Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.05.2024 > 11:34 Versiunea pentru printare
Marți, 28 mai 2024, ora 11:34

Subiect vot: Vot final - PL-x 290/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 290/2024 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Statelor Unite de colaborare în utilizarea informațiilor privind călătorii, semnat la 19 ianuarie 2024, la București
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:248 99 56 28 15 10 16 24
- voturi pentru (DA):244 99 56 28 15 10 16 20
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Borta Raluca-Maria - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chira Claudiu-Martin - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coarnă Dumitru - DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dancă Ionel - DA
69. Dămureanu Ringo AUR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa - DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - Abținere
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Giurgiu Adrian USR DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - -
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
105. Havârneanu Filip USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - DA
114. Ilie Victor USR DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu George - DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
122. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
123. Lazăr Ion-Marian USR DA
124. Lazăr Teodor USR DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
128. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
132. Mang Ioan PSD DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Manta Claudiu PSD DA
135. Mareș Mara PNL DA
136. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
137. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meclea Alina PNL DA
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
142. Miftode Marius-Andrei USR DA
143. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
144. Mina Marian PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Moisin Radu-Marin PNL DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR DA
150. Munteanu Remus PSD DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Năcuță Sorin PNL DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neagu Denisa-Elena USR DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Özmen Oana-Marciana PNL DA
163. Paladi George-Adrian PNL DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pavelescu Nicolae PSD DA
167. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
168. Pecingină Gheorghe - DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Piper-Savu Florin PSD DA
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
172. Plăiașu Gabriel - DA
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Radu Mihai PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Dan-Cristian PSD DA
177. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
178. Popica Eduard-Andrei PSD DA
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
181. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
182. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
183. Rizea Cristina Camelia PSD DA
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
185. Roman Florin-Claudiu PNL DA
186. Roman Nicolae - DA
187. Salan Viorel PSD DA
188. Sandu Viorica PSD DA
189. Scripnic Lilian AUR DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Solomon Adrian PSD DA
194. Stancu Ionel Minoritati DA
195. Stancu Paul PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Vetuța PNL DA
198. Stângă George-Cătălin PNL DA
199. Stoian Maria - DA
200. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
201. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
202. Stoica Diana USR DA
203. Stoica Elena PSD DA
204. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
205. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Szabó Ödön UDMR DA
208. Șandru Cosmin PNL DA
209. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
210. Șerban Gianina AUR DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șișcu George PNL DA
213. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
214. Șoptică Costel PNL DA
215. Șovăială Constantin - Abținere
216. Tănase Antonel - DA
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
218. Tătaru Nelu PNL DA
219. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
220. Thellmann Christine PNL DA
221. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
222. Toda Daniel-Liviu - DA
223. Todosiu Beniamin PSD DA
224. Toma Ilie PSD DA
225. Toma Vasilică PSD DA
226. Trăilă Cristina PNL DA
227. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
228. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
229. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
230. Turcan Raluca PNL DA
231. Tușa Adriana Diana PSD DA
232. Tuță George-Cristian PNL DA
233. Țachianu Marian PSD DA
234. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
235. Țoiu Oana-Silvia USR DA
236. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
237. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
238. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
241. Vîlceanu Dan - DA
242. Volosatîi Boris AUR DA
243. Vulpescu Ioan PSD DA
244. Weber Mihai PSD DA
245. Wiener Adrian USR DA
246. Zakarias Zoltán UDMR DA
247. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 iulie 2024, 15:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro