Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 13:18

Subiect vot: Vot final - Pl-x 27/2024 - Vot final respingere
Respingere PL 27/2024 pentru completarea art.143 alin.(1) din OUG nr.57/2019 privind Codul administrativ, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:248 88 60 34 19 10 15 22
- voturi pentru (DA):176 88 60 - - 10 15 3
- voturi împotrivă (NU):59 - - 34 19 - - 6
- abțineri:11 - - - - - - 11
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barna Ilie Dan USR NU
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Borta Raluca-Maria - Abținere
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budacă Vasile PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Buzoianu Diana-Anda USR NU
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR NU
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chira Claudiu-Martin - Abținere
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciornei Radu Tudor USR NU
53. Ciubuc Ciprian - NU
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR NU
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dancă Ionel - Abținere
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR NU
70. Drulă Cătălin USR NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Fălcoi Nicu USR NU
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Daniel AUR NU
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR NU
84. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Giurgiu Adrian USR NU
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
97. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel - -
99. Gudu Michael PNL DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
101. Havârneanu Filip USR NU
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ichim Cristian-Paul - Abținere
110. Ilie Victor USR NU
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ionescu George - Abținere
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
115. Kelemen Attila UDMR DA
116. Kiss János PNL DA
117. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
118. Könczei Csaba UDMR DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lasca Mihai Ioan - NU
121. Lazăr Ion-Marian USR NU
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Manta Claudiu PSD DA
131. Mareș Mara PNL DA
132. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
133. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
134. Mărculescu Dumitru PNL DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Meclea Alina PNL DA
137. Miftode Marius-Andrei USR NU
138. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
139. Miklós Zoltán UDMR DA
140. Mina Marian PSD DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Miruță Radu-Dinel USR NU
143. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
144. Moisin Radu-Marin PNL DA
145. Molnar Radu-Iulian USR NU
146. Morar Olivia-Diana PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
148. Munteanu Remus PSD DA
149. Murariu Oana USR NU
150. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năcuță Sorin PNL DA
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Orban Ludovic - -
160. Özmen Oana-Marciana PNL DA
161. Paladi George-Adrian PNL DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pavelescu Nicolae PSD DA
165. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
166. Pecingină Gheorghe - NU
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Piper-Savu Florin PSD DA
169. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
170. Plăiașu Gabriel - NU
171. Polak Tudor PNL DA
172. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
173. Pop Darius AUR NU
174. Pop Rareș Tudor USR NU
175. Popa Radu Mihai PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PSD DA
178. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
179. Predescu Ana-Loredana AUR NU
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR NU
183. Prunean Alin-Costel - DA
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
185. Rizea Cristina Camelia PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roșca Mircea PNL DA
189. Rujan Dumitru PNL DA
190. Salan Viorel PSD DA
191. Sandu Viorica PSD DA
192. Scripnic Lilian AUR NU
193. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Stancu Ionel Minoritati DA
197. Stancu Paul PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stângă George-Cătălin PNL DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stoica Diana USR NU
203. Stoica Elena PSD DA
204. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
205. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Șandru Cosmin PNL DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șerban Gianina AUR NU
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șișcu George PNL DA
212. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
213. Șoptică Costel PNL DA
214. Șovăială Constantin - Abținere
215. Tanasă Dan AUR NU
216. Tănase Antonel - Abținere
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
218. Tătaru Nelu PNL DA
219. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
220. Terente Eugen USR NU
221. Thellmann Christine PNL DA
222. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
223. Toda Daniel-Liviu - Abținere
224. Todosiu Beniamin PSD DA
225. Toma Ilie PSD DA
226. Toma Vasilică PSD DA
227. Trăilă Cristina PNL DA
228. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
229. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
230. Turcan Raluca PNL DA
231. Tușa Adriana Diana PSD DA
232. Tuță George-Cristian PNL DA
233. Țachianu Marian PSD DA
234. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
235. Țoiu Oana-Silvia USR NU
236. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
237. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
238. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
241. Vîlceanu Dan - NU
242. Volosatîi Boris AUR NU
243. Vulpescu Ioan PSD DA
244. Weber Mihai PSD DA
245. Wiener Adrian USR NU
246. Zakarias Zoltán UDMR DA
247. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 iulie 2024, 9:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro