Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2024 > 16:44 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2024, ora 16:44

Subiect vot: Vot final - PL-x 107/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 107/2022 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.11/2022 pentru modificarea și completarea unor acte normative, precum și pentru modificarea unor termene
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:252 97 58 29 17 15 14 22
- voturi pentru (DA):209 97 57 - 17 15 14 9
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:42 - 1 28 - - - 13
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR Abținere
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Berescu Monica-Elena USR Abținere
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
33. Borta Raluca-Maria - Abținere
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budacă Vasile PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chira Claudiu-Martin - Abținere
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
58. Ciubuc Ciprian - Abținere
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR Abținere
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dămureanu Ringo AUR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - Abținere
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fălcoi Nicu USR Abținere
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Florea Daniel AUR DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR DA
86. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Gál Károly UDMR DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Anamaria - DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
100. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
101. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
104. Gudu Michael PNL DA
105. Hajdu Gábor UDMR DA
106. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
107. Havârneanu Filip USR Abținere
108. Hărătău Elena PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
111. Huțu Alexandra PSD DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ichim Cristian-Paul - DA
115. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
116. Ilie Victor USR Abținere
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu George - DA
119. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
120. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
121. Kelemen Attila UDMR DA
122. Kiss János PNL DA
123. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
126. Lazăr Teodor USR Abținere
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
132. Lupu Andrei-Răzvan - DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Manta Claudiu PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
140. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meclea Alina PNL DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
145. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
146. Miklós Zoltán UDMR DA
147. Mina Marian PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
150. Mitrea Dumitrina AUR DA
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
152. Moisin Radu-Marin PNL DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Molnar Ervin PNL DA
155. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
156. Morar Olivia-Diana PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
158. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
159. Munteanu Remus PSD DA
160. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
161. Nacov Gheorghe Minoritati DA
162. Nagy Szabolcs UDMR DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Năcuță Sorin PNL DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
166. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechita Aurel PSD DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Orban Ludovic - Abținere
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Özmen Oana-Marciana PNL DA
173. Paladi George-Adrian PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pavelescu Nicolae PSD DA
177. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
178. Pecingină Gheorghe - Abținere
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Piper-Savu Florin PSD DA
181. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
182. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
183. Pop Rareș Tudor USR Abținere
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
189. Popica Eduard-Andrei PSD DA
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
192. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
193. Rafila Alexandru PSD DA
194. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
195. Rizea Cristina Camelia PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - Abținere
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Salan Viorel PSD DA
201. Sandu Viorica PSD DA
202. Scripnic Lilian AUR DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Simion George-Nicolae AUR DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Solomon Adrian PSD DA
208. Stancu Ionel Minoritati DA
209. Stancu Paul PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Vetuța PNL DA
212. Stoian Maria PNL DA
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
215. Stoica Diana USR Abținere
216. Stoica Elena PSD DA
217. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șandru Cosmin PNL DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șoptică Costel PNL DA
225. Tănase Antonel - Abținere
226. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
227. Tătaru Nelu PNL DA
228. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
229. Terente Eugen USR Abținere
230. Thellmann Christine PNL DA
231. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
232. Toda Daniel-Liviu - DA
233. Todosiu Beniamin PSD DA
234. Toma Ilie PSD DA
235. Toma Vasilică PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
238. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Tuță George-Cristian PNL DA
242. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
243. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
244. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
245. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
246. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
247. Vîlceanu Dan - Abținere
248. Vulpescu Ioan PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zakarias Zoltán UDMR DA
251. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 13 iunie 2024, 4:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro