
263. Zetea Gabriel-Valer PSD -
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 iulie 2024, 15:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro