Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 13:07 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 13:07

Subiect vot: Vot final - PL-x 248/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 248/2024 privind statutul personalului de cercetare, dezvoltare și inovare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:256 88 62 35 20 13 15 23
- voturi pentru (DA):184 88 62 - 3 13 14 4
- voturi împotrivă (NU):39 - - 34 - - - 5
- abțineri:32 - - 1 17 - 1 13
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR Abținere
14. Apostol Alin-Gabriel USR NU
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR NU
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
35. Borta Raluca-Maria - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR NU
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR Abținere
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chira Claudiu-Martin - Abținere
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR NU
57. Ciubuc Ciprian - NU
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR NU
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - Abținere
70. Dămureanu Ringo AUR Abținere
71. Dehelean Silviu USR NU
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR NU
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Fălcoi Nicu USR NU
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel AUR DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR Abținere
86. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR NU
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - -
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
105. Havârneanu Filip USR NU
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - Abținere
114. Ilie Victor USR NU
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu George - Abținere
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Könczei Csaba UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - NU
125. Lazăr Ion-Marian USR NU
126. Lazăr Teodor USR NU
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Manta Claudiu PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
139. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
140. Mărculescu Dumitru PNL DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meclea Alina PNL DA
143. Miftode Marius-Andrei USR NU
144. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
145. Miklós Zoltán UDMR DA
146. Mina Marian PSD DA
147. Mircea Florin PSD DA
148. Miruță Radu-Dinel USR NU
149. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
150. Moisin Radu-Marin PNL DA
151. Molnar Ervin PNL DA
152. Molnar Radu-Iulian USR NU
153. Morar Olivia-Diana PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
155. Munteanu Remus PSD DA
156. Murariu Oana USR NU
157. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nacov Gheorghe Minoritati DA
160. Nagy Szabolcs UDMR DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năcuță Sorin PNL DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Orban Ludovic - Abținere
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
175. Pecingină Gheorghe - NU
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Piper-Savu Florin PSD DA
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
179. Plăiașu Gabriel - Abținere
180. Polak Tudor PNL DA
181. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
182. Pop Darius AUR Abținere
183. Pop Rareș Tudor USR NU
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
188. Popica Eduard-Andrei PSD DA
189. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prunean Alin-Costel - DA
193. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
195. Roman Nicolae - Abținere
196. Roșca Mircea PNL DA
197. Rujan Dumitru PNL DA
198. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
199. Salan Viorel PSD DA
200. Sandu Viorica PSD DA
201. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
202. Scripnic Lilian AUR Abținere
203. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
204. Simonis Alfred - Robert PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Stancu Ionel Minoritati DA
207. Stancu Paul PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Vetuța PNL DA
210. Stângă George-Cătălin PNL DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stoica Diana USR NU
213. Stoica Elena PSD DA
214. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
215. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Șandru Cosmin PNL DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șerban Gianina AUR Abținere
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
223. Șoptică Costel PNL DA
224. Șovăială Constantin - Abținere
225. Tanasă Dan AUR Abținere
226. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
227. Tătaru Nelu PNL DA
228. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
229. Terente Eugen USR NU
230. Thellmann Christine PNL DA
231. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
232. Toda Daniel-Liviu - Abținere
233. Todosiu Beniamin PSD DA
234. Toma Ilie PSD DA
235. Toma Vasilică PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
238. Turcan Raluca PNL DA
239. Tușa Adriana Diana PSD DA
240. Tuță George-Cristian PNL DA
241. Țachianu Marian PSD DA
242. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
243. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
244. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
246. Varga Glad-Aurel PNL DA
247. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
250. Vîlceanu Dan - NU
251. Volosatîi Boris AUR Abținere
252. Vulpescu Ioan PSD DA
253. Wiener Adrian USR NU
254. Zakarias Zoltán UDMR DA
255. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 15 iunie 2024, 23:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro