Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2024 > 15:35 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2024, ora 15:35

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: PL-x 429/2022 - Timpi dezbatere
PL 429/2022 Legea pescuitului și a protecției resursei acvatice vii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:173 76 30 20 14 4 10 19
- voturi pentru (DA):147 74 30 6 13 3 9 12
- voturi împotrivă (NU):8 2 - 2 1 - - 3
- abțineri:17 - - 12 - 1 1 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
16. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
17. Bălășoiu Aurel PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
20. Berescu Monica-Elena USR DA
21. Bîrcă Constantin PSD DA
22. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bola Bogdan-Alexandru - DA
25. Borta Raluca-Maria - NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budacă Vasile PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Oana-Gianina PSD DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Cambera Oana-Alexandra - DA
35. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
37. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
38. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
39. Chelaru Mircia AUR DA
40. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
41. Chichirău Cosette-Paula - DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Ciofu Cătălina PNL DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciornei Radu Tudor USR NU
46. Ciubuc Ciprian - Abținere
47. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
48. Constantin Daniel PNL DA
49. Cristea Andi-Lucian PSD DA
50. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
51. Cristian Brian USR NU
52. Crîstici Ognean Minoritati Abținere
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Enachi Raisa - DA
58. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
59. Florea Oana-Consuela PSD DA
60. Floroiu Ionel PSD DA
61. Furtună Mirela PSD DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
67. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
68. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
69. Giugea Nicolae PNL DA
70. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
71. Gliga Dumitrița PSD DA
72. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
73. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
74. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
75. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
76. Grosaru Andi-Gabriel - -
77. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
78. Havârneanu Filip USR Abținere
79. Hărătău Elena PNL DA
80. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
81. Huțu Alexandra PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ichim Cristian-Paul - DA
84. Ilie Victor USR DA
85. Intotero Natalia-Elena PSD DA
86. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
87. Kelemen Attila UDMR DA
88. Kiss János PNL DA
89. Ladányi László-Zsolt UDMR Abținere
90. Lasca Mihai Ioan - Abținere
91. Lazăr Ion-Marian USR DA
92. Lazăr Teodor USR Abținere
93. Longher Ghervazen Minoritati DA
94. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
95. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
96. Lupu Andrei-Răzvan - DA
97. Macovei Silviu Nicu PSD DA
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
99. Mang Ioan PSD DA
100. Manole Petre-Florin PSD DA
101. Manta Claudiu PSD DA
102. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
103. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
104. Miftode Marius-Andrei USR DA
105. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
106. Mina Marian PSD DA
107. Mircea Florin PSD NU
108. Mitrea Dumitrina AUR DA
109. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
110. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
111. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
113. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
114. Mușoiu Ștefan PSD DA
115. Nassar Rodica PSD DA
116. Năcuță Sorin PNL DA
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
118. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
119. Neață Eugen PSD DA
120. Nechita Aurel PSD DA
121. Niță Nicu PSD DA
122. Orban Ludovic - Abținere
123. Özmen Oana-Marciana PNL DA
124. Paladi George-Adrian PNL DA
125. Pambuccian Varujan Minoritati DA
126. Pavelescu Nicolae PSD DA
127. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
128. Piper-Savu Florin PSD DA
129. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
130. Pop Rareș Tudor USR Abținere
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
132. Popica Eduard-Andrei PSD DA
133. Prună Cristina-Mădălina USR DA
134. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
135. Rizea Cristina Camelia PSD DA
136. Roman Florin-Claudiu PNL DA
137. Roman Nicolae - NU
138. Salan Viorel PSD DA
139. Sandu Viorica PSD DA
140. Scripnic Lilian AUR DA
141. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
142. Simonis Alfred - Robert PSD DA
143. Stancu Ionel Minoritati DA
144. Stativă Irinel Ioan PSD DA
145. Stănescu Vetuța PNL DA
146. Stoian Maria PNL DA
147. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
148. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
149. Stoica Diana USR Abținere
150. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
151. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
152. Șoptică Costel PNL DA
153. Tanasă Dan AUR DA
154. Tănase Antonel - DA
155. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
156. Terente Eugen USR Abținere
157. Thellmann Christine PNL DA
158. Toda Daniel-Liviu - DA
159. Todosiu Beniamin PSD DA
160. Toma Ilie PSD DA
161. Toma Vasilică PSD DA
162. Trăilă Cristina PNL DA
163. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
164. Tușa Adriana Diana PSD DA
165. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
166. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
167. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
168. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
169. Vîlceanu Dan - DA
170. Vulpescu Ioan PSD DA
171. Weber Mihai PSD DA
172. Zakarias Zoltán UDMR DA
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 9:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro