Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.05.2024 > 11:37 Versiunea pentru printare
Marți, 21 mai 2024, ora 11:37

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 68/2023 privind modificarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:224 80 58 28 17 11 9 21
- voturi pentru (DA):191 80 58 27 2 11 9 4
- voturi împotrivă (NU):26 - - - 15 - - 11
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:3 - - 1 - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR -
14. Balan Ioan PNL DA
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băltărețu Viorel USR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Berescu Monica-Elena USR DA
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bola Bogdan-Alexandru - NU
29. Borta Raluca-Maria - -
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budacă Vasile PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică AUR DA
41. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Ciofu Cătălina PNL DA
49. Ciornei Radu Tudor USR DA
50. Coarnă Dumitru - NU
51. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
52. Cristea Andi-Lucian PSD DA
53. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
54. Cristian Brian USR DA
55. Crîstici Ognean Minoritati DA
56. Crușoveanu Marian PNL DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dancă Ionel - NU
60. Dămureanu Ringo AUR NU
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Drancă Andrei-Iulian USR DA
64. Drulă Cătălin USR DA
65. Enachi Raisa - Abținere
66. Farago Petru UDMR DA
67. Fădor Angelica PNL DA
68. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
69. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Daniel AUR NU
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Flucuș Dumitru AUR NU
74. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Gál Károly UDMR DA
77. Gavrilă Anamaria - NU
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
82. Giugea Nicolae PNL DA
83. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
84. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
85. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
86. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
87. Grosaru Andi-Gabriel - -
88. Gudu Michael PNL DA
89. Hajdu Gábor UDMR DA
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
91. Havârneanu Filip USR DA
92. Hărătău Elena PNL DA
93. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
94. Huțu Alexandra PSD DA
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
96. Ichim Cristian-Paul - DA
97. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
98. Ilie Victor USR DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
101. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
102. Kelemen Attila UDMR DA
103. Kiss János PNL DA
104. Könczei Csaba UDMR DA
105. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
106. Lasca Mihai Ioan - NU
107. Lazăr Ion-Marian USR DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
109. Longher Ghervazen Minoritati DA
110. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
111. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
112. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
115. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
116. Mang Ioan PSD DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Manta Claudiu PSD DA
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
121. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
122. Mărculescu Dumitru PNL DA
123. Meclea Alina PNL DA
124. Miftode Marius-Andrei USR DA
125. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
126. Mina Marian PSD DA
127. Mircea Florin PSD DA
128. Mitrea Dumitrina AUR NU
129. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
130. Moisin Radu-Marin PNL DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Molnar Ervin PNL DA
133. Molnar Radu-Iulian USR DA
134. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
135. Munteanu Remus PSD DA
136. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
137. Mușoiu Ștefan PSD DA
138. Nagy Szabolcs UDMR DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Năcuță Sorin PNL DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
142. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
143. Neagu Denisa-Elena USR DA
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Özmen Oana-Marciana PNL DA
149. Paladi George-Adrian PNL DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Panait Radu USR DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pavelescu Nicolae PSD DA
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Piper-Savu Florin PSD DA
156. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
157. Polak Tudor PNL DA
158. Pop Rareș Tudor USR DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Dan-Cristian PSD DA
161. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
162. Popica Eduard-Andrei PSD DA
163. Predescu Ana-Loredana AUR DA
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
166. Prună Cristina-Mădălina USR DA
167. Prunean Alin-Costel - DA
168. Rizea Cristina Camelia PSD DA
169. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
170. Roman Florin-Claudiu PNL DA
171. Roman Nicolae - NU
172. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
173. Salan Viorel PSD DA
174. Sandu Viorica PSD DA
175. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
176. Scripnic Lilian AUR NU
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Solomon Adrian PSD DA
179. Stancu Ionel Minoritati DA
180. Stancu Paul PSD DA
181. Stativă Irinel Ioan PSD DA
182. Stângă George-Cătălin PNL DA
183. Stoica Diana USR DA
184. Stoica Elena PSD DA
185. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
186. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
187. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
188. Șandru Cosmin PNL DA
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
190. Șerban Gianina AUR NU
191. Șimon Gheorghe PSD DA
192. Șișcu George PNL DA
193. Șoptică Costel PNL DA
194. Șovăială Constantin - NU
195. Tanasă Dan AUR NU
196. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
197. Tătaru Nelu PNL DA
198. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
199. Terente Eugen USR DA
200. Thellmann Christine PNL DA
201. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
202. Toda Daniel-Liviu - Abținere
203. Todosiu Beniamin PSD DA
204. Toma Ilie PSD DA
205. Toma Vasilică PSD DA
206. Trăilă Cristina PNL DA
207. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
208. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
209. Turcan Raluca PNL DA
210. Tușa Adriana Diana PSD DA
211. Tuță George-Cristian PNL DA
212. Țachianu Marian PSD DA
213. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
214. Țoiu Oana-Silvia USR DA
215. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
216. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
217. Varga Glad-Aurel PNL DA
218. Vexler Silviu Minoritati DA
219. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
220. Vîlceanu Dan - DA
221. Volosatîi Boris AUR NU
222. Vulpescu Ioan PSD DA
223. Weber Mihai PSD DA
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 15 iunie 2024, 22:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro