Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2024 > 16:37 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2024, ora 16:37

Subiect vot: PHCD 28/2024 - Vot final adoptare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:235 92 53 29 13 15 12 21
- voturi pentru (DA):220 92 53 29 1 15 12 18
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:14 - - - 12 - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budacă Vasile PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciornei Radu Tudor USR DA
53. Ciubuc Ciprian - NU
54. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dămureanu Ringo AUR Abținere
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Enachi Raisa - Abținere
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fălcoi Nicu USR DA
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Gál Károly UDMR DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Anamaria - DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Giurgiu Adrian USR DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
93. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
94. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel - DA
96. Hajdu Gábor UDMR DA
97. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
98. Havârneanu Filip USR DA
99. Hărătău Elena PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
102. Huțu Alexandra PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ichim Cristian-Paul - DA
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
107. Ilie Victor USR DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ionescu George - DA
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
112. Kelemen Attila UDMR DA
113. Kiss János PNL DA
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
122. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
123. Lupu Andrei-Răzvan - DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Manta Claudiu PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
132. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meclea Alina PNL DA
135. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
136. Miftode Marius-Andrei USR DA
137. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
138. Miklós Zoltán UDMR DA
139. Mina Marian PSD DA
140. Mircea Florin PSD DA
141. Miruță Radu-Dinel USR DA
142. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
143. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
144. Moisin Radu-Marin PNL DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Molnar Ervin PNL DA
147. Molnar Radu-Iulian USR DA
148. Morar Olivia-Diana PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năcuță Sorin PNL DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
157. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Orban Ludovic - DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Özmen Oana-Marciana PNL DA
164. Paladi George-Adrian PNL DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pavelescu Nicolae PSD DA
168. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
169. Pecingină Gheorghe - DA
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
171. Piper-Savu Florin PSD DA
172. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
173. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
174. Pop Rareș Tudor USR DA
175. Popa Radu Mihai PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PSD DA
178. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
179. Popica Eduard-Andrei PSD DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prună Cristina-Mădălina USR DA
182. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
183. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
184. Rizea Cristina Camelia PSD DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Nicolae - Abținere
188. Salan Viorel PSD DA
189. Sandu Viorica PSD DA
190. Scripnic Lilian AUR Abținere
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Simion George-Nicolae AUR Abținere
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Stancu Ionel Minoritati DA
196. Stancu Paul PSD DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Vetuța PNL DA
199. Stoian Maria PNL DA
200. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
201. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
202. Stoica Diana USR DA
203. Stoica Elena PSD DA
204. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
205. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Șandru Cosmin PNL DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Tănase Antonel - DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Tătaru Nelu PNL DA
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR DA
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Toda Daniel-Liviu - DA
218. Todosiu Beniamin PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
221. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Tușa Adriana Diana PSD DA
224. Tuță George-Cristian PNL DA
225. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
226. Țoiu Oana-Silvia USR DA
227. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
228. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
229. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
230. Vîlceanu Dan - DA
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zakarias Zoltán UDMR DA
234. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 iunie 2024, 7:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro