Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2024 > 15:56 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2024, ora 15:56

Subiect vot: PL-x 107/2022 - Amendament respins 3
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:171 74 29 23 13 5 10 17
- voturi pentru (DA):50 1 2 23 13 - 1 10
- voturi împotrivă (NU):112 73 25 - - 4 8 2
- abțineri:7 - 2 - - 1 - 4
- nu au votat:2 - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
14. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
15. Bălășoiu Aurel PSD NU
16. Băltărețu Viorel USR DA
17. Benchescu-Pecingină Claudia PNL NU
18. Berescu Monica-Elena USR DA
19. Bîrcă Constantin PSD NU
20. Blaga Daniel-Codruț USR DA
21. Borta Raluca-Maria - Abținere
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Budacă Vasile PSD NU
24. Buican Cristian PNL Abținere
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Burciu Cristina PNL NU
27. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
28. Cambera Oana-Alexandra - DA
29. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
30. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
31. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
32. Chelaru Mircia AUR DA
33. Chichirău Cosette-Paula - DA
34. Chira Claudiu-Martin - DA
35. Ciofu Cătălina PNL NU
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
37. Ciornei Radu Tudor USR DA
38. Ciubuc Ciprian - DA
39. Cîtea Vasile PSD NU
40. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
41. Cristea Andi-Lucian PSD NU
42. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
43. Cristian Brian USR DA
44. Crîstici Ognean Minoritati NU
45. Csoma Botond UDMR NU
46. Cupșa Ioan PNL NU
47. Damian Romulus-Marius PSD NU
48. Dinu Cristina-Elena PSD NU
49. Drancă Andrei-Iulian USR DA
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
51. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
52. Dunava Costel Neculai PSD NU
53. Enachi Raisa - DA
54. Farago Petru UDMR NU
55. Fălcoi Nicu USR DA
56. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
57. Florea Oana-Consuela PSD NU
58. Floroiu Ionel PSD NU
59. Furtună Mirela PSD NU
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
61. Georgescu Nicolae PSD NU
62. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
63. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
64. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
65. Giugea Nicolae PNL NU
66. Giurgiu Adrian USR DA
67. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
68. Gliga Dumitrița PSD NU
69. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
70. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
71. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
72. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
73. Grosaru Andi-Gabriel - -
74. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
75. Havârneanu Filip USR DA
76. Hărătău Elena PNL DA
77. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
78. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
79. Huțu Alexandra PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati NU
81. Ichim Cristian-Paul - DA
82. Ilie Victor USR DA
83. Intotero Natalia-Elena PSD NU
84. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
85. Kiss János PNL NU
86. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
87. Lazăr Ion-Marian USR DA
88. Lazăr Teodor USR DA
89. Longher Ghervazen Minoritati NU
90. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
91. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
92. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati -
93. Mang Ioan PSD NU
94. Manole Petre-Florin PSD NU
95. Manta Claudiu PSD NU
96. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
98. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
99. Miftode Marius-Andrei USR DA
100. Mina Marian PSD NU
101. Mircea Florin PSD NU
102. Mitrea Dumitrina AUR DA
103. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
104. Moisin Radu-Marin PNL NU
105. Molnar Ervin PNL NU
106. Molnar Radu-Iulian USR DA
107. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
108. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
109. Munteanu Remus PSD NU
110. Mușoiu Ștefan PSD NU
111. Nagy Szabolcs UDMR Abținere
112. Nassar Rodica PSD NU
113. Năcuță Sorin PNL DA
114. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
115. Nechita Aurel PSD NU
116. Niță Nicu PSD NU
117. Orban Ludovic - DA
118. Oteșanu Daniela PSD NU
119. Özmen Oana-Marciana PNL NU
120. Paladi George-Adrian PNL NU
121. Pambuccian Varujan Minoritati NU
122. Paraschiv Rodica PSD NU
123. Pavelescu Nicolae PSD NU
124. Pecingină Gheorghe - Abținere
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
126. Piper-Savu Florin PSD NU
127. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
128. Pop Rareș Tudor USR DA
129. Popescu Dan-Cristian PSD NU
130. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
131. Prună Cristina-Mădălina USR DA
132. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
133. Rizea Cristina Camelia PSD NU
134. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
135. Roman Florin-Claudiu PNL NU
136. Roman Nicolae - DA
137. Salan Viorel PSD NU
138. Sandu Viorica PSD NU
139. Scripnic Lilian AUR DA
140. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
141. Simion George-Nicolae AUR DA
142. Simonis Alfred - Robert PSD NU
143. Stancu Ionel Minoritati NU
144. Stoian Maria PNL NU
145. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
146. Stoica Diana USR DA
147. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
148. Șandru Cosmin PNL NU
149. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
150. Șoptică Costel PNL NU
151. Tănase Antonel - Abținere
152. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
153. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
154. Thellmann Christine PNL NU
155. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
156. Toda Daniel-Liviu - NU
157. Todosiu Beniamin PSD NU
158. Trăilă Cristina PNL NU
159. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
160. Turcan Raluca PNL NU
161. Tușa Adriana Diana PSD NU
162. Tuță George-Cristian PNL NU
163. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
164. Țoiu Oana-Silvia USR DA
165. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
166. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
167. Vîlceanu Dan - DA
168. Vulpescu Ioan PSD NU
169. Weber Mihai PSD NU
170. Zakarias Zoltán UDMR NU
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 iulie 2024, 8:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro