Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 12:45

Subiect vot: Vot final - PL-x 229/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 229/2024 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.22/2024 pentru modificarea art.351 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.36/2023 privind stabilirea cadrului general pentru închiderea programelor operaționale finanțate în perioada de programare 2014-2020
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:260 89 63 33 20 14 14 27
- voturi pentru (DA):242 89 63 33 20 14 14 9
- voturi împotrivă (NU):5 - - - - - - 5
- abțineri:12 - - - - - - 12
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Borta Raluca-Maria - NU
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR DA
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - DA
51. Chira Claudiu-Martin - Abținere
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciornei Radu Tudor USR DA
55. Ciubuc Ciprian - NU
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - NU
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Cozma Adrian-Felician PNL DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - Abținere
70. Dămureanu Ringo AUR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitru Florian-Emil PNL DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Fălcoi Nicu USR DA
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Daniel AUR DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Flucuș Dumitru AUR DA
88. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - Abținere
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Giurgiu Adrian USR DA
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel - -
104. Gudu Michael PNL DA
105. Hajdu Gábor UDMR DA
106. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
107. Havârneanu Filip USR DA
108. Hărătău Elena PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
111. Huțu Alexandra PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ichim Cristian-Paul - DA
116. Ilie Victor USR DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kiss János PNL DA
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lasca Mihai Ioan - NU
126. Lazăr Ion-Marian USR DA
127. Lazăr Teodor USR DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
131. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
132. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
133. Lupu Andrei-Răzvan - DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
137. Mang Ioan PSD DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Manta Claudiu PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
142. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
143. Mărculescu Dumitru PNL DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Meclea Alina PNL DA
146. Miftode Marius-Andrei USR DA
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Miklós Zoltán UDMR DA
149. Mina Marian PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Miruță Radu-Dinel USR DA
152. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
153. Moisin Radu-Marin PNL DA
154. Molnar Ervin PNL DA
155. Molnar Radu-Iulian USR DA
156. Morar Olivia-Diana PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Munteanu Remus PSD DA
159. Murariu Oana USR DA
160. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nacov Gheorghe Minoritati DA
163. Nagy Szabolcs UDMR DA
164. Nagy Vasile - Abținere
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Năcuță Sorin PNL DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
168. Neață Eugen PSD DA
169. Nechita Aurel PSD DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Orban Ludovic - NU
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Özmen Oana-Marciana PNL DA
174. Paladi George-Adrian PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pavelescu Nicolae PSD DA
178. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
179. Pecingină Gheorghe - DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Piper-Savu Florin PSD DA
182. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
183. Plăiașu Gabriel - Abținere
184. Polak Tudor PNL DA
185. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
186. Pop Darius AUR DA
187. Pop Rareș Tudor USR DA
188. Popa Radu Mihai PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Dan-Cristian PSD DA
191. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
192. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
193. Popica Eduard-Andrei PSD DA
194. Predescu Ana-Loredana AUR DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Prunean Alin-Costel - DA
199. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
200. Rizea Cristina Camelia PSD DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
202. Roșca Mircea PNL DA
203. Rujan Dumitru PNL DA
204. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
205. Salan Viorel PSD DA
206. Sandu Viorica PSD DA
207. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
208. Scripnic Lilian AUR DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Stancu Ionel Minoritati DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Vetuța PNL DA
215. Stângă George-Cătălin PNL DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stoica Diana USR DA
218. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
219. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șerban Gianina AUR DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
226. Șoptică Costel PNL DA
227. Șovăială Constantin - Abținere
228. Tanasă Dan AUR DA
229. Tănase Antonel - Abținere
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Tătaru Nelu PNL DA
232. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
233. Terente Eugen USR DA
234. Thellmann Christine PNL DA
235. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
236. Toda Daniel-Liviu - DA
237. Todosiu Beniamin PSD DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Toma Vasilică PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Tuță George-Cristian PNL DA
245. Țachianu Marian PSD DA
246. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
247. Țoiu Oana-Silvia USR DA
248. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
250. Varga Glad-Aurel PNL DA
251. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
252. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
253. Vîlceanu Dan - DA
254. Volosatîi Boris AUR DA
255. Vulpescu Ioan PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Wiener Adrian USR DA
258. Zakarias Zoltán UDMR DA
259. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 15 iunie 2024, 22:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro