Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.05.2024 > 17:04 Versiunea pentru printare
Luni, 27 mai 2024, ora 17:04

Subiect vot: Pl 137/2023 - ama.4
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:160 67 30 21 13 4 8 17
- voturi pentru (DA):151 67 30 20 11 4 8 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:6 - - 1 1 - - 4
- nu au votat:3 - - - 1 - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - -
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Berescu Monica-Elena USR DA
25. Blaga Daniel-Codruț USR DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Borta Raluca-Maria - DA
28. Budacă Vasile PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Burciu Cristina PNL DA
31. Calotă Florică Ică - DA
32. Cambera Oana-Alexandra - DA
33. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
34. Chirilă Virgil Alin PSD DA
35. Ciofu Cătălina PNL DA
36. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
37. Ciubuc Ciprian - Abținere
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
40. Cozma Adrian-Felician PNL DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
43. Crîstici Ognean Minoritati DA
44. Damian Romulus-Marius PSD DA
45. Dămureanu Ringo AUR DA
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Drancă Andrei-Iulian USR DA
48. Dumitru Florian-Emil PNL DA
49. Dunava Costel Neculai PSD DA
50. Enachi Raisa - Abținere
51. Fădor Angelica PNL DA
52. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
53. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Focșa Dumitru-Viorel - DA
56. Furtună Mirela PSD DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
61. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
62. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
63. Giugea Nicolae PNL DA
64. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
65. Gliga Dumitrița PSD DA
66. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
67. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
68. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
69. Havârneanu Filip USR DA
70. Hărătău Elena PNL DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Huțu Alexandra PSD DA
73. Ichim Cristian-Paul - DA
74. Intotero Natalia-Elena PSD DA
75. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
76. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
77. Kelemen Attila UDMR DA
78. Kiss János PNL DA
79. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
80. Lasca Mihai Ioan - Abținere
81. Lazăr Ion-Marian USR DA
82. Lazăr Teodor USR DA
83. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
84. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
85. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
86. Mang Ioan PSD DA
87. Manole Petre-Florin PSD DA
88. Manta Claudiu PSD DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Meclea Alina PNL DA
91. Miftode Marius-Andrei USR DA
92. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
93. Mina Marian PSD DA
94. Mircea Florin PSD DA
95. Miruță Radu-Dinel USR DA
96. Molnar Ervin PNL DA
97. Molnar Radu-Iulian USR DA
98. Munteanu Remus PSD DA
99. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
100. Mușoiu Ștefan PSD DA
101. Nacov Gheorghe Minoritati DA
102. Nassar Rodica PSD DA
103. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
104. Neață Eugen PSD DA
105. Niță Nicu PSD DA
106. Orban Ludovic - -
107. Oteșanu Daniela PSD DA
108. Özmen Oana-Marciana PNL DA
109. Pambuccian Varujan Minoritati DA
110. Paraschiv Rodica PSD DA
111. Pavelescu Nicolae PSD DA
112. Pecingină Gheorghe - DA
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
114. Piper-Savu Florin PSD DA
115. Pop Rareș Tudor USR DA
116. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
117. Popescu Dan-Cristian PSD DA
118. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
119. Prună Cristina-Mădălina USR DA
120. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
121. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
122. Rizea Cristina Camelia PSD DA
123. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
124. Roman Florin-Claudiu PNL DA
125. Roman Nicolae - DA
126. Salan Viorel PSD DA
127. Sandu Viorica PSD DA
128. Scripnic Lilian AUR Abținere
129. Simonis Alfred - Robert PSD DA
130. Stănescu Vetuța PNL DA
131. Stoian Maria - DA
132. Stoica Ciprian-Titi AUR -
133. Stoica Diana USR DA
134. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
135. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
136. Șerban Gianina AUR DA
137. Șimon Gheorghe PSD DA
138. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
139. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
140. Tătaru Nelu PNL DA
141. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
142. Thellmann Christine PNL DA
143. Toda Daniel-Liviu - DA
144. Toma Ilie PSD DA
145. Toma Vasilică PSD DA
146. Trăilă Cristina PNL DA
147. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
148. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
149. Tușa Adriana Diana PSD DA
150. Tuță George-Cristian PNL DA
151. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
152. Țoiu Oana-Silvia USR DA
153. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
154. Vexler Silviu Minoritati DA
155. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
156. Vîlceanu Dan - DA
157. Vulpescu Ioan PSD DA
158. Wiener Adrian USR DA
159. Zakarias Zoltán UDMR DA
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 iulie 2024, 5:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro