Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 13:19 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 13:19

Subiect vot: Vot final - Pl-x 97/2024 - Vot final respingere
Respingere PL 97/2024 pentru modificarea și completarea art.134 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul Administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:249 87 60 32 20 10 15 25
- voturi pentru (DA):174 87 60 - - 10 15 2
- voturi împotrivă (NU):74 - - 32 20 - - 22
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - NU
33. Borta Raluca-Maria - NU
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budacă Vasile PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR NU
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR NU
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - NU
51. Chira Claudiu-Martin - NU
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciubuc Ciprian - NU
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR NU
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dancă Ionel - NU
67. Dămureanu Ringo AUR NU
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR NU
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Fălcoi Nicu USR NU
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Daniel AUR NU
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR NU
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Anamaria - NU
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Giurgiu Adrian USR NU
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - -
98. Gudu Michael PNL DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
100. Havârneanu Filip USR NU
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul - NU
109. Ilie Victor USR NU
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ionescu George - NU
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
117. Könczei Csaba UDMR DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lasca Mihai Ioan - NU
120. Lazăr Ion-Marian USR NU
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Ghervazen Minoritati DA
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Manta Claudiu PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
132. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
133. Mărculescu Dumitru PNL DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meclea Alina PNL DA
136. Miftode Marius-Andrei USR NU
137. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
138. Miklós Zoltán UDMR DA
139. Mina Marian PSD DA
140. Mircea Florin PSD DA
141. Miruță Radu-Dinel USR NU
142. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
143. Moisin Radu-Marin PNL DA
144. Molnar Radu-Iulian USR NU
145. Morar Olivia-Diana PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
147. Munteanu Remus PSD DA
148. Murariu Oana USR NU
149. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nacov Gheorghe Minoritati DA
152. Nagy Szabolcs UDMR DA
153. Nagy Vasile - NU
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năcuță Sorin PNL DA
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Orban Ludovic - NU
160. Özmen Oana-Marciana PNL DA
161. Paladi George-Adrian PNL DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pavelescu Nicolae PSD DA
165. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
166. Pecingină Gheorghe - DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Piper-Savu Florin PSD DA
169. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
170. Plăiașu Gabriel - NU
171. Polak Tudor PNL DA
172. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
173. Pop Darius AUR NU
174. Pop Rareș Tudor USR NU
175. Popa Radu Mihai PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PSD DA
178. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
179. Predescu Ana-Loredana AUR NU
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR NU
183. Prunean Alin-Costel - NU
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
185. Rizea Cristina Camelia PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roșca Mircea PNL DA
189. Rujan Dumitru PNL DA
190. Salan Viorel PSD DA
191. Sandu Viorica PSD DA
192. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
193. Scripnic Lilian AUR NU
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Stancu Ionel Minoritati DA
197. Stancu Paul PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stângă George-Cătălin PNL DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stoica Diana USR NU
203. Stoica Elena PSD DA
204. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
205. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Șandru Cosmin PNL DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șerban Gianina AUR NU
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șișcu George PNL DA
212. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
213. Șoptică Costel PNL DA
214. Șovăială Constantin - NU
215. Tanasă Dan AUR NU
216. Tănase Antonel - NU
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
218. Tătaru Nelu PNL DA
219. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
220. Terente Eugen USR NU
221. Thellmann Christine PNL DA
222. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
223. Toda Daniel-Liviu - NU
224. Todosiu Beniamin PSD DA
225. Toma Ilie PSD DA
226. Toma Vasilică PSD DA
227. Trăilă Cristina PNL DA
228. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
229. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
230. Turcan Raluca PNL DA
231. Tușa Adriana Diana PSD DA
232. Tuță George-Cristian PNL DA
233. Țachianu Marian PSD DA
234. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
235. Țoiu Oana-Silvia USR NU
236. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
237. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
238. Varga Glad-Aurel PNL DA
239. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
240. Vexler Silviu Minoritati DA
241. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
242. Vîlceanu Dan - DA
243. Volosatîi Boris AUR NU
244. Vulpescu Ioan PSD DA
245. Weber Mihai PSD DA
246. Wiener Adrian USR NU
247. Zakarias Zoltán UDMR DA
248. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 16 iunie 2024, 0:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro