Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.05.2024 > 11:32 Versiunea pentru printare
Marți, 28 mai 2024, ora 11:32

Subiect vot: Vot final - PL-x 747/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 747/2023 pentru modificarea si completarea Legii nr.357/2005 privind bursele de mărfuri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:233 98 47 28 14 8 16 22
- voturi pentru (DA):214 98 47 27 1 8 16 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:18 - - 1 13 - - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR Abținere
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria - Abținere
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - Abținere
58. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dancă Ionel - DA
67. Dămureanu Ringo AUR Abținere
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa - DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Feodor Silviu Minoritati DA
77. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
78. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR Abținere
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Giurgiu Adrian USR DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
91. Gliga Dumitrița PSD DA
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
94. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
95. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel - -
97. Gudu Michael PNL DA
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
99. Havârneanu Filip USR DA
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
103. Huțu Alexandra PSD DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ichim Cristian-Paul - DA
108. Ilie Victor USR DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu George - DA
111. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
112. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
113. Kelemen Attila UDMR DA
114. Kiss János PNL DA
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
120. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
124. Mang Ioan PSD DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meclea Alina PNL DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Miftode Marius-Andrei USR DA
133. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
134. Miklós Zoltán UDMR DA
135. Mina Marian PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Miruță Radu-Dinel USR DA
138. Moisin Radu-Marin PNL DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Molnar Ervin PNL DA
141. Molnar Radu-Iulian USR DA
142. Munteanu Remus PSD DA
143. Murariu Oana USR DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nacov Gheorghe Minoritati DA
146. Nagy Szabolcs UDMR DA
147. Năcuță Sorin PNL DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
150. Neagu Denisa-Elena USR DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechita Aurel PSD DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Özmen Oana-Marciana PNL DA
156. Paladi George-Adrian PNL DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pavelescu Nicolae PSD DA
160. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
161. Pecingină Gheorghe - DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Piper-Savu Florin PSD DA
164. Plăiașu Gabriel - DA
165. Pop Rareș Tudor USR DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Dan-Cristian PSD DA
168. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
169. Popica Eduard-Andrei PSD DA
170. Presură Alexandra PSD DA
171. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
172. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
173. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
174. Rizea Cristina Camelia PSD DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Roman Nicolae - Abținere
178. Salan Viorel PSD DA
179. Sandu Viorica PSD DA
180. Sas Lóránt-Zoltan - DA
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Stancu Ionel Minoritati DA
184. Stancu Paul PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Vetuța PNL DA
187. Stângă George-Cătălin PNL DA
188. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
189. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
190. Stoica Diana USR DA
191. Stoica Elena PSD DA
192. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
193. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Szabó Ödön UDMR DA
196. Șandru Cosmin PNL DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șerban Gianina AUR Abținere
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șișcu George PNL DA
201. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
202. Șovăială Constantin - Abținere
203. Tănase Antonel - DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Tătaru Nelu PNL DA
206. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
207. Thellmann Christine PNL DA
208. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
209. Toda Daniel-Liviu - DA
210. Todosiu Beniamin PSD DA
211. Toma Ilie PSD DA
212. Toma Vasilică PSD DA
213. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
214. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
215. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
216. Turcan Raluca PNL DA
217. Tușa Adriana Diana PSD DA
218. Tuță George-Cristian PNL DA
219. Țachianu Marian PSD DA
220. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
221. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
222. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
224. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
225. Vexler Silviu Minoritati DA
226. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
227. Vîlceanu Dan - DA
228. Volosatîi Boris AUR Abținere
229. Vulpescu Ioan PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zakarias Zoltán UDMR DA
232. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 iulie 2024, 8:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro