Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.05.2024 > 11:42 Versiunea pentru printare
Marți, 21 mai 2024, ora 11:42

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 68/2024 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.129/2023 privind unele măsuri necesare pentru acordarea unui ajutor de stat pentru închiderea și punerea în siguranță a extracției de huilă către Societatea Complexul Energetic "Valea Jiului" - S.A.
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:241 87 59 29 21 11 9 25
- voturi pentru (DA):207 87 59 27 1 11 9 13
- voturi împotrivă (NU):27 - - 1 20 - - 6
- abțineri:6 - - 1 - - - 5
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Berescu Monica-Elena USR DA
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Borta Raluca-Maria - NU
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budacă Vasile PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică AUR DA
43. Cambera Oana-Alexandra - DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR NU
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - DA
51. Chira Claudiu-Martin - DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - Abținere
55. Coarnă Dumitru - NU
56. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
57. Constantin Daniel PNL DA
58. Cozma Adrian-Felician PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dancă Ionel - DA
68. Dămureanu Ringo AUR NU
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Enachi Raisa - NU
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Daniel AUR NU
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR NU
85. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Gavrilă Anamaria - NU
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
97. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
98. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel - -
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hajdu Gábor UDMR DA
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
103. Havârneanu Filip USR DA
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huțu Alexandra PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Ichim Cristian-Paul - DA
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
110. Ilie Victor USR NU
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Könczei Csaba UDMR DA
117. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
118. Lasca Mihai Ioan - NU
119. Lazăr Ion-Marian USR DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Ghervazen Minoritati DA
122. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
124. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
125. Lupu Andrei-Răzvan - DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
129. Mang Ioan PSD DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Manta Claudiu PSD DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meclea Alina PNL DA
138. Miftode Marius-Andrei USR DA
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Mina Marian PSD DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Mitrea Dumitrina AUR NU
143. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
144. Moisin Radu-Marin PNL DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Molnar Ervin PNL DA
147. Molnar Radu-Iulian USR DA
148. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
149. Munteanu Remus PSD DA
150. Murariu Oana USR DA
151. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năcuță Sorin PNL DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
157. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
158. Neagu Denisa-Elena USR DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechita Aurel PSD DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Özmen Oana-Marciana PNL DA
164. Paladi George-Adrian PNL DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Panait Radu USR DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pavelescu Nicolae PSD DA
169. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
170. Pecingină Gheorghe - DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Piper-Savu Florin PSD DA
173. Polak Tudor PNL DA
174. Pop Rareș Tudor USR DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Dan-Cristian PSD DA
177. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
178. Popica Eduard-Andrei PSD DA
179. Predescu Ana-Loredana AUR NU
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR DA
183. Prunean Alin-Costel - DA
184. Rizea Cristina Camelia PSD DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Nicolae - NU
188. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
189. Salan Viorel PSD DA
190. Sandu Viorica PSD DA
191. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
192. Scripnic Lilian AUR NU
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Stancu Ionel Minoritati DA
196. Stancu Paul PSD DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stângă George-Cătălin PNL DA
199. Stoian Maria - DA
200. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
201. Stoica Diana USR DA
202. Stoica Elena PSD DA
203. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
204. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
205. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Șandru Cosmin PNL DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șerban Gianina AUR NU
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șoptică Costel PNL DA
212. Șovăială Constantin - Abținere
213. Tanasă Dan AUR NU
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Tătaru Nelu PNL DA
216. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
217. Terente Eugen USR DA
218. Thellmann Christine PNL DA
219. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
220. Toda Daniel-Liviu - DA
221. Todosiu Beniamin PSD DA
222. Toma Ilie PSD DA
223. Toma Vasilică PSD DA
224. Trăilă Cristina PNL DA
225. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
226. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Tuță George-Cristian PNL DA
230. Țachianu Marian PSD DA
231. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
232. Țoiu Oana-Silvia USR DA
233. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
234. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
235. Vexler Silviu Minoritati DA
236. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
237. Vîlceanu Dan - DA
238. Volosatîi Boris AUR NU
239. Vulpescu Ioan PSD DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 15 iunie 2024, 23:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro