Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 12:37

Subiect vot: PHCD 35/2024 - Vot final adoptare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:256 86 66 32 19 13 15 25
- voturi pentru (DA):222 86 66 31 - 13 14 12
- voturi împotrivă (NU):23 - - - 18 - - 5
- abțineri:10 - - 1 1 - 1 7
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Borta Raluca-Maria - NU
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR NU
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chira Claudiu-Martin - Abținere
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - NU
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dancă Ionel - Abținere
71. Dămureanu Ringo AUR NU
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fălcoi Nicu USR DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Daniel AUR NU
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR NU
89. Focșa Dumitru-Viorel - NU
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - NU
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Giurgiu Adrian USR DA
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel - -
104. Gudu Michael PNL DA
105. Hajdu Gábor UDMR DA
106. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
107. Havârneanu Filip USR DA
108. Hărătău Elena PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ichim Cristian-Paul - DA
115. Ilie Victor USR DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Könczei Csaba UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lazăr Ion-Marian USR DA
125. Lazăr Teodor USR DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan - DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Manta Claudiu PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
140. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meclea Alina PNL DA
144. Miftode Marius-Andrei USR DA
145. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
146. Miklós Zoltán UDMR DA
147. Mina Marian PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Miruță Radu-Dinel USR DA
150. Moisin Radu-Marin PNL DA
151. Molnar Ervin PNL DA
152. Molnar Radu-Iulian USR DA
153. Morar Olivia-Diana PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Munteanu Remus PSD DA
156. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nagy Vasile - Abținere
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năcuță Sorin PNL DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Orban Ludovic - Abținere
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
175. Pecingină Gheorghe - DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Piper-Savu Florin PSD DA
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
179. Plăiașu Gabriel - Abținere
180. Polak Tudor PNL DA
181. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
182. Pop Darius AUR NU
183. Pop Rareș Tudor USR DA
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
189. Popica Eduard-Andrei PSD DA
190. Predescu Ana-Loredana AUR NU
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Prunean Alin-Costel - DA
195. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
196. Rizea Cristina Camelia PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Nicolae - NU
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
205. Scripnic Lilian AUR NU
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stancu Paul PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Vetuța PNL DA
213. Stângă George-Cătălin PNL DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Stoica Diana USR DA
216. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
217. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Șandru Cosmin PNL DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șerban Gianina AUR NU
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
225. Șoptică Costel PNL DA
226. Tanasă Dan AUR NU
227. Tănase Antonel - Abținere
228. Tătaru Nelu PNL DA
229. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
230. Terente Eugen USR DA
231. Thellmann Christine PNL DA
232. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
233. Toda Daniel-Liviu - DA
234. Todosiu Beniamin PSD DA
235. Toma Vasilică PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
238. Turcan Raluca PNL DA
239. Tușa Adriana Diana PSD DA
240. Tuță George-Cristian PNL DA
241. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
242. Țoiu Oana-Silvia USR DA
243. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
244. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
245. Varga Glad-Aurel PNL DA
246. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
247. Vexler Silviu Minoritati DA
248. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
249. Vîlceanu Dan - DA
250. Volosatîi Boris AUR NU
251. Vulpescu Ioan PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Wiener Adrian USR DA
254. Zakarias Zoltán UDMR DA
255. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 iunie 2024, 7:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro