Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 12:16 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 12:16

Subiect vot: Vot final - Pl-x 4/2024 - Vot final respingere
Respingere PL 4/2024 pentru modificarea și completarea Legii 303/2022 privind statutul judecătorilor și procurorilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:230 91 50 29 17 13 13 17
- voturi pentru (DA):170 91 49 1 - 13 12 4
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 1 - - 1 -
- abțineri:56 - - 27 17 - - 12
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR Abținere
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR Abținere
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR Abținere
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Berescu Monica-Elena USR Abținere
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
35. Borta Raluca-Maria - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR Abținere
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - DA
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
55. Ciubuc Ciprian - Abținere
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cozma Adrian-Felician PNL DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR Abținere
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Dămureanu Ringo AUR Abținere
67. Dehelean Silviu USR Abținere
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
70. Drulă Cătălin USR Abținere
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa - Abținere
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fălcoi Nicu USR Abținere
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR Abținere
85. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Giurgiu Adrian USR NU
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - -
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
108. Huțu Alexandra PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ilie Victor USR Abținere
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ionescu George - Abținere
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
118. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
121. Lazăr Teodor USR Abținere
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Lupu Andrei-Răzvan - DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meclea Alina PNL DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
139. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR DA
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Molnar Ervin PNL DA
148. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
150. Munteanu Remus PSD DA
151. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nacov Gheorghe Minoritati DA
154. Nagy Szabolcs UDMR DA
155. Nagy Vasile - Abținere
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Özmen Oana-Marciana PNL DA
165. Paladi George-Adrian PNL DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pavelescu Nicolae PSD DA
169. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
170. Pecingină Gheorghe - Abținere
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Piper-Savu Florin PSD DA
173. Polak Tudor PNL DA
174. Pop Rareș Tudor USR Abținere
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Dan-Cristian PSD DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
178. Popica Eduard-Andrei PSD DA
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
181. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
182. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
183. Rizea Cristina Camelia PSD DA
184. Roman Nicolae - Abținere
185. Salan Viorel PSD DA
186. Sandu Viorica PSD DA
187. Scripnic Lilian AUR Abținere
188. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
189. Simonis Alfred - Robert PSD DA
190. Stancu Ionel Minoritati DA
191. Stancu Paul PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Stoica Diana USR Abținere
195. Stoica Elena PSD DA
196. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
197. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
198. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
199. Șandru Cosmin PNL DA
200. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
203. Șoptică Costel PNL DA
204. Tănase Antonel - Abținere
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
206. Tătaru Nelu PNL DA
207. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
208. Terente Eugen USR Abținere
209. Thellmann Christine PNL DA
210. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
211. Toda Daniel-Liviu - DA
212. Todosiu Beniamin PSD DA
213. Toma Ilie PSD DA
214. Toma Vasilică PSD DA
215. Trăilă Cristina PNL DA
216. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
217. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Țachianu Marian PSD DA
220. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
221. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
222. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
223. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
224. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
225. Vîlceanu Dan - Abținere
226. Volosatîi Boris AUR Abținere
227. Vulpescu Ioan PSD DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zakarias Zoltán UDMR DA
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 15 iunie 2024, 23:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro