Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.05.2024 > 16:17 Versiunea pentru printare
Luni, 27 mai 2024, ora 16:17

Subiect vot: Propunere 1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:173 72 29 22 17 8 9 16
- voturi pentru (DA):51 2 - 22 17 - 1 9
- voturi împotrivă (NU):118 70 28 - - 8 8 4
- abțineri:3 - 1 - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Amet Varol Minoritati NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Banias Mircea Marius PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
18. Bălășoiu Aurel PSD NU
19. Băltărețu Viorel USR DA
20. Benchescu-Pecingină Claudia PNL NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Berescu Monica-Elena USR DA
23. Blaga Daniel-Codruț USR DA
24. Borta Raluca-Maria - DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Budacă Vasile PSD NU
27. Budăi Marius-Constantin PSD NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Calotă Florică Ică - NU
30. Cambera Oana-Alexandra - DA
31. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
32. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
33. Chelaru Mircia AUR DA
34. Chira Claudiu-Martin - DA
35. Chirilă Virgil Alin PSD NU
36. Ciofu Cătălina PNL NU
37. Ciornei Radu Tudor USR DA
38. Ciubuc Ciprian - DA
39. Cîtea Vasile PSD NU
40. Coarnă Dumitru - DA
41. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
42. Constantin Daniel PNL NU
43. Cozma Adrian-Felician PNL Abținere
44. Cristea Andi-Lucian PSD NU
45. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
46. Crîstici Ognean Minoritati NU
47. Csép Éva-Andrea UDMR NU
48. Drancă Andrei-Iulian USR DA
49. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
50. Dumitru Florian-Emil PNL NU
51. Dunava Costel Neculai PSD NU
52. Fădor Angelica PNL NU
53. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
54. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
55. Florea Daniel AUR DA
56. Florea Oana-Consuela PSD NU
57. Floroiu Ionel PSD NU
58. Flucuș Dumitru AUR DA
59. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
60. Furtună Mirela PSD NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
63. Georgescu Nicolae PSD NU
64. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
66. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
67. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
68. Gliga Dumitrița PSD NU
69. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
70. Grosaru Andi-Gabriel - -
71. Gudu Michael PNL NU
72. Havârneanu Filip USR DA
73. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
74. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
75. Huțu Alexandra PSD NU
76. Iancu Marius-Ionel PSD NU
77. Ichim Cristian-Paul - DA
78. Intotero Natalia-Elena PSD NU
79. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
80. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
81. Kelemen Attila UDMR NU
82. Kiss János PNL NU
83. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
84. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
85. Lazăr Ion-Marian USR DA
86. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
87. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
88. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
89. Macovei Silviu Nicu PSD NU
90. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
91. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
92. Mang Ioan PSD NU
93. Manole Petre-Florin PSD NU
94. Manta Claudiu PSD NU
95. Mareș Mara PNL NU
96. Miftode Marius-Andrei USR DA
97. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
98. Mina Marian PSD NU
99. Mircea Florin PSD NU
100. Miruță Radu-Dinel USR DA
101. Mitrea Dumitrina AUR DA
102. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
103. Molnar Ervin PNL NU
104. Molnar Radu-Iulian USR DA
105. Munteanu Remus PSD NU
106. Mușoiu Ștefan PSD DA
107. Nacov Gheorghe Minoritati NU
108. Nagy Szabolcs UDMR NU
109. Nassar Rodica PSD NU
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
111. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
112. Neagu Denisa-Elena USR DA
113. Neață Eugen PSD NU
114. Niță Nicu PSD NU
115. Oteșanu Daniela PSD NU
116. Özmen Oana-Marciana PNL NU
117. Pambuccian Varujan Minoritati NU
118. Paraschiv Rodica PSD NU
119. Pavelescu Nicolae PSD NU
120. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
121. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
122. Piper-Savu Florin PSD NU
123. Pop Rareș Tudor USR DA
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Popescu Dan-Cristian PSD NU
126. Presură Alexandra PSD NU
127. Prună Cristina-Mădălina USR DA
128. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
129. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
130. Rizea Cristina Camelia PSD NU
131. Roman Florin-Claudiu PNL NU
132. Roman Nicolae - DA
133. Salan Viorel PSD NU
134. Sandu Viorica PSD NU
135. Sas Lóránt-Zoltan - NU
136. Seres Dénes UDMR NU
137. Simion George-Nicolae AUR DA
138. Simonis Alfred - Robert PSD NU
139. Stancu Paul PSD NU
140. Stănescu Vetuța PNL NU
141. Stângă George-Cătălin PNL NU
142. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
143. Stoica Elena PSD NU
144. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
145. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
146. Șerban Gianina AUR DA
147. Șimon Gheorghe PSD NU
148. Șișcu George PNL NU
149. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
150. Șoptică Costel PNL NU
151. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
152. Tătaru Nelu PNL NU
153. Terente Eugen USR DA
154. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
155. Toda Daniel-Liviu - DA
156. Toma Ilie PSD NU
157. Toma Vasilică PSD NU
158. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
159. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
160. Tușa Adriana Diana PSD NU
161. Tuță George-Cristian PNL NU
162. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
163. Țoiu Oana-Silvia USR DA
164. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
165. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
166. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
167. Vexler Silviu Minoritati NU
168. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
169. Volosatîi Boris AUR DA
170. Vulpescu Ioan PSD NU
171. Wiener Adrian USR DA
172. Zakarias Zoltán UDMR NU
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 16:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro