Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.05.2024 > 11:33 Versiunea pentru printare
Marți, 28 mai 2024, ora 11:33

Subiect vot: Vot final - PL-x 507/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 507/2023 Lege pentru completarea Legii Arhivelor Naționale nr.16/1996, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2007 privind arhivarea documentelor în formă electronică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:242 98 50 29 17 10 16 22
- voturi pentru (DA):238 98 50 29 16 10 16 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - 1 - - 1
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - -
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula - DA
54. Chira Claudiu-Martin - DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciornei Radu Tudor USR DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru - DA
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dancă Ionel - DA
69. Dămureanu Ringo AUR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa - DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel AUR Abținere
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Giurgiu Adrian USR DA
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Gliga Dumitrița PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - -
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
104. Havârneanu Filip USR DA
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
108. Huțu Alexandra PSD DA
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ichim Cristian-Paul - DA
113. Ilie Victor USR DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu George - DA
116. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
117. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
118. Kelemen Attila UDMR DA
119. Kiss János PNL DA
120. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
121. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
122. Lazăr Ion-Marian USR DA
123. Lazăr Teodor USR DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meclea Alina PNL DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Miftode Marius-Andrei USR DA
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR DA
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Miruță Radu-Dinel USR DA
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Molnar Ervin PNL DA
148. Molnar Radu-Iulian USR DA
149. Munteanu Remus PSD DA
150. Murariu Oana USR DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Năcuță Sorin PNL DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neagu Denisa-Elena USR DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Özmen Oana-Marciana PNL DA
163. Paladi George-Adrian PNL DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pavelescu Nicolae PSD DA
167. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
168. Pecingină Gheorghe - DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Piper-Savu Florin PSD DA
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
172. Plăiașu Gabriel - DA
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Dan-Cristian PSD DA
176. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
177. Popica Eduard-Andrei PSD DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
181. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
182. Rizea Cristina Camelia PSD DA
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
184. Roman Florin-Claudiu PNL DA
185. Roman Nicolae - Abținere
186. Salan Viorel PSD DA
187. Sandu Viorica PSD DA
188. Scripnic Lilian AUR DA
189. Simonis Alfred - Robert PSD DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Stancu Ionel Minoritati DA
192. Stancu Paul PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Vetuța PNL DA
195. Stângă George-Cătălin PNL DA
196. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
197. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
198. Stoica Diana USR DA
199. Stoica Elena PSD DA
200. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șandru Cosmin PNL DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șerban Gianina AUR DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șișcu George PNL DA
209. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
210. Șovăială Constantin - DA
211. Tănase Antonel - DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Toda Daniel-Liviu - DA
218. Todosiu Beniamin PSD DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Toma Vasilică PSD DA
221. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Tușa Adriana Diana PSD DA
226. Tuță George-Cristian PNL DA
227. Țachianu Marian PSD DA
228. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
229. Țoiu Oana-Silvia USR DA
230. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
232. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
233. Vexler Silviu Minoritati DA
234. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
235. Vîlceanu Dan - DA
236. Volosatîi Boris AUR DA
237. Vulpescu Ioan PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Wiener Adrian USR DA
240. Zakarias Zoltán UDMR DA
241. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 iulie 2024, 8:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro