Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.05.2024 > 11:38 Versiunea pentru printare
Marți, 21 mai 2024, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 682/2023 privind modificarea și completarea Legii nr.295/2004 privind regimul armelor și munițiilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:231 82 59 28 19 11 9 23
- voturi pentru (DA):186 82 59 - 19 11 9 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:44 - - 28 - - - 16
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
18. Barna Ilie Dan USR Abținere
19. Băltărețu Viorel USR Abținere
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Berescu Monica-Elena USR Abținere
25. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Borta Raluca-Maria - Abținere
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budacă Vasile PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică AUR DA
42. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
50. Chira Claudiu-Martin - DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Cozma Adrian-Felician PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR Abținere
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - Abținere
65. Dămureanu Ringo AUR DA
66. Dehelean Silviu USR Abținere
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
69. Drulă Cătălin USR Abținere
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Enachi Raisa - Abținere
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Flucuș Dumitru AUR DA
79. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Gál Károly UDMR DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
89. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
90. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
91. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel - -
93. Gudu Michael PNL DA
94. Hajdu Gábor UDMR DA
95. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
96. Havârneanu Filip USR Abținere
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
99. Huțu Alexandra PSD DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Ichim Cristian-Paul - Abținere
102. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
103. Ilie Victor USR Abținere
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
106. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
107. Kelemen Attila UDMR DA
108. Kiss János PNL DA
109. Könczei Csaba UDMR DA
110. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
111. Lasca Mihai Ioan - Abținere
112. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
116. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
120. Mang Ioan PSD DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Manta Claudiu PSD DA
123. Mareș Mara PNL DA
124. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
125. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
126. Mărculescu Dumitru PNL DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Meclea Alina PNL DA
129. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
130. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
131. Mina Marian PSD DA
132. Mircea Florin PSD DA
133. Mitrea Dumitrina AUR DA
134. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
135. Moisin Radu-Marin PNL DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Molnar Ervin PNL DA
138. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
139. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
140. Munteanu Remus PSD DA
141. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nagy Szabolcs UDMR DA
144. Nassar Rodica PSD DA
145. Năcuță Sorin PNL DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
147. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
148. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nechita Aurel PSD DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Özmen Oana-Marciana PNL DA
154. Paladi George-Adrian PNL DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Panait Radu USR Abținere
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pavelescu Nicolae PSD DA
159. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
160. Pecingină Gheorghe - Abținere
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Piper-Savu Florin PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
164. Polak Tudor PNL DA
165. Pop Rareș Tudor USR Abținere
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Dan-Cristian PSD DA
168. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
169. Popica Eduard-Andrei PSD DA
170. Predescu Ana-Loredana AUR DA
171. Presură Alexandra PSD DA
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
173. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
174. Prunean Alin-Costel - Abținere
175. Rizea Cristina Camelia PSD DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
177. Roman Florin-Claudiu PNL DA
178. Roman Nicolae - DA
179. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
180. Salan Viorel PSD DA
181. Sandu Viorica PSD DA
182. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
183. Scripnic Lilian AUR DA
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Solomon Adrian PSD DA
186. Stancu Ionel Minoritati DA
187. Stancu Paul PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stângă George-Cătălin PNL DA
190. Stoian Maria - Abținere
191. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
192. Stoica Diana USR Abținere
193. Stoica Elena PSD DA
194. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
195. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șerban Gianina AUR DA
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șișcu George PNL DA
201. Șoptică Costel PNL DA
202. Șovăială Constantin - DA
203. Tanasă Dan AUR DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Tătaru Nelu PNL DA
206. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
207. Terente Eugen USR Abținere
208. Thellmann Christine PNL DA
209. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
210. Toda Daniel-Liviu - Abținere
211. Toma Ilie PSD DA
212. Toma Vasilică PSD DA
213. Trăilă Cristina PNL DA
214. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
215. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
216. Turcan Raluca PNL DA
217. Tușa Adriana Diana PSD DA
218. Tuță George-Cristian PNL DA
219. Țachianu Marian PSD DA
220. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
221. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
222. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
224. Varga Glad-Aurel PNL DA
225. Vexler Silviu Minoritati DA
226. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
227. Vîlceanu Dan - Abținere
228. Volosatîi Boris AUR DA
229. Vulpescu Ioan PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 15 iunie 2024, 23:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro