Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 12:51 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 12:51

Subiect vot: Vot final - PL-x 787/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 787/2023 privind instituirea zilei de 15 octombrie ca Ziua națională de comemorare a copiilor decedați în timpul sarcinii, la naștere sau până la împlinirea vârstei de 18 ani, intitulată «Ziua Părinților de Îngeri»
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:260 91 66 33 19 13 14 24
- voturi pentru (DA):260 91 66 33 19 13 14 24
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Borta Raluca-Maria - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chira Claudiu-Martin - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru - DA
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Cozma Adrian-Felician PNL DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD DA
64. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
65. Cristian Brian USR DA
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dancă Ionel - DA
72. Dămureanu Ringo AUR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitru Florian-Emil PNL DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
82. Fălcoi Nicu USR DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Giurgiu Adrian USR DA
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
106. Havârneanu Filip USR DA
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ichim Cristian-Paul - DA
115. Ilie Victor USR DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Könczei Csaba UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lazăr Ion-Marian USR DA
125. Lazăr Teodor USR DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan - DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Manta Claudiu PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
140. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meclea Alina PNL DA
144. Miftode Marius-Andrei USR DA
145. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
146. Miklós Zoltán UDMR DA
147. Mina Marian PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Miruță Radu-Dinel USR DA
150. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
151. Moisin Radu-Marin PNL DA
152. Molnar Ervin PNL DA
153. Molnar Radu-Iulian USR DA
154. Morar Olivia-Diana PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
156. Munteanu Remus PSD DA
157. Murariu Oana USR DA
158. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nacov Gheorghe Minoritati DA
161. Nagy Szabolcs UDMR DA
162. Nagy Vasile - DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Năcuță Sorin PNL DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechita Aurel PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Orban Ludovic - DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Özmen Oana-Marciana PNL DA
171. Paladi George-Adrian PNL DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
175. Pecingină Gheorghe - DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Piper-Savu Florin PSD DA
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
179. Plăiașu Gabriel - DA
180. Polak Tudor PNL DA
181. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
182. Pop Darius AUR DA
183. Popa Radu Mihai PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Dan-Cristian PSD DA
186. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
187. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
188. Popica Eduard-Andrei PSD DA
189. Predescu Ana-Loredana AUR DA
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR DA
193. Prunean Alin-Costel - DA
194. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
195. Rizea Cristina Camelia PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - DA
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Salan Viorel PSD DA
202. Sandu Viorica PSD DA
203. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
204. Scripnic Lilian AUR DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stancu Paul PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Vetuța PNL DA
213. Stângă George-Cătălin PNL DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Stoica Diana USR DA
216. Stoica Elena PSD DA
217. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Șandru Cosmin PNL DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șerban Gianina AUR DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
226. Șoptică Costel PNL DA
227. Șovăială Constantin - DA
228. Tanasă Dan AUR DA
229. Tănase Antonel - DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Tătaru Nelu PNL DA
232. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
233. Terente Eugen USR DA
234. Thellmann Christine PNL DA
235. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
236. Toda Daniel-Liviu - DA
237. Todosiu Beniamin PSD DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Toma Vasilică PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Tuță George-Cristian PNL DA
245. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
246. Țoiu Oana-Silvia USR DA
247. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
249. Varga Glad-Aurel PNL DA
250. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
253. Vîlceanu Dan - DA
254. Volosatîi Boris AUR DA
255. Vulpescu Ioan PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Wiener Adrian USR DA
258. Zakarias Zoltán UDMR DA
259. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 16 iunie 2024, 0:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro