Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 12:17 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 12:17

Subiect vot: Vot final - Pl-x 189/2024 - Vot final respingere
Respingere PL 189/2024 pentru modificarea si completarea unor acte normative în domeniul organizării și funcționării serviciilor de informații în România, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.96/2006 privind statutul deputaților și senatorilor, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:228 90 51 27 18 14 12 16
- voturi pentru (DA):165 90 49 - - 14 12 -
- voturi împotrivă (NU):31 - 1 27 2 - - 1
- abțineri:30 - - - 16 - - 14
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR Abținere
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL -
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - NU
30. Berescu Monica-Elena USR NU
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
35. Borta Raluca-Maria - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR NU
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR Abținere
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR NU
56. Ciubuc Ciprian - Abținere
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR NU
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Dămureanu Ringo AUR Abținere
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR NU
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Enachi Raisa - Abținere
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR Abținere
85. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Giurgiu Adrian USR NU
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - -
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțu Alexandra PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ilie Victor USR NU
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ionescu George - Abținere
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
115. Kelemen Attila UDMR DA
116. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
117. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
118. Lazăr Ion-Marian USR NU
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
131. Mărculescu Dumitru PNL DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meclea Alina PNL DA
134. Miftode Marius-Andrei USR NU
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
136. Miklós Zoltán UDMR DA
137. Mina Marian PSD DA
138. Mircea Florin PSD DA
139. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
140. Moisin Radu-Marin PNL DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Molnar Ervin PNL DA
143. Molnar Radu-Iulian USR NU
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
145. Munteanu Remus PSD DA
146. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nacov Gheorghe Minoritati DA
149. Nagy Szabolcs UDMR DA
150. Nagy Vasile - Abținere
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Năcuță Sorin PNL DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
154. Neagu Denisa-Elena USR NU
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechita Aurel PSD DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Özmen Oana-Marciana PNL DA
160. Paladi George-Adrian PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
165. Pecingină Gheorghe - Abținere
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Piper-Savu Florin PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
169. Pop Rareș Tudor USR NU
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Dan-Cristian PSD DA
172. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
173. Popica Eduard-Andrei PSD DA
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR NU
176. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
177. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
178. Rizea Cristina Camelia PSD DA
179. Roman Nicolae - Abținere
180. Salan Viorel PSD DA
181. Sandu Viorica PSD DA
182. Scripnic Lilian AUR Abținere
183. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Stancu Ionel Minoritati DA
187. Stancu Paul PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Vetuța PNL DA
190. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
191. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
192. Stoica Diana USR NU
193. Stoica Elena PSD DA
194. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
195. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Șandru Cosmin PNL DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
201. Șoptică Costel PNL DA
202. Tănase Antonel - Abținere
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
204. Tătaru Nelu PNL DA
205. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
206. Terente Eugen USR NU
207. Thellmann Christine PNL DA
208. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
209. Todosiu Beniamin PSD DA
210. Toma Ilie PSD DA
211. Toma Vasilică PSD DA
212. Trăilă Cristina PNL DA
213. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
214. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
215. Turcan Raluca PNL DA
216. Tuță George-Cristian PNL DA
217. Țachianu Marian PSD DA
218. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
219. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
220. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
221. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
222. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
223. Vîlceanu Dan - Abținere
224. Volosatîi Boris AUR Abținere
225. Vulpescu Ioan PSD DA
226. Weber Mihai PSD DA
227. Zakarias Zoltán UDMR DA
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 16 iunie 2024, 0:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro