Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 12:39

Subiect vot: PL-x 38/2024 - Vot final adoptare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:262 90 63 34 20 13 15 27
- voturi pentru (DA):180 90 63 - - 13 14 -
- voturi împotrivă (NU):6 - - - - - - 6
- abțineri:74 - - 34 20 - 1 19
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR Abținere
14. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR Abținere
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR Abținere
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - NU
36. Borta Raluca-Maria - NU
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budacă Vasile PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR Abținere
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR Abținere
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
54. Chira Claudiu-Martin - Abținere
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
58. Ciubuc Ciprian - NU
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coarnă Dumitru - Abținere
61. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD DA
64. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
65. Cristian Brian USR Abținere
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dancă Ionel - Abținere
72. Dămureanu Ringo AUR Abținere
73. Dehelean Silviu USR Abținere
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
76. Drulă Cătălin USR Abținere
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitru Florian-Emil PNL DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
82. Fălcoi Nicu USR Abținere
83. Fechet Mircea PNL DA
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Daniel AUR Abținere
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Flucuș Dumitru AUR Abținere
91. Focșa Dumitru-Viorel - NU
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Anamaria - NU
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Giurgiu Adrian USR Abținere
101. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
104. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel - -
106. Gudu Michael PNL DA
107. Hajdu Gábor UDMR DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
109. Havârneanu Filip USR Abținere
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul - Abținere
117. Ilie Victor USR Abținere
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
120. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
121. Kelemen Attila UDMR DA
122. Kiss János PNL DA
123. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
124. Könczei Csaba UDMR DA
125. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
126. Lasca Mihai Ioan - NU
127. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
128. Lazăr Teodor USR Abținere
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
132. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
133. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
134. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
138. Mang Ioan PSD DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Manta Claudiu PSD DA
141. Mareș Mara PNL DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Mărculescu Dumitru PNL DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Meclea Alina PNL DA
146. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Miklós Zoltán UDMR DA
149. Mina Marian PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
152. Moisin Radu-Marin PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
155. Morar Olivia-Diana PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
157. Munteanu Remus PSD DA
158. Murariu Oana USR Abținere
159. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nacov Gheorghe Minoritati DA
162. Nagy Szabolcs UDMR DA
163. Nagy Vasile - Abținere
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Năcuță Sorin PNL DA
166. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
167. Neață Eugen PSD DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Orban Ludovic - -
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Özmen Oana-Marciana PNL DA
172. Paladi George-Adrian PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pavelescu Nicolae PSD DA
176. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
177. Pecingină Gheorghe - Abținere
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
181. Plăiașu Gabriel - Abținere
182. Polak Tudor PNL DA
183. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
184. Pop Darius AUR Abținere
185. Pop Rareș Tudor USR Abținere
186. Popa Radu Mihai PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Dan-Cristian PSD DA
189. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
190. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
191. Popica Eduard-Andrei PSD DA
192. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
193. Presură Alexandra PSD DA
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
195. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
196. Prunean Alin-Costel - Abținere
197. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
198. Rizea Cristina Camelia PSD DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
200. Roman Florin-Claudiu PNL DA
201. Roman Nicolae - Abținere
202. Rujan Dumitru PNL DA
203. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
204. Salan Viorel PSD DA
205. Sandu Viorica PSD DA
206. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
207. Scripnic Lilian AUR Abținere
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Stancu Ionel Minoritati DA
212. Stancu Paul PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Vetuța PNL DA
215. Stângă George-Cătălin PNL DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stoica Diana USR Abținere
218. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
219. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Șandru Cosmin PNL DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șerban Gianina AUR Abținere
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL DA
226. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
227. Șoptică Costel PNL DA
228. Șovăială Constantin - Abținere
229. Tanasă Dan AUR Abținere
230. Tănase Antonel - Abținere
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Tătaru Nelu PNL DA
233. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
234. Terente Eugen USR Abținere
235. Thellmann Christine PNL DA
236. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
237. Toda Daniel-Liviu - Abținere
238. Todosiu Beniamin PSD DA
239. Toma Ilie PSD DA
240. Toma Vasilică PSD DA
241. Trăilă Cristina PNL DA
242. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
243. Turcan Raluca PNL DA
244. Tușa Adriana Diana PSD DA
245. Tuță George-Cristian PNL DA
246. Țachianu Marian PSD DA
247. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
248. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
249. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
251. Varga Glad-Aurel PNL DA
252. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
255. Vîlceanu Dan - Abținere
256. Volosatîi Boris AUR Abținere
257. Vulpescu Ioan PSD DA
258. Weber Mihai PSD DA
259. Wiener Adrian USR Abținere
260. Zakarias Zoltán UDMR DA
261. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 15 iunie 2024, 23:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro