Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.05.2024 > 11:39 Versiunea pentru printare
Marți, 21 mai 2024, ora 11:39

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 43/2024 pentru modificarea și completarea art.12 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.84/2011 privind reglementarea unor măsuri financiar-fiscale și de plată a unor contribuții la organisme internaționale, precum și pentru modificarea anexei nr.2.2 la Ordonanța Guvernului nr.41/1994 privind autorizarea plății cotizațiilor la organizațiile internaționale interguvernamentale la care România este parte
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:239 83 61 29 21 12 9 24
- voturi pentru (DA):233 83 61 28 21 12 9 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:5 - - 1 - - - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PNL DA
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băltărețu Viorel USR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad - DA
24. Berescu Monica-Elena USR DA
25. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Borta Raluca-Maria - Abținere
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budacă Vasile PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică AUR DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chichirău Cosette-Paula - DA
50. Chira Claudiu-Martin - DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
53. Coarnă Dumitru - Abținere
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Cozma Adrian-Felician PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - DA
65. Dămureanu Ringo AUR DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Enachi Raisa - DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Daniel AUR DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Flucuș Dumitru AUR DA
81. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
93. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel - -
95. Gudu Michael PNL DA
96. Hajdu Gábor UDMR DA
97. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
98. Havârneanu Filip USR DA
99. Hărătău Elena PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huțu Alexandra PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Ichim Cristian-Paul - DA
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
105. Ilie Victor USR DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
108. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
109. Kelemen Attila UDMR DA
110. Kiss János PNL DA
111. Könczei Csaba UDMR DA
112. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
113. Lasca Mihai Ioan - Abținere
114. Lazăr Ion-Marian USR DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
118. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
119. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
120. Lupu Andrei-Răzvan - DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
124. Mang Ioan PSD DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
129. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meclea Alina PNL DA
133. Miftode Marius-Andrei USR DA
134. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
135. Mina Marian PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Ervin PNL DA
142. Molnar Radu-Iulian USR DA
143. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
144. Munteanu Remus PSD DA
145. Murariu Oana USR DA
146. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nagy Szabolcs UDMR DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năcuță Sorin PNL DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
153. Neagu Denisa-Elena USR DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Özmen Oana-Marciana PNL DA
159. Paladi George-Adrian PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Panait Radu USR DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
165. Pecingină Gheorghe - Abținere
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Piper-Savu Florin PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
169. Polak Tudor PNL DA
170. Pop Rareș Tudor USR DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Dan-Cristian PSD DA
173. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
174. Popica Eduard-Andrei PSD DA
175. Predescu Ana-Loredana AUR DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR DA
179. Prunean Alin-Costel - DA
180. Rizea Cristina Camelia PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Nicolae - DA
184. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
185. Salan Viorel PSD DA
186. Sandu Viorica PSD DA
187. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
188. Scripnic Lilian AUR DA
189. Simonis Alfred - Robert PSD DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Stancu Ionel Minoritati DA
192. Stancu Paul PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stângă George-Cătălin PNL DA
195. Stoian Maria - DA
196. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
197. Stoica Diana USR DA
198. Stoica Elena PSD DA
199. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
200. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
201. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Șandru Cosmin PNL DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șerban Gianina AUR DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șișcu George PNL DA
208. Șoptică Costel PNL DA
209. Șovăială Constantin - DA
210. Tanasă Dan AUR DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Tătaru Nelu PNL DA
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR DA
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Toda Daniel-Liviu - DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
222. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Tușa Adriana Diana PSD DA
225. Tuță George-Cristian PNL DA
226. Țachianu Marian PSD DA
227. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
228. Țoiu Oana-Silvia USR DA
229. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Varga Glad-Aurel PNL DA
232. Vexler Silviu Minoritati DA
233. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
234. Vîlceanu Dan - DA
235. Volosatîi Boris AUR DA
236. Vulpescu Ioan PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zakarias Zoltán UDMR DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 15 iunie 2024, 23:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro