Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2024 > 16:37 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2024, ora 16:37

Subiect vot: PHCD 29/2024 - Vot final adoptare
PHC 29/2024 privind adoptarea opiniei referitoare la propunerea Consiliului privind consolidarea securității cercetării COM(2024)26
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:240 93 56 29 15 14 13 20
- voturi pentru (DA):239 93 56 29 15 14 13 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budacă Vasile PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciornei Radu Tudor USR DA
52. Ciubuc Ciprian - DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drancă Andrei-Iulian USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
69. Dumitru Florian-Emil PNL DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Enachi Raisa - DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fălcoi Nicu USR DA
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Florea Daniel AUR DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Flucuș Dumitru AUR DA
80. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gál Károly UDMR DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Giurgiu Adrian USR DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - DA
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
99. Havârneanu Filip USR DA
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
103. Huțu Alexandra PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ichim Cristian-Paul - DA
107. Ilie Victor USR DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ionescu George - DA
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
112. Kelemen Attila UDMR DA
113. Kiss János PNL DA
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
122. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
123. Lupu Andrei-Răzvan - DA
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
125. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
126. Mang Ioan PSD DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Manta Claudiu PSD DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
131. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meclea Alina PNL DA
134. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
135. Miftode Marius-Andrei USR DA
136. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
137. Miklós Zoltán UDMR DA
138. Mina Marian PSD DA
139. Miruță Radu-Dinel USR DA
140. Mitrea Dumitrina AUR DA
141. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
142. Moisin Radu-Marin PNL DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Molnar Ervin PNL DA
145. Molnar Radu-Iulian USR DA
146. Morar Olivia-Diana PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
149. Munteanu Remus PSD DA
150. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
151. Nacov Gheorghe Minoritati DA
152. Nagy Szabolcs UDMR DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Năcuță Sorin PNL DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechita Aurel PSD DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Orban Ludovic - DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Özmen Oana-Marciana PNL DA
163. Paladi George-Adrian PNL DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pavelescu Nicolae PSD DA
167. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
168. Pecingină Gheorghe - DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Piper-Savu Florin PSD DA
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
172. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Radu Mihai PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Dan-Cristian PSD DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
178. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
179. Popica Eduard-Andrei PSD DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prună Cristina-Mădălina USR DA
182. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
183. Rafila Alexandru PSD DA
184. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
185. Rizea Cristina Camelia PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roman Nicolae - DA
189. Salan Viorel PSD DA
190. Sandu Viorica PSD DA
191. Scripnic Lilian AUR DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Simion George-Nicolae AUR DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Stancu Ionel Minoritati DA
197. Stancu Paul PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stoian Maria PNL DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
203. Stoica Diana USR DA
204. Stoica Elena PSD DA
205. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
206. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Șandru Cosmin PNL DA
209. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
210. Șișcu George PNL DA
211. Șoptică Costel PNL DA
212. Șovăială Constantin - Abținere
213. Tănase Antonel - DA
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Tătaru Nelu PNL DA
216. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
217. Terente Eugen USR DA
218. Thellmann Christine PNL DA
219. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
220. Toda Daniel-Liviu - DA
221. Todosiu Beniamin PSD DA
222. Toma Ilie PSD DA
223. Toma Vasilică PSD DA
224. Trăilă Cristina PNL DA
225. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
226. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Tuță George-Cristian PNL DA
230. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
231. Țoiu Oana-Silvia USR DA
232. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
233. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
234. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
235. Vîlceanu Dan - DA
236. Vulpescu Ioan PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zakarias Zoltán UDMR DA
239. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 22:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro