Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.05.2024 > 11:37 Versiunea pentru printare
Marți, 28 mai 2024, ora 11:37

Subiect vot: Vot final - PL-x 272/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 272/2024 pentru modificarea și completarea Legii nr.286/2009 privind Codul penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:257 98 58 31 19 11 15 25
- voturi pentru (DA):255 98 58 31 19 11 15 23
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad - DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - DA
38. Borta Raluca-Maria - DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budacă Vasile PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chelaru Mircia AUR DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
55. Chichirău Cosette-Paula - DA
56. Chira Claudiu-Martin - DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Ciubuc Ciprian - DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coarnă Dumitru - DA
63. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
64. Constantin Daniel PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dancă Ionel - DA
73. Dămureanu Ringo AUR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Enachi Raisa - DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR DA
89. Focșa Dumitru-Viorel - DA
90. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Gál Károly UDMR DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Giurgiu Adrian USR DA
102. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
103. Gliga Dumitrița PSD DA
104. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
105. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
106. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel - -
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
111. Havârneanu Filip USR DA
112. Hărătău Elena PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
115. Huțu Alexandra PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ichim Cristian-Paul - DA
120. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
121. Ilie Victor USR DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu George - DA
124. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
125. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
126. Kelemen Attila UDMR DA
127. Kiss János PNL DA
128. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
129. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
130. Lazăr Ion-Marian USR DA
131. Lazăr Teodor USR DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
139. Mang Ioan PSD DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
144. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
145. Mărculescu Dumitru PNL DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meclea Alina PNL DA
148. Miftode Marius-Andrei USR DA
149. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
150. Mina Marian PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Miruță Radu-Dinel USR DA
153. Mitrea Dumitrina AUR DA
154. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
155. Moisin Radu-Marin PNL DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Molnar Ervin PNL DA
158. Molnar Radu-Iulian USR DA
159. Munteanu Remus PSD DA
160. Murariu Oana USR DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nacov Gheorghe Minoritati DA
163. Nagy Szabolcs UDMR DA
164. Năcuță Sorin PNL DA
165. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
166. Neagu Denisa-Elena USR DA
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechita Aurel PSD DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Özmen Oana-Marciana PNL DA
172. Paladi George-Adrian PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pavelescu Nicolae PSD DA
176. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
177. Pecingină Gheorghe - DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Plăiașu Gabriel - DA
181. Polak Tudor PNL DA
182. Pop Rareș Tudor USR DA
183. Popa Radu Mihai PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Dan-Cristian PSD DA
186. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
187. Popica Eduard-Andrei PSD DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
191. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
192. Rizea Cristina Camelia PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Nicolae - DA
195. Salan Viorel PSD DA
196. Sandu Viorica PSD DA
197. Scripnic Lilian AUR DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Solomon Adrian PSD DA
202. Stancu Ionel Minoritati DA
203. Stancu Paul PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Vetuța PNL DA
206. Stângă George-Cătălin PNL DA
207. Stoian Maria - DA
208. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
209. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
210. Stoica Diana USR DA
211. Stoica Elena PSD DA
212. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
213. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șandru Cosmin PNL DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șerban Gianina AUR DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șișcu George PNL DA
221. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
222. Șoptică Costel PNL DA
223. Șovăială Constantin - DA
224. Tănase Antonel - DA
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Tătaru Nelu PNL DA
227. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
228. Terente Eugen USR DA
229. Thellmann Christine PNL DA
230. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
231. Toda Daniel-Liviu - DA
232. Todosiu Beniamin PSD DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Toma Vasilică PSD DA
235. Trăilă Cristina PNL DA
236. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
237. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
238. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Tuță George-Cristian PNL DA
242. Țachianu Marian PSD DA
243. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
244. Țoiu Oana-Silvia USR DA
245. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
246. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
247. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
250. Vîlceanu Dan - DA
251. Volosatîi Boris AUR DA
252. Vulpescu Ioan PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Wiener Adrian USR DA
255. Zakarias Zoltán UDMR DA
256. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 iulie 2024, 14:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro