Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.05.2024 > 11:31 Versiunea pentru printare
Marți, 28 mai 2024, ora 11:31

Subiect vot: PL-x 195/2024 - Vot final adoptare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:220 94 43 26 15 6 16 20
- voturi pentru (DA):165 94 43 - 1 6 16 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:54 - - 26 14 - - 14
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR Abținere
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR Abținere
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR Abținere
30. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
31. Borta Raluca-Maria - Abținere
32. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budacă Vasile PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR Abținere
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - Abținere
54. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR Abținere
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Damian Romulus-Marius PSD DA
61. Dancă Ionel - DA
62. Dămureanu Ringo AUR Abținere
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
65. Drulă Cătălin USR Abținere
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Enachi Raisa - DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
71. Feodor Silviu Minoritati DA
72. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
73. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Flucuș Dumitru AUR Abținere
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Anamaria - Abținere
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
82. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
83. Giugea Nicolae PNL DA
84. Giurgiu Adrian USR Abținere
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
86. Gliga Dumitrița PSD DA
87. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
88. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
89. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
90. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - -
92. Gudu Michael PNL DA
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
94. Havârneanu Filip USR Abținere
95. Hărătău Elena PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
98. Huțu Alexandra PSD DA
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ichim Cristian-Paul - Abținere
103. Ilie Victor USR Abținere
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
106. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
107. Kelemen Attila UDMR DA
108. Kiss János PNL DA
109. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
110. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
111. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
112. Lazăr Teodor USR Abținere
113. Longher Ghervazen Minoritati DA
114. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
115. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
119. Mang Ioan PSD DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Manta Claudiu PSD DA
122. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
123. Mărculescu Dumitru PNL DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Meclea Alina PNL DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
128. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
129. Mina Marian PSD DA
130. Mircea Florin PSD DA
131. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
132. Moisin Radu-Marin PNL DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Molnar Ervin PNL DA
135. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
136. Munteanu Remus PSD DA
137. Murariu Oana USR Abținere
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nacov Gheorghe Minoritati DA
140. Năcuță Sorin PNL DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
142. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
143. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Özmen Oana-Marciana PNL DA
149. Paladi George-Adrian PNL DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pavelescu Nicolae PSD DA
153. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
154. Pecingină Gheorghe - DA
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Piper-Savu Florin PSD DA
157. Plăiașu Gabriel - Abținere
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Dan-Cristian PSD DA
160. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
161. Popica Eduard-Andrei PSD DA
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
164. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
165. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
166. Rizea Cristina Camelia PSD DA
167. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
168. Roman Nicolae - Abținere
169. Salan Viorel PSD DA
170. Sandu Viorica PSD DA
171. Simonis Alfred - Robert PSD DA
172. Solomon Adrian PSD DA
173. Stancu Ionel Minoritati DA
174. Stancu Paul PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Vetuța PNL DA
177. Stângă George-Cătălin PNL DA
178. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
179. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
180. Stoica Diana USR Abținere
181. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
182. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
183. Szabó Ödön UDMR DA
184. Șandru Cosmin PNL DA
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
186. Șerban Gianina AUR Abținere
187. Șimon Gheorghe PSD DA
188. Șișcu George PNL DA
189. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
190. Șovăială Constantin - Abținere
191. Tănase Antonel - Abținere
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
193. Tătaru Nelu PNL DA
194. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
195. Thellmann Christine PNL DA
196. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
197. Toda Daniel-Liviu - Abținere
198. Todosiu Beniamin PSD DA
199. Toma Ilie PSD DA
200. Toma Vasilică PSD DA
201. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
202. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
203. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
204. Turcan Raluca PNL DA
205. Tușa Adriana Diana PSD DA
206. Tuță George-Cristian PNL DA
207. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
208. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
209. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
210. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
211. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
212. Vexler Silviu Minoritati DA
213. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
214. Vîlceanu Dan - DA
215. Volosatîi Boris AUR Abținere
216. Vulpescu Ioan PSD DA
217. Weber Mihai PSD DA
218. Zakarias Zoltán UDMR DA
219. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 iulie 2024, 7:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro